رویاهای بر آب رفته؛ پناه‌جویان غرق‌شده در دریاچه وان چه کسانی بودند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

۲۷ ژوئن، قایق حامل پناهجویان افغانستانی، ایرانی و پاکستانی در دریاچه_وان غرق شد. گفته می‌شود تاکنون جسد ۶۰ نفر پیدا شده که از میان آن‌ها اجساد ۲۹ مهاجر و پناه‌جوی افغانستانی بوده‌اند. گزارش باقر ابراهیمی 👇 قاچاق_انسان پناهجویان_غرق‌شده

ایران اخبار, ایران سرفصلها

۲۷ ماه جون خبرگزاری‌ها اعلام کردند که قایقی حامل پناه‌جویان و مهاجران که افغانستانی، ایرانی و پاکستانی بودند، در دریاچه وان غرق شد. ترکیه می‌گوید بین ۵۵ تا ۶۰ مسافر در این قایق جابه‌جا می‌شدند اما وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده است که این قایق هفتاد مسافر داشته است. گفته می‌شود تاکنون جسد ۶۰ انسان پیدا شده که از میان آن‌ها اجساد ۲۹ مهاجر و پناه‌جوی افغانستانی بوده‌اند و هویتشان شناسایی شده است. هنوز مقامات ایران و پاکستان خبر و آماری از قربانیان این سفر قاچاقی منتشر نکرده و موضعی نگرفته‌اند.

«محمد صباون آرین» یکی از قربانیان این واقعه است که ۲۲ سال داشت و هشت ماه پیش برای پیدا کردن کار، غیرقانونی به ایران سفر کرد و می‌خواست قاچاقی به ترکیه برود که جان خود را از دست داد. «نوید آرین» پسرعموی اوست که در میدان هوایی کابل حضور دارد. او برای «ایران‌وایر»‌ روایت کرد که آخرین تماس «محمد صباون» با خانواده‌اش به همان ۲۷ جون برمی‌گردد: «تا ۲۷ جون با ما در تماس بود بعد از آن لادرک [ناپدید] شد تا بالاخره در ۱۹ جولای به ما خبر دادند که غرق شده است.

حالا امیدواری «نور احمد» به این است که پیکرهای دیگر سرنشینان این قایق هم کشف و شناسایی شود تا چهار عضو دیگر خانواده‌اش را هم بیابد، حتی جسد آن‌ها را.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره خانه در برخی شهرهای بزرگ و دریافت اجاره بر اساس نرخ ارزخبرگزاری‌های ایران از افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره خانه در برخی شهرهای بزرگ و دریافت اجاره بر اساس نرخ ارز خبر دادند. در همین حال بر اساس شاخص قیمت مصرف‌کننده، قیمت اجاره خانه در تیر ماه در ایران، نسبت به سال گذشته حدود ۲۸ درصد افزایش داشته است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا: جهان آزاد باید بر استبداد نوین چین چیره شود🔺وزیر خارجه آمریکا: جهان آزاد باید بر استبداد نوین چین چیره شود ⚡️مایک پمپئو ضمن تشریح تهدیدهایی که چین متوجه جهان آزاد می‌کند، هشدار داد اگر جهان آزاد برای تغییر چین کمونیست اقدام نکند، چین کمونیست جهان_آزاد را تغییر خواهد داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل متحد بر لزوم ایمنی خطوط هوایی غیرنظامی تاکید کردنیویورک- ایرنا- سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به حادثه تهدید هواپیمای مسافربری ایران توسط جنگنده‌های آمریکایی، گفت: ایمنی حمل و نقل هوایی غیرنظامی باید از سوی همه محترم شمرده شود. لبنان از آمریکا شکایت می‌کند | حمد حسن وزیر بهداشت لبنان: این وزارتخانه به نمایندگی از مسافرین پرواز شرکت هواپیمایی ماهان که از اقدام خصمانه دو جنگنده آمریکایی آسیب دیده‌اند به نهادها و سازمان‌های بین‌المللی شکایت می‌کند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

جدال بر سر امنیت فضایی؛ آمریکا بعد از هفت سال با روسیه نشست رسمی برگزار می‌کندچند ساعت پس از آنکه آمریکا و بریتانیا روسیه را به آزمایش یک سلاح ضد ماهواره در فضا متهم کردند، ایالات متحده اعلام کرد که بعد از هفت سال، با روسیه درباره امنیت فضا نشست مشترک برگزار خواهد کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تاکید روحانی بر برنامه ریزی و حسابگری برای عبور از سختی هاروحانی: *ملت ماه‌ها و سال‌های بسیار سختی را تجربه کرد *مردم مشکلات اقتصادی را در این سال‌ها داشتند، با کرونا هم شرایط ویژه‌ای اضافه شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چهار غیرنظامی بر اثر انفجار بمب در افغانستان کشته شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »