روایت شهروندان بهبهانی از اعتراض به اعدام و گرانی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«اتفاق نمادینی که افتاد این بود که به محض نزدیک شدن یک نیروی امنیتی به یک معترض؛ زنها به شکل هماهنگ شروع می‌کردند به «کل زدن». در واقع به نوعی هشدار می‌دادند. درجریان اعتراضات_شهری چنین رفتاری ندیده بودم» گزارش کامل👇 اخبار_ایران بهبهان اعدام_نکنید

بنا بر گزارش «رویترز»، در اعتراضات آبان ماه سال گذشته هزار و ۵۰۰ نفر توسط نیروهای امنیتی کشته شدند. مردم شب گذشته نام کشته‌های آبان را هم در شعارهایشان می‌آوردند.

آریا معتقد است انگیزه‌های مردم از شرکت در اعتراضات شب گذشته بهبهان متفاوت بوده است: «انگیزه‌ها متفاوت بودند؛ یک دسته جوان‌ترها که عموما در گروه سنی ۱۸ تا ۲۰ سال قرار داشتند، در اعتراض به صدور حکم اعدام برای سه تن از بازداشت شدگان آبان ماه به خیابان آمده بودند. البته افزایش روزافزون گرانی عامل اصلی نارضایتی است که کمر مردم این شهرستان را که عمدتا خرده‌فروش هستند و کسب و کار محدود و کم‌رونق دارند، شکسته است. حتی بین معترضان، کسانی بودند که در مورد قرارداد بین ایران و چین عصبانی هستند.

آریا که در محل حضور داشته است، به «ایران‌وایر» می‌گوید: «بعد از تمام شدن تجمع، چند زباله جمع کنی که این روزها در سطح شهر اقدام به گردآوری ته مانده غذا یا باطری‌های آب می‌کنند، با کیسه‌هایی که دور گردن‌شان انداخته بودند، اقدام به جمع‌آوری زباله‌های باقی‌مانده از تجمع کردند؛ صحنه‌‌ای که درد داشت و نشانه برحق بودن مردمی بود که نگران یک لقمه نانند.»

او در ادامه توضیح داد که هیچ خسارت مالی و جانی در این تجمع به وجود نیامد و افراد تجمع کننده به سمت منازل‌ خود هدایت شدند. فرزاد جوان ۲۸ ساله و کاشی‌کاری بود که ظهر روز بیست و پنجم آبان، نبش کوچه نوریان مورد اصابت گلوله کلاشنیکف قرار گرفت و کشته شد. او اضافه می‌کند: «پدر فرزانه جانباز و همسر خواهرش پلیس است. این خانواده با مرگ فرزند بزرگ‌شان، از چند جهت تحت فشار هستند. در طول چند هفته گذشته مدام از سوی نهادهای مسوول به فرزانه تذکر می‌دادند که در مورد مرگ برادرش واکنش نشان ندهد و چیزی ننویسد یا در جریان تجمعات شرکت نکند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فکری عاجل برای بی‌ثباتی قیمت ها کنیدنامه آیت‌الله علوی گرگانی به رئیس‌جمهور در مورد گرانی‌های اخیر: *ناله‌های قشر مستضعف و متوسط از فشار گرانی قلب هر انسان دلسوز را می‌آزارد *فکری عاجل برای بی‌ثباتی قیمت‌ها کنید *بی‌توجهی به خواسته‌های به حق مردم موجب پشیمانی خواهد بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همراهی هنرمندان ایرانی با هشتگ میلیونی «اعدام نکنید» و اعتراض به حکم اعدام سه جوان معترضهمراهی هنرمندان ایرانی با هشتگ میلیونی «اعدام نکنید» و اعتراض به حکم اعدام سه جوان معترض هشتگ «اعدام_نکنید» در روز سه‌شنبه ۲۴ تیر ترند اول توییتر در جهان و بسیاری از کشورها بود. چند تن از هنرمندان ایرانی نیز با این موج جهانی همراهی کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اختصاصی دویچه وله: اعتراض نماینده ترکیه به حکم اعدام سه معترض ایرانی | DW | 17.07.2020یک نماینده حزب سوسیال دموکرات در پارلمان ترکیه از رئیس‌جمهور، رئیس پارلمان و وزیر دادگستری کشورش خواست، برای جلوگیری از اعدام سعید تمجیدی، محمدرجبی و امیرحسین مرادی اقدام کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توییتر صحنه اعتراض به حکم اعدام در ایران - BBC News فارسیبه دنبال خبر تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه نفر از معترضان آبان ماه گذشته ایران کارزاری توییتری در سراسر جهان با هشتگ اعدام نکنید راه افتاده‌است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

استقبال بی‌نظیر از هشتگ مخالفت با اعدام سه معترض آبان‌ماه - BBC News فارسیبعد از تایید حکم اعدام سه نفر از معترضان تظاهرات سراسری آبان پارسال در ایران۱۱۲ فعال سیاسی و مدنی در بیانیه‌ای خواستار لغو این حکم شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ با هشتگ «اعدام نکنید» در توییتر به فارسی از محکومان آبان حمایت کردرئيس‌جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشت: «اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد و نباید انجام شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »