رکورد تلخ کرونا در آلمان و خبر خوب واکسیناسیون از هفته آینده | DW | 16.12.2020

26/09/1399 11:33 ق.ظ

۹۵۲ فوت‌شده بر اثر کرونا در آلمان در عرض ۲۴ ساعت؛ رکوردی تازه و تلخ اما با یک نور امید: وزیر بهداشت آلمان اعلام کرده از هفته آینده واکسن کرونا در این کشور توزیع خواهد شد.

۹۵۲ فوت‌شده بر اثر کرونا در آلمان در عرض ۲۴ ساعت؛ رکوردی تازه و تلخ اما با یک نور امید: وزیر بهداشت آلمان اعلام کرده از هفته آینده واکسن کرونا در این کشور توزیع خواهد شد. به گفته موسسه روبرت کخ با اعلام مواردی که قرار است از استان زاکسن اعلام شود و در این آمار نیامده، احتمالا رقم از این هم بالاتر خواهد رفت. سه‌شنبه هفته گذشته تعداد جدید مبتلایان در ۲۴ ساعت، ۲۰ هزار و ۸۱۵ نفر و تعداد فوت‌شدگان ۵۹۰ نفر بود.

بالاترین آمار ثبت‌شده تا کنون مربوط به جمعه گذشته بود که ۲۹ هزار و ۸۷۵ ابتلای جدید و ۵۹۸ فوت‌شده اعلام شد.

تا کنون تعداد کسانی که در آلمان در اثر بیماری کووید۱۹ یا با بیماری‌های زمینه‌‌ای اما به احتمال زیاد به دلیل ویروس کرونا فوت شده‌اند، ۲۳ هزار و ۴۲۷ نفر اعلام شده است. غیر از ثبت آمار روزانه، آلمان از یک روش دیگر نیز برای بررسی تعداد مبتلایان به کرونا استفاده می‌کند. در این روش تعداد مبتلایان جدید در عرض هفت روز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر محاسبه می‌شود. در حال حاضر این رقم ۱۷۹/۸ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است. البته این آمار نیز به استثنای استان زاکسن است و با اعلام آمار ابتلای این استان شرقی آلمان، احتمالا این نرخ بیشتر خواهد شد.هدفی که دولت آلمان تعیین کرده رسیدن به نرخ ابتلای ۵۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در عرض یک هفته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

در انتخابات آینده خیلی چیزها در آلمان تغییر خواهد کرد. با این سیاست واکسناسیون من یکی شخصا حزبی را انتخاب میکنم که این خانمها و آقایان را بپای میز محاکمه خواهد کشید. بعد از اینکه دیروز رئیس اتحادیه بیمارستان های آلمان شروع به جیغ و داد کرد بلافاصله آقای اشپان وزیر بهداری آلمان با ترس مضاعف اعلام قبولی واکسن را در روز دوشنبه اعلام کرد. واکسنی که در آلمان تولید میشه و حتی در عربستان هم جلوتر از آلمان ها زده میشه

واکسن در آلمان تولید شده و در چندین کشور به مرحله استفاده هم رسیده ولی هنوز آلمان به دلایلی استفاده نمیکنه، اولا دولت ممکن است بدنبال مردن هر چه بیشتر پیرها باشد و بعلاوه بدنبال کنترل بیشتر بر مردم. البته اشپان وزیر بهداری از ترس وعده واکسناسیون را داده. عجب

رکورد تازه شمار فوتی‌های کرونا در آلمان؛ ۱۲۴۴ نفر در ۲۴ ساعت | DW | 14.01.2021در ۲۴ ساعت منتهی به صبح پنج‌شنبه (۱۴ ژانویه) ۲۵ هزار و ۱۶۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان ثبت شده است. تعداد فوت‌شدگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در این بازه زمانی ۱۲۴۴ نفر بوده است.

رکورد در برزیل؛ ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا تنها در ۲۴ ساعترکورد در برزیل؛ ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا تنها در ۲۴ ساعت عرضه نامنظم واکسن، فقدان هماهنگی ملی، و بروز سویه جدیدی از ویروس کووید۱۹ در برزیل، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری آن کشور، را با انتقادات گسترده‌ای روبرو کرده است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

رکورد شکنی‌های کرونا در ایران؛ بالاترین آمار ابتلا در ۱۴ ماه | DW | 06.04.2021موارد ابتلا و فوتی‌های کرونا در ایران در سال جدید بیش از دو و نیم برابر افزایش یافته و این روند با شدت ادامه دارد. علیرضا زالی پیش‌بینی کرد هفته آینده برای تهران هفته‌ای بسیار سخت باشد و خواستار تعطیلی ۱۰ روزه پایتخت شد. و شما دستمالچیان تررررزیدنت ترررررآمپ همچنان خوشحالید. فراموش نمیکنیم.

موج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شدموج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شد از روز هفدهم تا هجدهم فروردین ۲۰ هزار و ۹۵۴ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده است. به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ۱۹۳ نفر در ۲۴ ساعت جان خود را از دست دادند جمهوری اسلامی اینجوریه ، بجای سعی در قلع و قمع ویروس کرونا ،داره خانواده هائي که خودش داغدیده کرده قلع و قمع میکنه که در ایران صحرای برهوتی برای عزاداران حسینی درست کنه !! . وجود اش عذاب و عزا برای دنیا . نه_به_جمهوري_اسلامي

کرونا در ایران؛ رکورد تازه در بیمارستان‌های تهران و جنجال سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبان‌های شهرداریکرونا در ایران؛ رکورد تازه در بیمارستان‌های تهران و جنجال سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبان‌های شهرداری آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از هشتم تا نهم اردیبهشت ۱۹ هزار و ۸۹۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شده است و ۳۸۵ بیمار جان خود را از دست دادند

موسسه روبرت کخ آلمان صبح روز چهارشنبه ۲۶ آذر (۱۶ دسامبر) اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵۲ نفر در این کشور در اثر بیماری کووید۱۹ فوت شده‌اند. در همین مدت ۲۷ هزار و ۷۲۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا نیز ثبت شده است.

به گفته موسسه روبرت کخ با اعلام مواردی که قرار است از استان زاکسن اعلام شود و در این آمار نیامده، احتمالا رقم از این هم بالاتر خواهد رفت.

سه‌شنبه هفته گذشته تعداد جدید مبتلایان در ۲۴ ساعت، ۲۰ هزار و ۸۱۵ نفر و تعداد فوت‌شدگان ۵۹۰ نفر بود. بالاترین آمار ثبت‌شده تا کنون مربوط به جمعه گذشته بود که ۲۹ هزار و ۸۷۵ ابتلای جدید و ۵۹۸ فوت‌شده اعلام شد.

تا کنون تعداد کسانی که در آلمان در اثر بیماری کووید۱۹ یا با بیماری‌های زمینه‌‌ای اما به احتمال زیاد به دلیل ویروس کرونا فوت شده‌اند، ۲۳ هزار و ۴۲۷ نفر اعلام شده است.

غیر از ثبت آمار روزانه، آلمان از یک روش دیگر نیز برای بررسی تعداد مبتلایان به کرونا استفاده می‌کند. در این روش تعداد مبتلایان جدید در عرض هفت روز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر محاسبه می‌شود. در حال حاضر این رقم ۱۷۹/۸ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است. البته این آمار نیز به استثنای استان زاکسن است و با اعلام آمار ابتلای این استان شرقی آلمان، احتمالا این نرخ بیشتر خواهد شد.هدفی که دولت آلمان تعیین کرده رسیدن به نرخ ابتلای ۵۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در عرض یک هفته است. به منظور دستیابی به این هدف، دولت از امروز چهارشنبه ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) قوانین نیمه‌تعطیلی را به حالت تعطیلی کامل درآورده است بدین معنی که تنها سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی باز خواهند بود و سایر کسب و کارها تا حداقل ۱۰ ژانویه تعطیل خواهند بود. مدارس و مهدکودک‌ها نیز یک هفته زودتر از تعطیلات کریسمس از کلاس هفتم کاملا تعطیل و تا کلاس هفتم اختیاری اعلام شدند.هفته آینده و امید به واکسن

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان اعلام کرده که هفته آینده واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در این کشور آغاز خواهد شد. بدین ترتیب اولین اجازه واکسیناسیون در اتحادیه اروپا پیش از شب کریسمس (۲۴ دسامبر) صادر می‌شود.

در بریتانیا واکسیناسیون علیه کرونا از دوشنبه هفته گذشته و در آمریکا از روز دوشنبه ۲۴ آذر آغاز شده است.وزیر بهداشت آلمان سه‌شنبه شب در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون آلمان پیش‌بینی کرد که ظرف سه تا چهار روز پس از صدور اجازه، واکسیناسیون در آلمان می‌تواند آغاز شود.

تمامی مراکز واکسیناسیون و ساختارهای لازم برای این کار در آلمان از پیش آماده شده‌اند. به گفته وزیر بهداشت در اولین قدم پس از صدور مجوز، ۴۰۰ هزار دوز واکسن توزیع می‌شود.

برای هر نفر دو دوز واکسن در نظر گرفته شده که باید در دو نوبت تزریق شوند. کسانی که واکسینه می‌شوند از طریق اپ کرونا باید اثرات جانبی احتمالی را گزارش دهند.