پاسخ تند آملی لاریجانی به یزدی: چرا به این وضعیت افتاده‌اید؟ | DW | 18.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

پاسخ تند آملی لاریجانی به یزدی: چرا به این وضعیت افتاده‌اید؟ صادق آملی لاریجانی در نامه شدیداللحنی به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، عضو شورای نگهبان، واکنش نشان داد. او در این نامه محمد یزدی را به گفتن سخنان 'خلاف'، 'موهن' و 'توهین‌آمیز‌' متهم کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نامه شدیداللحنی به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، عضو شورای نگهبان، واکنش نشان داد. او در این نامه محمد یزدی را به گفتن سخنان"خلاف"،"موهن" و"توهین‌آمیز‌" متهم کرده است.

در نامه لاریجانی آمده است: «اخیراً جنابعالی مطالبی مطرح کرده‌اید که علاوه بر خلاف واقع بودن و موهن بودن ، ریشه در همان امور دارد. قبلاً هم مکرر در جلسات شورای نگهبان یا مجالس دیگر ، مطالبی از این دست بیان کرده‌اید که بنا به مصالحی در مقابل آن سکوت کرده‌ام. اما اکنون می‌بینم این سکوت‌ها نه فقط اسباب تنبه حضرتعالی نشده ، بلکه پیش‌تر هم رفته‌اید و مطالب خلاف واقع و توهین‌های دیگری هم بر آن افزوده‌اید.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، حدود سه هفته پیش (۲۵ تیر/ ۱۶ ژوئیه) خبر بازداشت اکبر طبری را به اتهام"توصیه و اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌های قضایی" و"روابط ناثواب" مورد تأیید قرار داده بود. پیش از انتشار این نامه نیز در واکنش به اقدام دفتر آیت‌الله آملی، دفتر لاریجانی"اتهامات علیه معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه را تکذیب" کرده بود. این دفتر همچنین از اتهامات نمایندگان مجلس به طبری به عنوان ابزاری در تقویت"پروژه تخریب" صادق لاریجانی نام برد.

آملی لاریجانی در این نامه‌ به موارد عملکرد این"تخریب" خود از جمله در فضای مجازی و"در همین رسانه‌های رسمی داخلی از صدا و سیما گرفته تا خبرگزاری‌های رسمی" اشاره کرده است.نامه یادشده از صادق لاریجانی بعدتر مورد تکذیب روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت. این روابط عمومی در بیانیه خود نوشت که گزارش‌ها"درباره چنین نامه‌‌ای در باره هجرت آملی لاریجانی به نجف اشرف صحت ندارد و کذب محض است".

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آملی لاریجانی خطاب به یزدی: دروغ می‌گویی، هیچ‌وقت به بازداشت طبری اعتراض نکردمصادق آملی_لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، در نامه‌ای خطاب به محمد_یزدی عضو فقهای شورای نگهبان، سخنان اخیر او درباره خود را «‌موهن» و «‌دروغ» خواند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

حمله شدید آیت‌الله محمد یزدی به آملی لاریجانی و حسن روحانی | DW | 17.08.2019آیت‌الله محمد یزدی، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به نامه رئیس پیشین قوه قضائیه به خامنه‌ای و تهدید او مبنی بر ترک ایران، ضمن انتقاد شدید از عملکرد لاریجانی گفته 'شما در قم هم خیلی موثر نبودید چه برسد در نجف'.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پاسخ آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدیپاسخ صریح آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به برخی ادعاه مطرح شده اخیر پاسخ داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نامه آملی لاریجانی به محمد یزدی: هیچ‌گاه از هیچ متخلفی حمایت نکرده‌ام/ دروغ است که می‌خواهم به نجف بروم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«آیت‌الله آملی_لاریجانی: هیچ‌گاه از هیچ متخلفی حمایت نکرده‌ام؛ دروغ است که می‌خواهم به نجف بروم» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیر پاسخ داد آیت‌الله آملی_لاریجانی: *احساس می‌کنم بازی‌های صداوسیما و برخی نهادهای دیگر به نقطه‌ای رسیده است که سکوت در مقابل آن جایز نیست *اکنون می‌بینم این سکوت‌ها نه فقط اسباب تنبه حضرتعالی نشده، بلکه پیش تر هم رفته‌اید و مطالب خلاف واقع و توهین‌های دیگری هم بر آن افزوده‌اید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

فاضل میبدی: علما به آیت‌الله یزدی تذکر دهند«روز گذشته شاهد انتشار مطالبی به نقل از آقای یزدی بودیم. این نخستین‌بار نیست که او به عنوان دبیر یا رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطالبی برخلاف سنت حوزه‌ها ایراد می‌کنند؛ در گذشته هم مطالبی راجع به آیت‌الله العظمی شبیری‌زنجانی ذکر کردند که غالب علمای حوزه آن را محکوم کردند.»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صادق لاریجانی آیت‌الله یزدی را به دروغگویی و شایعه‌پراکنی متهم کردآیت‌الله صادق آملی لاریجانی در واکنش به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، او را به بی ادبی، دروغگویی، شایعه‌پراکنی و افترا متهم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »