روایت شهروندان بهبهانی از اعتراض به اعدام و گرانی

27/04/1399 02:57:00 ب.ظ

«اتفاق نمادینی که افتاد این بود که به محض نزدیک شدن یک نیروی امنیتی به یک معترض؛ زنها به شکل هماهنگ شروع می‌کردند به «کل زدن». در واقع به نوعی هشدار می‌دادند. درجریان اعتراضات_شهری چنین رفتاری ندیده بودم» گزارش کامل👇 اخبار_ایران بهبهان اعدام_نکنید

بنا بر گزارش «رویترز»، در اعتراضات آبان ماه سال گذشته هزار و ۵۰۰ نفر توسط نیروهای امنیتی کشته شدند. مردم شب گذشته نام کشته‌های آبان را هم در شعارهایشان می‌آوردند.

«ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»، «حکومت آخوندی نمی‌خوایم نمی‌خوایم»، «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه»، «بسیجی حیا کن، مملکتو رها کن» و «مرگ بر دیکتاتور» از دیگر شعارهایی بوده که توسط مردم معترض بهبهان سرداده شده است.

او می‌گوید مردم محلی می‌گویند نیروی انتظامی تا پیش از ساعت ۱۱ شب رفتار ملایم‌تری با مردم داشت و هرچه به نیمه شب نزدیک‌تر می‌شد، برخوردها شکل خشونت‌آمیزی به خود می‌گرفتند. آریا که در محل حضور داشته است، به «ایران‌وایر» می‌گوید: «بعد از تمام شدن تجمع، چند زباله جمع کنی که این روزها در سطح شهر اقدام به گردآوری ته مانده غذا یا باطری‌های آب می‌کنند، با کیسه‌هایی که دور گردن‌شان انداخته بودند، اقدام به جمع‌آوری زباله‌های باقی‌مانده از تجمع کردند؛ صحنه‌‌ای که درد داشت و نشانه برحق بودن مردمی بود که نگران یک لقمه نانند.»

به گفته این شهروند اهل بهبهان، مردم معترض کم‌ترین حرکت خشونت آمیزی از خودشان نشان ندادند: «مردم تمام مدت با شعارهایشان دست می‌زدند و حتی یک سنگ‌ریزه هم از سوی معترضان به سمت ماموران پرتاب نشد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

فکری عاجل برای بی‌ثباتی قیمت ها کنیدنامه آیت‌الله علوی گرگانی به رئیس‌جمهور در مورد گرانی‌های اخیر: *ناله‌های قشر مستضعف و متوسط از فشار گرانی قلب هر انسان دلسوز را می‌آزارد *فکری عاجل برای بی‌ثباتی قیمت‌ها کنید *بی‌توجهی به خواسته‌های به حق مردم موجب پشیمانی خواهد بود

همراهی هنرمندان ایرانی با هشتگ میلیونی «اعدام نکنید» و اعتراض به حکم اعدام سه جوان معترضهمراهی هنرمندان ایرانی با هشتگ میلیونی «اعدام نکنید» و اعتراض به حکم اعدام سه جوان معترض هشتگ «اعدام_نکنید» در روز سه‌شنبه ۲۴ تیر ترند اول توییتر در جهان و بسیاری از کشورها بود. چند تن از هنرمندان ایرانی نیز با این موج جهانی همراهی کردند.

اختصاصی دویچه وله: اعتراض نماینده ترکیه به حکم اعدام سه معترض ایرانی | DW | 17.07.2020یک نماینده حزب سوسیال دموکرات در پارلمان ترکیه از رئیس‌جمهور، رئیس پارلمان و وزیر دادگستری کشورش خواست، برای جلوگیری از اعدام سعید تمجیدی، محمدرجبی و امیرحسین مرادی اقدام کنند.

توییتر صحنه اعتراض به حکم اعدام در ایران - BBC News فارسیبه دنبال خبر تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه نفر از معترضان آبان ماه گذشته ایران کارزاری توییتری در سراسر جهان با هشتگ اعدام نکنید راه افتاده‌است.

استقبال بی‌نظیر از هشتگ مخالفت با اعدام سه معترض آبان‌ماه - BBC News فارسیبعد از تایید حکم اعدام سه نفر از معترضان تظاهرات سراسری آبان پارسال در ایران۱۱۲ فعال سیاسی و مدنی در بیانیه‌ای خواستار لغو این حکم شده‌اند.

ترامپ با هشتگ «اعدام نکنید» در توییتر به فارسی از محکومان آبان حمایت کردرئيس‌جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشت: «اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد و نباید انجام شود.»