فکری عاجل برای بی‌ثباتی قیمت ها کنید

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نامه آیت‌الله علوی گرگانی به رئیس‌جمهور در مورد گرانی‌های اخیر: *ناله‌های قشر مستضعف و متوسط از فشار گرانی قلب هر انسان دلسوز را می‌آزارد *فکری عاجل برای بی‌ثباتی قیمت‌ها کنید *بی‌توجهی به خواسته‌های به حق مردم موجب پشیمانی خواهد بود

آیت‌الله علوی‌گرگانی مرجع تقلید شیعیان نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در مورد گرانی‌های اخیر و بی‌ثباتی قیمت‌ها نوشته ‌که متن آن به این شرح است:شرایط فعلی جامعه و ناله‌های قشر مستضعف و متوسط جامعه از فشار گرانی و ‌بی‌ثباتی قیمت‌ها قلب هر انسان دلسوز نسبت به مملکت را می‌آزارد.

افزایش بی‌حساب و کتاب قیمت ارز و سکه و افزایش اجاره‌بها در کنار کوتاهی برخی مدیران در سال‌های گذشته برای حل مشکلات مردم و دلبستگی بیش از حد به خارج از کشور، مردم را دلسرد کرده است. گر چه مدیران دولتی و مسئولین امر با توجه به فشارهای تحریم تلاش‌هایی را مبذول داشته‌اند، لکن این تلاش‌ها برای مردم ملموس نبوده و مردم از ضعف نظارت و افزایش بی‌رویه قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی سخت آزده‌خاطر گشته‌اند که باید هر چه سریع‌تر فکر عاجلی برای آن بشود.

تلاش برای افتتاح طرح‌های نیمه‌تمام و تأمین کالاهای اساسی گرچه لازم و ضروری است اما بسنده کردن به این مسائل و آمارهای مدیران و بی‌توجهی به کف بازار و خواسته‌های به حق مردم موجب پشیمانی خواهد بود، لذا لازم است هر چه سریع‌تر فکری کرده و با تقویت نظارت بر بازار و کاهش قیمت دلار به قیمت‌های سابق و ثبات بخشی به اقتصاد کشور جبران کاستی ها شود .

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افراط‌گرایی، انحراف از جامعه یا محصول جامعه؟افراط‌‌گرایی واقعیت انکارناپذیر جهان امروز است، اما چه عوامل و انگیزه‌هایی به ایجاد تفکر افراط‌‌گرایانه دامن می‌زند؟ عوامل اصلی افراط‌گرایی در جامعه‌ افغانستان امروزی چیست؟ بررسی این پرسش‌ها در یادداشتی از هانیه ملک، روزنامه‌نگار: MalikHaanya
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

جهانگیری: باید تلاش کنیم چهره خشن فقر از جامعه زدوده شودمعاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین آرمان‌های امام(ره) و مردم در انقلاب اسلامی مبارزه با فقر و کاهش نابرابری بود، تصریح کرد: عدالت، قطب نمای حرکت در جمهوری اسلامی ایران به سمت پیشرفت و توسعه است و هر گاه در این مسیر از عدالت فاصله گرفته شود باید برای اصلاح مسیر اقدام کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

از اصلاح‌طلبی عقب نمی‌نشینیم/ دروغ و نبود صداقت با مردم مشکل و چالش اصلی جامعه استمحمدرضا عارف در جلسه بنیاد امید ایرانیان به تشریح وضعیت موجود کشور پرداخت و گفت: دروغ و نبود صداقت با مردم مشکل و چالش اصلی جامعه است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه: ایران اجازه نمی‌دهد یک قلدر با ارعاب جامعه بین‌المللی منافعش را تضعیف کندوزارت امور خارجه با اشاره به گذشت پنج سال از امضای برجام تاکید کرد که ایران اجازه نخواهد داد که 'یک قلدر از طریق ارعاب جامعه بین‌المللی' منافع ایران را تضعیف کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفتگوی اختصاصی با سفیر چین: آمریکا نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند/ جامعه بین‌الملل باید با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مخالفت کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسفیر چین در تهران: آمریکا نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند جامعه بین‌الملل باید با تمدید تحریم‌های_تسلیحاتی ایران مخالفت کند مهم نیست اوضاع بین المللی چگونه تغییر می کند،چین علاقه مند به همکاری با ایران برای ارتقای شراکت راهبردی جامع چین-ایران است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| چند سال طول می‌کشد خانه‌دار شوید؟در کل کشور با احتساب میانگین قیمت خانه و درآمد سالانه در سال 98 شاخص «طول انتظار برای صاحب خانه‌شدن» به 23 سال رسیده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »