رمزگشایی از حمله متقابل صادق لاریجانی به محمد یزدی | DW | 19.08.2019

28/05/1398 02:27:00 ب.ظ

پاسخ لاریجانی که در قالب ادبیات حوزوی نوشته شده است، فراتر از یزدی، حمله‌کنندگان به وی در اردوگاه اصول‌گرایان و چه بسا کلیت نظام را دربرمی‌گیرد. وی محکم به میدان آمده تا از موقعیت متزلزل خود دفاع کند و رقبا را عقب براند. تحلیلی از علی افشاری

پاسخ لاریجانی که در قالب ادبیات حوزوی نوشته شده است، فراتر از یزدی، حمله‌کنندگان به وی در اردوگاه اصول‌گرایان و چه بسا کلیت نظام را دربرمی‌گیرد. وی محکم به میدان آمده تا از موقعیت متزلزل خود دفاع کند و رقبا را عقب براند. او همچنین با روشنگری پیرامون مسئولیت طبری که پیش از ریاست صادق لاریجانی، از مدیران قوه قضاییه در دوران ریاست یزدی و محمود شاهرودی بوده و مدتی مسئول مالی قوه قضاییه و همچنین معاون اجرایی حوزه ریاست بوده، خواسته ابعاد تخلفات وی در دوران مدیریتش را...

او همچنین با روشنگری پیرامون مسئولیت طبری که پیش از ریاست صادق لاریجانی، از مدیران قوه قضاییه در دوران ریاست یزدی و محمود شاهرودی بوده و مدتی مسئول مالی قوه قضاییه و همچنین معاون اجرایی حوزه ریاست بوده، خواسته ابعاد تخلفات وی در دوران مدیریتش را ضعیف جلوه دهد.

مدعای لاریجانی این است که طبری مقام قضایی نبوده و مسئولان ارشد قضایی در زمان مسئولیت وی همان کسانی هستند که اکثرشان امروز در قوه قضاییه مقام‌های بالا دارند. اما سئوالی که در پاسخ وی نادیده گرفته شده است، بحث ارتباط احتمالی طبری با مقامات ارشد است. معمولا در پرونده مفاسد بزرگ قضایی ، مقامات درگیر و مشکل‌دار به‌طور مستقیم وارد زد و بند و مناسبات ناسالم نمی‌شوند، بلکه این تخلفات در درون شبکه‌ای انجام می‌شود که مداخل و عناصر ارتباطی آن اتقاقا کسانی هستند که مقام ومنصب قضایی ندارند.

این سخن به معنای تلاش راس هرم قدرت برای مهار تضادها در درون نظام و مدیریت پیامدهای منفی درگیری‌ها است و می‌توان انتظار داشت که این توصیه باعث شود دست‌کم در کوتاه مدت فتیله اختلافات پایین کشیده شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

آملی لاریجانی خطاب به یزدی: دروغ می‌گویی، هیچ‌وقت به بازداشت طبری اعتراض نکردمصادق آملی_لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، در نامه‌ای خطاب به محمد_یزدی عضو فقهای شورای نگهبان، سخنان اخیر او درباره خود را «‌موهن» و «‌دروغ» خواند.

پاسخ تند آملی لاریجانی به یزدی: چرا به این وضعیت افتاده‌اید؟ | DW | 18.08.2019پاسخ تند آملی لاریجانی به یزدی: چرا به این وضعیت افتاده‌اید؟ صادق آملی لاریجانی در نامه شدیداللحنی به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، عضو شورای نگهبان، واکنش نشان داد. او در این نامه محمد یزدی را به گفتن سخنان 'خلاف'، 'موهن' و 'توهین‌آمیز‌' متهم کرده است.

مکارم خطاب به یزدی و لاریجانی: به فکر آبروی روحانیت باشید

هند می‌گوید که فعلا به سیاست «خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای» پایبند می‌ماند🔺هند می‌گوید که فعلا به سیاست «خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای» پایبند می‌ماند ⚡️هند می گوید همچنان به سیاست خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای، پایبند است؛ اما آینده این سیاست به شرایط بستگی خواهد داشت.

فساد در ایران| این‌بار یک نماینده مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی گفتپس از انتشار اخباری درباره بازداشت تعدادی از مدیران شرکت سایپا و ممنوع الخروجی مدیرعامل این شرکت این بار سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی خبرداده است.\r\n خبرگزاری ایسنا

انفجار در هتلی در غرب کابل مراسم عروسی را به خاک و خون کشیدنصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در صفحه توییترش نوشته که این حمله دقایقی پیش در حوزه ششم امنیتی کابل در داخل 'هتل شهر دوبی' رخ داده است. شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که یک بمبگذار انتحاری مواد منفجره خود را در داخل سالن عروسی منفجر کرده.