روند گزینش معاون بایدن؛ بخت‌های اصلی چه کسانی هستند؟

27/04/1399 03:19 ب.ظ

انتخاب معاون جو بایدن در کارزار انتخاباتی سال جاری اهمیت زیادی یافته است. دموکرات‌ها به دنبال گزینه‌ای هستند که بتواند بیشترین کمک را به جو بایدن برای پایان دادن به دوران زمامداری دونالد ترامپ بکند.

انتخاب معاون جو بایدن در کارزار انتخاباتی سال جاری اهمیت زیادی یافته است. دموکرات‌ها به دنبال گزینه‌ای هستند که بتواند بیشترین کمک را به جو بایدن برای پایان دادن به دوران زمامداری دونالد ترامپ بکند. فشار گروه های مختلف در درون حزب دموکرات آمریکا بر جو بایدن، نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو همزمان با نزدیک شدن موعد گزینش نامزد معاونت ریاست جمهوری افزایش یافته است.

جو بایدن پیش از این اعلام کرده بود که یکی از زنان سیاستمدار را به عنوان معاون خود معرفی خواهد کرد. روند بررسی سابقه گزینه های معاونت جو بایدن قرار است حدودا روز ۲۴ ژوئیه (سوم مرداد) به پایان برسد. رقیب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از این تاریخ قرار است شخصا با چند گزینه نهایی مصاحبه کند تا در نهایت معاون خود را اوایل ماه اوت (اواسط مرداد) معرفی کند.

انتخاب معاون جو بایدن در کارزار انتخاباتی سال جاری اهمیت زیادی یافته است. دموکرات ها به دنبال گزینه ای هستند که بتواند بیشترین کمک را به جو بایدن برای پایان دادن به دوران زمامداری دونالد ترامپ بکند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر جو بایدن، ۷۷ ساله در صورت غلبه بر چهل و پنجمین رئيس جمهوری ایالات متحده به عنوان پیرترین رئیس جمهور تاریخ این کشور سوگند یاد خواهد کرد. امری که بر اهمیت انتخاب معاون او افزوده است. بنا به قانون اساسی آمریکا در صورت فوت رئیس جمهور، معاون او دوره ریاست جمهوری وی را به پایان خواهد رساند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اختصاصی ایران‌وایر؛ معاون سیاسی سابق طالبان: جنگ‌جویان فاطمیون را به آتش می‌کشم

برپایی تجمع اعتراضی در بهبهان به رغم جو شدید امنیتیتصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی از تجمع اعتراضی در شهر بهبهان در استان خوزستان حکایت دارد. در این فیلم ها که گفته شده مربوط به شامگاه پنج شنبه ۲۶ تیر است، صدای معترضان شنیده می شود که شعارهایی مانند 'نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران' و 'ایرانی می میرد، ذلت نمی پذیرد' سر داده اند.

روزجهانی مهارت‌های جوانان: 'شهرداری به عنوان نظافت‌چی به من کار نداد'داستان 'زمان' که در کابل زندگی می‌کند تلخ است اما منحصر به فرد نیست. براساس برآوردهای وزارت کار و امور اجتماعی افغانستان، بیش از دو میلیون نفر در افغانستان بیکارند، سه میلیون کودک و نوجوان زیر خط فقر زندگی میکنند، ۱،۲ میلیون کودک هم مشغول کارهای شاقه هستند.

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.

محکومیت زهرا محمدی فعال مدنی به ۱۰ سال زندان؛ تاوان « تدریس زبان کردی» به کودکانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

نازنین بنیادی به صدای آمریکا: اعتراض به اعدام این سه نفر، ایرانیان را متحد کردنازنین بنیادی به صدای آمریکا: اعتراض به اعدام این سه نفر، ایرانیان را متحد کرد وی افزود: امیدوارم جمهوری اسلامی این صدای اعتراضات را بشنود و دست از اعترافات اجباری، زندانی کردن، و اعدام بیگناهان بردارد. اعدام_نکنید StopExecutionsInIran

Aa

فشار گروه های مختلف در درون حزب دموکرات آمریکا بر جو بایدن، نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو همزمان با نزدیک شدن موعد گزینش نامزد معاونت ریاست جمهوری افزایش یافته است.

جو بایدن پیش از این اعلام کرده بود که یکی از زنان سیاستمدار را به عنوان معاون خود معرفی خواهد کرد. روند بررسی سابقه گزینه های معاونت جو بایدن قرار است حدودا روز ۲۴ ژوئیه (سوم مرداد) به پایان برسد. رقیب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از این تاریخ قرار است شخصا با چند گزینه نهایی مصاحبه کند تا در نهایت معاون خود را اوایل ماه اوت (اواسط مرداد) معرفی کند.

انتخاب معاون جو بایدن در کارزار انتخاباتی سال جاری اهمیت زیادی یافته است. دموکرات ها به دنبال گزینه ای هستند که بتواند بیشترین کمک را به جو بایدن برای پایان دادن به دوران زمامداری دونالد ترامپ بکند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر جو بایدن، ۷۷ ساله در صورت غلبه بر چهل و پنجمین رئيس جمهوری ایالات متحده به عنوان پیرترین رئیس جمهور تاریخ این کشور سوگند یاد خواهد کرد. امری که بر اهمیت انتخاب معاون او افزوده است. بنا به قانون اساسی آمریکا در صورت فوت رئیس جمهور، معاون او دوره ریاست جمهوری وی را به پایان خواهد رساند.

این در حالی است که جو بایدن در صورت پیروزی احتمالا به دلیل سنش رئيس جمهور یک دوره ای خواهد بود و معاون او بخت زیادی برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ خواهد داشت.

آیا بایدن می‌تواند اوباما را به عنوان معاون خود معرفی کند؟

از کاملا هریس، سناتور ایالت کالیفرنیا، الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست، تمی داکورت، سناتور ایالت ایلینوی، ول دمینگز و کارن بس، دو عضو مجلس نمایندگان، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، کیشا لنس باتمز، شهردار آتلانتا و میشل لوین گریشام، فرماندار ایالت نیومکزیکو به عنوان گزینه های احتمالی معاونت جو بایدن نام برده می شود.

اعتراض ها به کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس آمریکا باعث شد تا بسیاری از دموکرات ها از لزوم انتخاب یک زن سیاهپوست به عنوان جو بایدن سخن بگویند. در این صورت احتمالا بخت کاملا هریس و ول دمینگز برای معاونت جو بایدن بیش از دیگران خواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلب: