روسیه تهدید کرد که ممکن است در اروپا «موشک‌های هسته‌ای» مستقر کند

23/09/1400 07:59:00 ق.ظ

🔺 روسیه تهدید کرد که ممکن است در اروپا «موشک‌های هسته‌ای» مستقر کند ▪ این هشدار معاون وزیر امور خارجه روسیه خطر انباشت تسلیحات جدید در قاره اروپا را افزایش می‌دهد. ⬇ بیشتر بخوانید:

این هشدار معاون وزیر امور خارجه روسیه خطر انباشت تسلیحات جدید در قاره اروپا را افزایش می‌دهد. چاپ روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که ممکن است مجبور شود در اروپا موشک‌های هسته‌ای میان برد مستقر کند. به گزارش رویترز، روسیه اعلام کرد که این کار را در پاسخ به آن چه که به نظر مسکو برنامه‌های ناتو برای انجام همین کار باشد، انجام خواهد داد.

این هشدار سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، خطر انباشت تسلیحات جدید در قاره اروپا را افزایش می‌دهد. روابط روسیه با غرب در بدترین حالت خود از زمان پایان جنگ سرد قرار دارد. روسیه بخش‌هایی از خاک اوکراین را اشغال کرده و بر اساس گزارش‌ها نیروهای زیادی را در مرز اوکراین مستقر کرده است. روسیه همچنین با پیوستن کشورهای دیگر اطراف خود به پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، ابراز مخالفت کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، هشدار داده است که اگر به اوکراین حمله کند «هزینه وحشتناکی» خواهد پرداخت. برد «سلاح‌های هسته‌ای میان‌برد» بین ۵۰۰ تا ۵۵۰۰ کیلومتر است. طبق معاهده‌ای که در سال ۱۹۸۷ بین میخائیل گورباچف، رهبر وقت شوروی، و رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، امضا شد، استقرار این تسلیحات در اروپا ممنوع است. headtopics.com

اروپا و آمریکا باید متحد و قاطع، روسیه و چین را تحریم کنند. حکومتهای فعلی این دو کشور خطری بالقوه برای همه جهان هستند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

انفجار یک بمب در یک مدرسه ارتدوکس در روسیه چندین زخمی برجای گذاشتعامل حمله یک نوجوان ۱۸ ساله و از دانش‌ آموزان همان مدرسه بود. به‌گفته پلیس روسیه وی خودش را منفجر کرده اما کشته نشده است.

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

اتحادیه اروپا واگنر روسیه را تحریم کرداتحادیه اروپا واگنر روسیه را تحریم کرد شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای از اعمال تحریم بر گروه واگنر روسیه و همچنین 8 فرد حقیقی و نهاد وابسته به آن خبر داد.

گفتگوی تلفنی وزاری خارجه روسیه و ایران در پیرامون مذاکرات هسته‌ایگفتگوی تلفنی وزاری خارجه روسیه و ایران در پیرامون مذاکرات هسته‌ای سرگئی لاوروف، وزیر أمور خارجه روسیه و حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی وی در تماس تلفنی ابعاد مختلف روند ادامه مذاکرات هسته‌ای را مورد ارزیابی قرار دادند.

رایزنی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و روسیه در مورد مذاکرات جاری «وین»حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «سرگئی لاورف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در خصوص آخرین وضعیت گفت‌وگوهای وین رایزنی و تبادل‌نظر کردند. لازم به یاداوریه در زمان شاه خائن عوارض_خروج_از_کشور وجود نداشته و مردم بدون پرداخت وجهی مسافرت میکردند تا اینکه اسلام اومد .... روسیه پدر کشور رو در آورده آخه کی از ارتباط با روسیه به جایی رسیده؟ آلمان شرقی؟ کره شمالی! کوبا؟ ونزوئلا؟!

بایدن: ارسال نیروی نظامی به اوکراین در مقابل حمله روسیه هرگز روی میز نبوده استرئيس جمهوری آمریکا به روسیه هشدار داد در صورتی که به اوکراین حمله کند، عواقب وحشتناک اقتصادی در انتظار این کشور خواهد بود. دودستی تقدیم میکنی بهشون بزدل ها 😂😂 بایدن گوزو تو که جرات کاری رو نداری غلط می کنی بلوف می زنی اگه مرد و بچه گدرت هستی که از اوکراین حمایت می کنی اروپا که مرد نیست که درمقابل روسیه بایستد در حقیقت نسل امروز اروپا از همان سربازهای روس هستند که برنده جنگ بودند