رایزنی امیر‌عبداللهیان و گوترش در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی

08/11/1400 11:18:00 ق.ظ

وزیر امور خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله آخرین اوضاع در یمن و افغانستان و همچنین روند مذاکرات وین گفت‌وگو و تبادل نظر كردند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله آخرین اوضاع در یمن و افغانستان و همچنین روند مذاکرات وین گفت‌وگو و تبادل نظر كردند. - خبرگزاری آناتولی 28.01.

2022 استانبول/ خبرگزاری آناتولی حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در تماس تلفنی به بررسی و ارزیابی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از درگیری‌های یمن، وضعیت سیاسی و اجتماعی افغانستان و روند مذاکرات هسته‌ای وین پرداختند.

به گزارش رسانه‌های ایران، امیر عبداللهیان در این گفت‌وگو بر «ضرورت تشکیل دولت فراگیر در افغانستان تاکید و گفت که تهران آماده تسهيل ارسال کمک‌های انسانی كشورها و مجامع بين‌المللی از طریق ایران به افغانستان است».

او همچنین با اشاره به «میزبانی ایران از هشتصد هزار آواره جدید از افغانستان»، بر ضرورت توجه خاص به بحران انسانی و وضعیت این افراد و همچنین لزوم اهتمام و مشاركت جدی جهانی تاکید کرد. وزیر امور خارجه ایران با اشاره به روند مذاکرات وين برای لغو تحريم‌ها ، روند مذاکرات را مثبت خواند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

دستگیری ۱۷ نفر در تهران به اتهام تهیه‌ ویدئوی دوربین مخفی در اینستاگرامرئیس پلیس تهران روز چهارشنبه از دستگیری ۱۷ تن از گردانندگان صفحه‌های اینستاگرامی در پایتخت که اقدام به تهیه و انتشار ویدئوی دوربین مخفی کرده بودند، خبر داد.

قیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومانقیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومان طبق اعلام بانک مرکزی، در دی ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران، ۳۲ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۲۰.۳ درصد افزایش یافته است. حقوق رسمی کارگر چند

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

افزایش شدید موارد خشونت جنسی در فرانسه در سال ۲۰۲۱وزیر کشور فرانسه روز پنچشنبه ۲۷ ژانویه با صدور بیانیه‌ای از افزایش ۳۳ درصدی موارد ثبت شده خشونت جنسی در این کشور در سال ۲۰۲۱ خبر داد. به گفته ژرالد درمنن، بخش قابل توجهی از این افزایش به دلیل ثبت جرایم سال‌های گذشته است.

دومین دوره «دادگاه بین‌المللی مردمی آبان» برگزار می‌شود؛ نامه به ۱۶۰ متهم برای ارائه دفاعیات خود در دادگاهدومین دوره «دادگاه بین‌المللی مردمی آبان» برگزار می‌شود؛ نامه به ۱۶۰ متهم برای ارائه دفاعیات خود در دادگاه به گفته روابط عمومی دادگاە بین المللی مردمی آبان، انتظار می‌رود که حکم نهایی دادگاە بین‌الملی مردمی آبان در اواخر بهار ۱۴۰۱ اعلام شود. کس خارشما و برگذار کنندگان این دادگاه