الکاظمی: تفاهم میان تهران و ریاض نزدیک است

10/02/1401 09:41:00 ق.ظ

نخست‌وزیر عراق: تفاهم میان تهران و ریاض نزدیک است

نخست‌وزیر عراق با اشاره به اینکه گشایش واقعی در روابط میان کشورهای منطقه به وجود آمده است تاکید کرد: مطمئن هستیم که توافق میان ایران و عربستان نزدیک است. وی تاکید کرد: ما به دلیل اینکه روابط خوبی با دو کشور و طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی داریم،...

وی تاکید کرد: ما به دلیل اینکه روابط خوبی با دو کشور و طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی داریم، توانستیم که فضای گفت‌وگوهای مثبتی در خاک عراق ایجاد کنیم که بسیاری از آن ها اعلام نشده است. الکاظمی در ادامه خاطرنشان کرد: برادرانمان در عربستان و جمهوری اسلامی در پرونده مذاکرات با مسئولیت بالا و براساس نیازهای کنونی منطقه تعامل می کنند و ما مطمئن هستیم که ان شاءالله تفاهم نزدیک است و گشایش واقعی و گسترده ای در روابط تمام کشورهای منطقه به وجود خواهد آمد.

نخست وزیر عراق همچنین گفت، این باور بوجود آمده است که نگاه ها به منطقه باید به صورت منافع متقابل باشد و برای ایجاد اقتصاد خوب و رسیدن به پیشرفت های جهانی ابتدا باید مشکلات و بحران های منطقه حل شود. به گزارش ایسنا، فواد حسین، وزیر خارجه عراق اخیرا در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت که دیدار اخیر ایران و عربستان در بغداد در سطح امنیتی و با حضور مقامات بلندپایه برگزار شد.

وی گفت: دو طرف سعودی و ایرانی بر سر یک یادداشت تفاهم 10 بندی به توافق رسیدند. آن ها توافق کردند که دور بعدی مذاکرات در سطح دیپلماتیک برگزار شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گوه به ریش خامنه ای و هوادارانش و روسیه خون شیخ نمر چی میشه؟ توافق فقط در صورت رفع کامل حصر یمن معنا دارد.

بنیان‌های رژیم سست‌تر از لانه عنکبوت به فروپاشی نزدیک شده و آزادی قدس قریب‌الوقوع استسپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با گرامیداشت روز جهانی قدس؛ عبور انتفاضه و دامنه تهدید و ناامنی از دیواره های مرکز رژیم صهیونیستی را نوید بخش انفجاری بزرگ در قلب و متن حیات صهیونیست ها و کابوس بزرگ حامیان آنها دانست. 'بمير بابا' براى همين وقتهاست 43ساله ازاین وعده های پوشالی میدید تا بهانه داشته باشید بیشتر مردم رو سرکیسه کنیدو انگل زاده هاتون با ثروت مردم ایران در بلاد کفر عشق و حال کنند!!! شما حتی عرضه پاسخگویی مستقیم به حملات اسرائیل را هم ندارید! سیب زمینی کیلو چنده؟

گوترش در کی‌یف: جنگ در قرن بیست و یک «بی‌معنا» استآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، پس از ورود به اطراف کی‌یف، که پیشتر هدف بمباران‌های سنگین روسیه قرار گرفته، گفت که جنگ در قرن بیست و یکم، «بی‌معنا» بسیاری از کشورهای جهان مانند ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه و... جعلی هستند، باید تکه تکه شوند. این کار خیر بدون جنگ ممکن نیست، ناتو دشوارترش کرده که ملل تحت ستم به حق خود برسند.

صادرات ترکیه به عراق «دو برابر» صادرات ایران به این کشور همسایه استبه گفته رئیس اتاق بازرگانی استان کردستان، به‌رغم نزدیکی تهران به بغداد، ترکیه از نظر صادرات به عراق به شکل چشمگیری از ایران پیشی گرفته است.

آژانس: پاسخ تهران درباره سه سایت مشکوک هسته‌ای مبهم استرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی گفت، آژانس هنوز در حال تلاش است تا از ایران پاسخ شفافی درباره آثار اورانیوم کشف‌شده در سه مرکز m_mrezamm رژیم چند سال باید شما را بازی بده تا باور کنید از این رژیم غیر از دروغ چیزی عاید شما نمیشه گاها این احسا س را دارم شما عمد داریدکه گول بخورید

فائوچی: آمریکا از مرحله گسترش انفجاری همه‌گیری کرونا خارج شده استفائوچی: *آمریکا از مرحله گسترش انفجاری همه‌گیری کرونا خارج شده است *اکنون دیگر روزانه با ۹۰۰ هزار مورد جدید ابتلا مواجه نیستیم *در سطح پایینی از شیوع بیماری قرار داریم *امیدواریم که بتوانیم به فاز کنترل‌ و بومی شدن بیماری وارد شویم

گروسی: ایران در نطنز کارگاه زیرزمینی ساخت سانتریفیوژ راه‌اندازی کرده استرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز پنجشنبه گفت کارگاه جدید ایران در نطنز برای ساخت قطعات سانتریفیوژ، در یکی از سالن‌های کارخانه زیرزمینی غنی‌سازی سوخت در آنجا راه‌اندازی شده است. خیالت راحت ؛ دانسته های شما درباره داشته های ایران در مقابلِ ندانسته هاتون 'هیچه' هیچ!