شورای امنیت ملی آمریکا: بازگشت متقابل به رعایت برجام «بهترین گزینه موجود» برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران است

27/07/1400 08:15 ق.ظ

🔺 یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با تاکید بر خواست ایالات متحده برای بازگشت متقابل به برجام است، نسبت به پیامدهای «مطالبه بیشتر» و «عرضه کمتر» جمهوری اسلامی در مذاکرات هشدار داد. ⬇ بیشتر بخوانید:

یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با تاکید بر خواست ایالات متحده برای بازگشت متقابل به برجام است، نسبت به پیامدهای «مطالبه بیشتر» و «عرضه کمتر» جمهوری اسلامی در مذاکرات هشدار داد. این سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه گفت: «بازگشت متقابل به رعایت [برجام] در جهت منافع ملی آمریکا است. این بهترین گزینه موجود برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران است و بستری را برای رسیدگی به اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران ارائه می‌دهد.

»

در بخش دیگری از پاسخ این سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا آمده است: «ما خواستار بازگشت متقابل به رعایت برجام هستیم. [اما] اگر ایران مطالبه بیشتر داشته باشد یا چیز کمتری عرضه کند، این مذاکرات موفق نخواهد شد.»

ایران و آمریکا تا پیش از توقف مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از این توافق داشته‌اند، اما تاریخ دور هفتم مشخص نیست. ایالات متحده بارها برای ازسرگیری مذاکرات احیای برجام اعلام آمادگی کرده و از ایران خواسته است پیش از آن که خیلی دیر شود، به این مذاکرات بازگردد. headtopics.com

ببینید که دانشگاه_امام_جعفر_سارق چطور دزد و قاتل و تروریست و شیاد پرورش میدهد؟؟؟جناب پرزیدنت_بایدن_عزیز آیا فکر میکنید که مماشات با این جماعت خلافکار و جنایتکار ضامن امنیت_ملی_امریکاست؟؟؟چه خوب گفت مادر_ستار_بهشتی: لطفا دست ملت_ستمدیده را بگیرید نه طناب دار ملایان ظالم را .

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تجمع آخوندها در سال ۱۳۰۰ مقابل سفارت انگلیس برای پناهندگی و فرار از رضاخان . تجربه تاریخی کاملا نشان داده که ملایان وحشی 12 امامی فقط با زبان خشونت و زور اهلی و رام میشوند و رضاشاه نه با زبان مذاکره و مماشات بلکه با زبان زور و قلدری آنانرا تحت کنترل کامل خویش درآورد . KINGVALA ملایان امام پرست ترسو مانند امام زمان که 1000 سال در چاه از ترس پنهان شده است امروز آنقدر پر رو و وقیح شده اند که نماینده پارمان بریتانیا را بقتل میرسانند و بریتانیای کبیر در مقابلشان از بریتانیای صغیر هم کمتر و بی بخارتر شده!!! لابد فردا ملکه انگلیس را هم ترور میکنند. KINGVALA

AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan

پیشروی حوثی‌ها در استان‌های شبوه و مارب؛ آمریکا آن را «بی‌اعتنایی آشکار به امنیت غیرنظامیان» خواند🔺 حوثی‌های یمنی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه اعلام کردند مناطق جدیدی را در استان‌های نفت‌خیز شبوه در جنوب و مارب در شمال این کشور تصرف کرده‌اند. ⬇ بیشتر بخوانید: 🤮🤮🤮🤮🤮🤮 یمن_تنها_نیست هموطن اصلی آتوندای گدازاده

حقوق شهروندی | هشدار نسبت به اعدام قریب‌الوقوع یک کودک‌مجرم؛ ادامه فشار به شهروندان بهاییاخبار حاکی از اعدام قریب الوقوع آرمان عبدالعالی، محکومیت یک فعال رسانه‌ای کُرد به زندان، احضار آرش گنجی برای سپری کردن دوران محکومیت، ادامه فشار به شهروندان بهایی، سهم ناچیز کولبران از صادرات و واردات کالا،‌ توصیه به تزریق واکسن کرونا توسط هم‌جنس، و مخالفت با صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان است. 😓😓😓😓😓 خائینین باید اعدام شوند. بهایی با سگیونیست فرقی نداره...و حتی جرمشان سنگینتره بدون محاکمه باید اعدام شوند

واکنش‌های گسترده تلاشگران میراث فرهنگی به اظهارات ضرغامی درباره تعرض به حریم پاسارگادکنشگران میراث فرهنگی می‌گویند که ممنوعیت بازدید از آرامگاه کوروش هخامنشی در آبان هر سال، تجربه دستگیری گردشگران در روز کوروش، و امنیتی کردن این رویداد محبوب جوانان ایران در سال‌های گذشته، بیانگر آن است که مشکل اصلی حکومت خود پاسارگاد است، نه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی برای مردم منطقه. در ده متری پاسارگاد کشاورزی در جریان است و تراکتور مشغول شخم زمین، کشاورزی منطقه مشکل ندارد، بلکه به بهانه کمک به کشاورزان می‌خواهند اجازه چاه‌های عمیق دهند تا به مرور منطقه را دچار فرونشست کنند انحلال_سپاه_پاسداران حامی و عمله سر پا ماندن تروریزم و فساد و بنیادگرایی را مردم ایران با عزمی صد چندان به پیش خواهند برد قیام_سراسری هدف رژیم ضد بشری چیزی نیست جز زمینه‌سازی برای نابودی تدریجیِ آثار باستانی ایران که گواه تاریخ و فرهنگ ایران هستند، نمی‌دهند کوروش هخامنشی پاسارگاد

واکنش لاریجانی به اظهارات طحان‌نظیف؛ مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنیدعلی لاریجانی مشاور راهبردی مقام معظم رهبری و از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات اخیر ریاست جمهوری به سخنان اخیر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

فرانسه: آماده بازگشت به مذاکرات هسته‌ای هستیم/ ایران به نقض توافق پایان دهدوزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که این کشور آماده ازسرگیری مذاکرات وین از نقطه توقف آن است.

درگذشت کالین پاول به سبب ابتلا به کرونا | DW | 18.10.2021کالین پاول، وزیر خارجه دولت جرج بوش بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت. او از مهره‌های تعیین کننده حمله آمریکا به عراق بود که بعدها اذعان کرد اطلاعاتی که درباره سلاح‌های کشتار جمعی عراق داد، گمراه کننده بودند. این که واکسن زده بود يا كولن باول بسبب اكذوبتك الكبرى يا حيوان ياسافل ياحقير سالت دماء مئات الآلاف من نساء واطفال وشيوخ الشعب العراقي وكما تم حرق المنشآت وتدمير البنية التحتية للبلاد كلياً و ها نحن المسلمون والاحرار في العالم نحتفل اليوم لأننا سوف نرى جيفتك الحقيرة تدفن وتكون عبرة للخبثاء من امثالك ابتلا به واکسن کرونا

یک سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده روز دوشنبه در پاسخ به پرسش صدای آمریکا مبنی بر توصیه جوزف بورل به ایران مبنی بر بازگشت هرچه سریع‌تر به میز مذاکرات، گفت: «دولت بایدن در مسیر دیپلماسی معنادار برای دستیابی به بازگشت متقابل به رعایت برجام و رسیدگی به طیف کامل نگرانی‌های ما در قبال ایران، صادق و ثابت قدم بوده است.»

این سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه گفت: «بازگشت متقابل به رعایت [برجام] در جهت منافع ملی آمریکا است. این بهترین گزینه موجود برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران است و بستری را برای رسیدگی به اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران ارائه می‌دهد.»

در بخش دیگری از پاسخ این سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا آمده است: «ما خواستار بازگشت متقابل به رعایت برجام هستیم. [اما] اگر ایران مطالبه بیشتر داشته باشد یا چیز کمتری عرضه کند، این مذاکرات موفق نخواهد شد.»

ایران و آمریکا تا پیش از توقف مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از این توافق داشته‌اند، اما تاریخ دور هفتم مشخص نیست. ایالات متحده بارها برای ازسرگیری مذاکرات احیای برجام اعلام آمادگی کرده و از ایران خواسته است پیش از آن که خیلی دیر شود، به این مذاکرات بازگردد.

دولت ابراهیم رئیسی گفته است در حال بررسی مذاکرات دولت قبل است و پس از پایان بررسی‌ها به وین باز‌می‌گردد. آمریکا در مقابل می‌گوید هر چه زمان بیشتری سپری شود، بازگشت متقابل به پیروی از برجام شاید دیگر آن منافع مدنظر را به همراه نداشته باشد. ​متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.

از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.