موج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

موج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شد از روز هفدهم تا هجدهم فروردین ۲۰ هزار و ۹۵۴ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده است. به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ۱۹۳ نفر در ۲۴ ساعت جان خود را از دست دادند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

از روز هفدهم تا هجدهم فروردین، ۲۰ هزار و ۹۵۴ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده است. به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ۱۹۳ نفر در ۲۴ ساعت جان خود را از دست دادند.

در همین حال، اخبار ضد و نقیضی در مورد اطلاعیه وزارت بهداشت مبنی بر ضروری بودن تعطیلی دو هفته‌ای کل کشور منتشر شده است. در این اطلاعیه که تعدادی از رسانه‌های داخل ایران منتشر کردند، آمده که در صورت عدم تعطیلی دو هفته‌ای، احتمال افزایش آمار مرگ و میر به بالای ۶۰۰ نفر در روز وجود دارد و دست‌کم ۲۰ هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

وزارت بهداشت ایران صدور این اطلاعیه را تکذیب کرده است. معاون وزیر بهداشت در تکذیبه خود گفت «مرجع مسئول و مبدأ صدور اطلاعیه در مورد تعطیلی و اعمال محدودیت ها، ستاد ملی مقابله با کرونا است و وزارت بهداشت تذکرات و پیشنهادات کارشناسی خود را به این ستاد ارائه کرده و خواهد کرد.»بنا به مصوبات ستاد ملی کرونا، در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) تمامی مشاغل (به جز موارد ضروری سطح ۱) تعطیل خواهند شد.

نهادهای داخل ایران نیز نسبت به صحت این آمار تردید دارند و آمار واقعی را چند برابر آمار رسمی می‌دانند.کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران می‌گوید واکسیناسیون در دیگر نقاط جهان نیز آنطور که پیش‌بینی می‌شد پیش نمی‌رود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جمهوری اسلامی اینجوریه ، بجای سعی در قلع و قمع ویروس کرونا ،داره خانواده هائي که خودش داغدیده کرده قلع و قمع میکنه که در ایران صحرای برهوتی برای عزاداران حسینی درست کنه !! . وجود اش عذاب و عزا برای دنیا . نه_به_جمهوري_اسلامي

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سخنگوی ستاد کرونا: در موج چهارم روزی ۶۰ هزار نفر بستری می‌شوند | DW | 18.04.2021زنگ خطر: وزارت بهداشت ایران از فوت ۴۰۵ بیمار کرونا در یک شبانه روز خبر داد و محسن هاشمی گفت مرگ و میر روزانه کرونا در تهران از ۱۳۰ نفر گذشته است. سخنگوی ستاد ملی کرونا تاکید کرد که وضعیت قرمز به این زودی تمام نخواهد شد. اصلا شما بگو وضعیت سیاه ، قهوه ای بدون قرنطینه کامل و واکسن ، چه گوهی مخوان بخورن؟ نگین این اخبار رو به غصه_های_رهبری اضافه نکنین نفری ۳۰ میلیون تومان فقط فقط .... بابت قبر باید واریز کنند بحساب رژیم آخوندی ، میشود ۱/۲ میلیارد تومان. علی برکت الله ..... واکسن برای چی !؟ فرقه_تبهکار نه_به_جمهوی_اسلامی واكسن_چى_شد کلاهتو بزار بالاتر دکتر نمکی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مقصر موج چهارم کرونا در ایران؛ دولت یا ملت؟مسئولان وزارت بهداشت معتقدند موج چهارم کرونا به واسطه تجمعات ناشی از خریدهای سال نو و جمع‌های خانوادگی به جریان درآمده و هنوز تاثیرات سفرهای نوروزی به طور کامل خود را نشان نداده است. در سوی دیگر مردم نظر دیگری دارند. آنها معتقدند اجازه دولت برای سفرهای نوروزی بیشترین نقش را در شدت این موج داشته است. Second fawn of Persian fallow deer insight
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

رکوردشکنی ابتلاء به کرونا در موج چهارم بیماری/ پیش‌بینی افزایش موارد مرگ‌ومیررکوردشکنی ابتلاء به کرونا در موج چهارم بیماری عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران با اشاره به رکوردشکنی ابتلای روزانه به کرونا در موج چهارم بیماری، گفت: با این وجود انتظار داریم طی روزهای آتی همچنان شاهد افزایش موارد مرگ ناشی از کرونا در کشور باشیم‌. واردات واکسن ممنوع است! این اراجیف از کیست؟؟؟ خاك بر سر نظام بى لياقت جمهورى اسلامى ، قاتل ايرانى و ويرانگر ايران ، اى عرزشى بى شعور ، اگر عزيزت رو به خاطر كرونا از دست دادى ، بدون اين نتيجه پشتيبانى از رهبر كثيفى هست كه خودش واكسن امريكايى زد و ان رو از مردم دريع كرد تا اشغالهاى دور و برش رانت بخورن .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۲۵ استان ایران در مسیر پشت سر گذاشتن اوج موج چهارم کرونا | DW | 02.05.2021روند ابتلا و مرگ در پیوند با کرونا در شش استان ایران، از جمله تهران همچنان افزایشی است و در بقیه استان‌ها نزولی. دولت تا کنون در تامین واکسن ناتوان بوده و وزیر نیرو وعده داده بخشی از طلب ایران از عراق صرف این کار شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهران تا یک ماه دیگر در قله پیک چهارم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »