روسیه و بحران بلاروس؛ آیا برادر بزرگ‌ زیر پای لوکاشنکو را خالی می‌کند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

روسیه و بحران بلاروس؛ آیا برادر بزرگ‌ زیر پای لوکاشنکو را خالی می‌کند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در حالی که تقریبا یک ماه از آغاز اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس می‌گذرد، اعضای اپوزیسیون بیش از پیش تحت فشار دستگاه امنیتی قرار گرفته اند. با این حال به نظر می‌رسد سرکوب مخالفان الکساندر لوکاشنکو، تاکنون راه به جایی نبرده است.

وی درباره نگرانی مسکو از ادامه حکومت لوکاشنکو افزود: «ما باید این واقعیت را بپذیریم. نمی‌دانم لوکاشنکو الان این مساله را فهمیده یا نه: اینکه روسیه دوست دارد یکی مثل لوکاشنکو، با ظاهر مدرن‌تر را در این مقام داشته باشد؛ [یک آدم] ‌راحت‌تر و در واقع یک عروسک خیمه‌شب‌بازی. لوکاشنکو حتی وقتی تحت فشار است و به حاشیه رانده شده، خیلی شباهتی به عروسک ندارد، خیلی غیرقابل پیش‌بینی است؛ همین هم یک مشکل بزرگ برای مسکو است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حماس: جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان پس از عادی‌سازی روابط با امارات افزایش یافته استجنیش حماس اعلام کرد که اسرائیل پس از عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی جنایات خود علیه فلسطینیان را افزایش داده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سراسر ایران کارگاه بزرگ ریلی است/ اتصال دریای خزر به خلیج فارس تا پایان سالمعاون رئیس جمهور، با بیان اینکه هم اکنون سراسر ایران یک کارگاه ریلی است، گفت: وزارت راه و شهرسازی با قوت این پروژه ها را ادامه و گسترش می دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کوجا: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در سراسر ترکیه درحال حاضر 52 درصد استکوجا: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در سراسر ترکیه درحال حاضر 52 درصد است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقاومت شهرداری و سازمان محیط زیست برای جابجایی آرادکوه/ مکان یابی محل جدید انجام نشده استعضو شورای شهر تهران می گوید؛ چطور گوشی لوکس را وارد می کنیم، اما در وارد کردن تجهیزات جدید پسماند عاجز هستیم؟ آیا جز این است، مشکلی که زباله های تهران برای شهر ری ایجاد کرده دغدغه ما نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

​بودجه سیل ۹۸ با وجود تصویب، داده نشد/ تخت جمشید ویترین کشور است، به مدیر پایگاه تذکر دادیم/ سیاست‌ کشورهای همسایه مانعِ تعامل سازنده در ثبت مشترک میراث ناملموس استمحمدحسن طالبیان از عدم پرداخت بودجه اختصاص یافته به خسارات سیل ۹۸ به میراث فرهنگی خبر داد و به لزوم توجه مدیران پایگاه‌های میراث به طرح موضوعات مرمتی در شورای راهبردی تاکید کرد. او همچنین از فعالیت انفرادی کشورهای همسایه برای ثبت میراث ناملموس مشترک گله کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دیمارتزیو: هنوز توافقی میان استقلال و استراماچونی انجام نشده استخبرنگار ایتالیایی توافق استقلال با استراماچونی را تایید نکرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »