رونمایی از برنامه دولت بریتانیا برای کاهش گازهای کربنی؛ تولید برق هسته‌ای در دستور کار قرار گرفت

27/07/1400 04:35 ب.ظ

رونمایی از برنامه دولت بریتانیا برای کاهش گازهای کربنی؛ تولید برق هسته‌ای در دستور کار قرار گرفت جزئیات بیشتر🔽

جزئیات برنامه دولت بریتانیا برای به صفر رساندن انتشار گازهای کربنی تا سال ۲۰۵۰ که تامین هزینه‌ اجرای آن موجب بروز اختلاف‌هایی نیز میان وزارت خزانه‌داری و نخست وزیر شده، نشان می‌دهد که اتکا به انرژی هسته‌ای در کانون استراتژی سبز بریتانیا قرار گرفته است. همچنین دولت بریتانیا قرار است از توسعه تولید راکتورهای کوچک مدولار (SMR)، نسل جدیدی از نیروگاه‌های هسته‌ای، از سوی کنسرسیومی به رهبری رولزرویس حمایت کند.

سبقت تولید برق پاک از فسیلی و هسته‌ای در اتحادیه اروپا؛ آیا عصر نفت رو به پایان است؟

بر پایه این برنامه، دولت امیدوار است که تا سال ۲۰۳۵ انتشار گازهای کربنی در صنعت برق بین ۸۰ تا ۸۵ درصد کاهش یابد، این افت در صنعت حمل و نقل بین ۴۷ تا ۵۹ درصد باشد و در بخش صنعت نیز به ۶۳ تا ۷۶ درصد برسد.

همچنی مقرر شده تا در بخش مسکونی نیز تولید گازهای گلخانه‌ای توسط خانوارهای بریتانیایی ۴۷ تا ۶۲ درصد کاهش یابد ک برای تحقق این هدف مقرر شده تا دولت با ممنوع کردن فروش سیستم‌ها گرمایشی گاز پرمصرف با اعطای کمک پنج‌هزار پوندی به خانوارها آنها را نسبت به اصلاح سیستم گرمایشی خود ترغیب کند. headtopics.com

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید دولت بریتانیا تاکید دارد که اجرای برنامه کاهش تولید گازهای کربنی تا سال ۲۰۳۵ منجر به ایجاد ۲۴۰ هزار شغل جدید در این کشور خواهد شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بررسی گزارش تحقیقی سازمان برنامه و بودجه: احتمال ورشکستگی اقتصادی ایران حتی در صورت رفع تحریم‌هابنا بر این گزارش، اگرچه در سناریوی رفع تحريم‌ها شرایط ورشکستگی «با تاخير» رخ می‌دهد، ولی با حفظ ساختارهای کنونی و عدم تجديدنظر اساسی در رويه خلق بدهی‌های دولت ايران، حتی در صورت رفع تحريم‌های اقتصادی نیز دولت در سال ۱۴۰۵ ورشكسته خواهد شد. یکی از ویژگی های دین اسلام اینه که.... همیشه در خطره 😂😂😂 رفع تحریم هیچ تاثیری در اقتصاد ایران نداره‌. نابودی اقتصاد ایران، محصول فساد گسترده و انحصار طلبی وابستگان به حکومت اوباشان اسلامی است، نه تحریم. مرتب حرف میزنند ،ج ا هم دلار دارد هم پول ،گول این بازیها را نخورید.

شورای امنیت ملی آمریکا: بازگشت متقابل به رعایت برجام «بهترین گزینه موجود» برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران است🔺 یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با تاکید بر خواست ایالات متحده برای بازگشت متقابل به برجام است، نسبت به پیامدهای «مطالبه بیشتر» و «عرضه کمتر» جمهوری اسلامی در مذاکرات هشدار داد. ⬇ بیشتر بخوانید: AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan ملایان امام پرست ترسو مانند امام زمان که 1000 سال در چاه از ترس پنهان شده است امروز آنقدر پر رو و وقیح شده اند که نماینده پارمان بریتانیا را بقتل میرسانند و بریتانیای کبیر در مقابلشان از بریتانیای صغیر هم کمتر و بی بخارتر شده!!! لابد فردا ملکه انگلیس را هم ترور میکنند. KINGVALA تجمع آخوندها در سال ۱۳۰۰ مقابل سفارت انگلیس برای پناهندگی و فرار از رضاخان . تجربه تاریخی کاملا نشان داده که ملایان وحشی 12 امامی فقط با زبان خشونت و زور اهلی و رام میشوند و رضاشاه نه با زبان مذاکره و مماشات بلکه با زبان زور و قلدری آنانرا تحت کنترل کامل خویش درآورد . KINGVALA

سید حسن نصرالله: برنامه حزب جعجع، ایجاد جنگ داخلی است/ حزب‌الله ۱۰۰ هزار نیروی آموزش دیده دارددبیرکل حزب‌الله لبنان درخصوص آخرین تحولات مربوط به لبنان از جمله حادثه «الطیونه» بیروت صحبت و حوادث الطیونه را مهم و خطرناک توصیف کرد. سید حسن نصرالله حزب «نیروهای لبنانی» به ریاست سمیر جعجع را بزرگترین تهدید علیه مسیحیان لبنان دانست و گفت برنامه این حزب در حادثه الطیونه ایجاد جنگ داخلی در کشور است.

استانداران امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند/ ضرورت استفاده از نیروهای جوان، کارآمد و انقلابی در استان‌ها برای پیشبرد اهداف دولت/ شورای عالی آب هر چه زودتر تشکیل شودرئیس جمهور در جلسه هیات دولت:استانداران امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند/ ضرورت استفاده از نیروهای جوان، کارآمد و انقلابی در استان‌ها برای پیشبرد اهداف دولت/ شورای عالی آب هر چه زودتر تشکیل شود

استانداران امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند/شورای عالی آب هر چه زودتر تشکیل شودرئیس جمهور با تاکید بر ضرورت استفاده از نیروهای جوان، کارآمد و انقلابی در استان‌ها برای پیشبرد اهداف دولت و امور کشور، گفت: استانداران امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

پس از 6 سال وقفه؛ ترانه‌ «ادل» در پلتفرم‌های موسیقی رکورد می‌زندساعاتی پس از آنکه ادل ادکینز، خواننده محبوب بریتانیایی از اولین ترانه خود پس از شش سال وقفه، با نام «Easy On Me» رونمایی و ویدئویی از آن در رسانه اجتماعی «یوتیوب» منتشر کرد، بازدید از این اثر به سرعتی باور نکردنی افزایش یافت. العربیه_فارسی