روسیه: نابود کردن سانتریفیوژهای ایران یکی از گزینه‌هاست | DW | 14.12.2021

23/09/1400 11:50:00 ق.ظ

اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت یکی از مشکلات حاد مذاکرات برجام سانتریفیوژهای پیشرفته ایران است. روسیه سه گزینه از جمله نابودی سانتریفیوژها را برای حل این مشکل پیشنهاد کرده است.

اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت یکی از مشکلات حاد مذاکرات برجام سانتریفیوژهای پیشرفته ایران است. روسیه سه گزینه از جمله نابودی سانتریفیوژها را برای حل این مشکل پیشنهاد کرده است. میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز دوشنبه ۲۲ آذر (۱۳ دسامبر) درمصاحبه با خبرگزاری روسی"تاس" گفت مذاکرات احیای برجام در حال پیشرفت است اما به کندی پیش می‌رود و یکی از مشکلات حاد آن سانتریفیوژهای پیشرفته...

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز دوشنبه ۲۲ آذر (۱۳ دسامبر) درمصاحبه با خبرگزاری روسی"تاس" گفت مذاکرات احیای برجام در حال پیشرفت است اما به کندی پیش می‌رود و یکی از مشکلات حاد آن سانتریفیوژهای پیشرفته غنی‌سازی اورانیوم در سایت‌های هسته‌ای ایران است.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید اولیانوف تاکید کرد سانتریفیوژهای ایران یکی از مشکلات اساسی از ده‌ها مشکل مذاکرات توافق هسته‌ای برجام در وین است. او در ارتباط با گزینه‌های مختلف در ارتباط با حل مشکل گفت: «سانتریفیوژهای غنی‌سازی ایران یا باید از بین برده شود، یا به خارج از کشور منتقل شود یا در انباری تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران نگهداری شود.»

نمانیده روسیه در مصاحبه خود توصیه کرده است که می‌توان در مورد استفاده یکی از این گزینه‌ها توافق کرد. نماینده روسیه که در مذاکرات توافق هسته‌ای برجام مواضعی غیر از کشورهای غربی (آلمان، بریتانیا و فرانسه) و نزدیک به ایران اتخاذ می‌کرد برای نخستین‌بار چنین اظهاراتی را بیان کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

همون خرس خاعن روسیه مگه حامی جمهوری اسلامی نبود😂😂😂 روسيه! اين همسايه هميشه خائن و همواره دشمن ايران.

روسیه تهدید کرد که ممکن است در اروپا «موشک‌های هسته‌ای» مستقر کند🔺 روسیه تهدید کرد که ممکن است در اروپا «موشک‌های هسته‌ای» مستقر کند ▪ این هشدار معاون وزیر امور خارجه روسیه خطر انباشت تسلیحات جدید در قاره اروپا را افزایش می‌دهد. ⬇ بیشتر بخوانید: اروپا و آمریکا باید متحد و قاطع، روسیه و چین را تحریم کنند. حکومتهای فعلی این دو کشور خطری بالقوه برای همه جهان هستند.

انفجار یک بمب در یک مدرسه ارتدوکس در روسیه چندین زخمی برجای گذاشتعامل حمله یک نوجوان ۱۸ ساله و از دانش‌ آموزان همان مدرسه بود. به‌گفته پلیس روسیه وی خودش را منفجر کرده اما کشته نشده است.

روایت پوتین از تبعات اقتصادی فروپاشی «روسیه تاریخی»: به عنوان شغل دوم مسافرکشی می‌کردمولادیمیر پوتین از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سه دهه پیش به عنوان فروپاشی «روسیه تاریخی» یاد و ابراز تاسف کرد و گفت که به دلیل بحران اقتصادی پس از آن، ناچار شده به عنوان شغل دوم، راننده تاکسی شود.

گفتگوی تلفنی وزاری خارجه روسیه و ایران در پیرامون مذاکرات هسته‌ایگفتگوی تلفنی وزاری خارجه روسیه و ایران در پیرامون مذاکرات هسته‌ای سرگئی لاوروف، وزیر أمور خارجه روسیه و حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی وی در تماس تلفنی ابعاد مختلف روند ادامه مذاکرات هسته‌ای را مورد ارزیابی قرار دادند.

رایزنی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و روسیه در مورد مذاکرات جاری «وین»حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «سرگئی لاورف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در خصوص آخرین وضعیت گفت‌وگوهای وین رایزنی و تبادل‌نظر کردند. لازم به یاداوریه در زمان شاه خائن عوارض_خروج_از_کشور وجود نداشته و مردم بدون پرداخت وجهی مسافرت میکردند تا اینکه اسلام اومد .... روسیه پدر کشور رو در آورده آخه کی از ارتباط با روسیه به جایی رسیده؟ آلمان شرقی؟ کره شمالی! کوبا؟ ونزوئلا؟!

اتحادیه اروپا واگنر روسیه را تحریم کرداتحادیه اروپا واگنر روسیه را تحریم کرد شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای از اعمال تحریم بر گروه واگنر روسیه و همچنین 8 فرد حقیقی و نهاد وابسته به آن خبر داد.