کرونا در ایران؛ شیوع اُمیکرون، بازگشت واکسیناسیون به نقطه صفر

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت بهداشت آغاز پیک ششم کرونا را رسما اعلام کرد.اُمیکرون،حالا سویه غالب در کشور است.پیش از این اعلام شده بود این گونه با توجه به واکسیناسیون دیرهنگام و وجود آنتی‌بادی در بدن ایرانیان،مانند سایر کشورها عمل نمی‌کند. راستی‌_آزمایی گزارشی ازpkhwshhal

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز پیک ششم کرونا را رسما اعلام کرد. اُمیکرون با چند هفته تاخیر، حالا به گفته مسوولان، به سویه غالب کشور تبدیل شده است. در حالی که پیش از این اعلام شده بود این گونه جهش‌ یافته با توجه به واکسیناسیون دیرهنگام در کشور و وجود آنتی‌بادی کافی در بدن ایرانیان، مانند کشورهای دیگر عمل نخواهد کرد.

او که به دلیل محدودیت‌های اعمال شده و تذکرهای مکرر از سوی نهادهای بالا دست جمهوری اسلامی تمایلی به فاش شدن نامش نداشت، ادامه داد: «اتفاقی که در حال حاضر رخ داده، این است که اُمیکرون تاثیر دوز اول و دوم واکسن را صفر کرده است و به گونه‌ای ما برگشته‌ایم به خانه اول خودمان.»میلیون نفر می‌شوند، دوز سوم را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که بالغ برمیلیون نفر به دلایل مختلف در حال حاضر دوز سوم را دریافت نکرده‌اند.

او معتقد است وزارت بهداشت اطلاعات را در اختیار شهروندان قرار نداده است که این خود باعث عدم تمایل آن‌ها به دریافت واکسن می‌شود. جمهوری اسلامی در حال حاضر بر تزریق واکسن‌های تولید داخل و واکسن‌های تولید مشترک خود با کشورهایی چون کوبا و استرالیا تاکید دارد. حدود دو هفته طول کشید از سازمان جهانی بهداشت گرفته تا متخصصان اپیدمیولوژی و ویروس‌شناسی، همگی بر این باورند که در حال حاضر تزریق دوز سوم ضرورت دارد اما چرا؟

این عضو ستاد مقابله با کرونا معتقد است تداوم ساخت واکسن‌های گذشته بدون هیچ تغییری در ترکیبات آن، کار هوشمندانه‌ای نبوده است: «تاثیر دو دوز ابتدایی واکسن در مقابل اُمیکرون بسیار کم است و دوز سوم نیز آن‌چنان که انتظار می‌رود، نمی‌تواند ایمنی‌بخش باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکسیناسیون ۸ میلیون کودک زیر ۱۲ سال / واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها در نوبت اولواکسیناسیون ۸ میلیون کودک زیر ۱۲ سال واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها در نوبت اول رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از واکسیناسیون ۸ میلیون نفر از جمعیت زیر ۱۲ سال کشور خبر داد و گفت: در نوبت اول گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال واکسینه می‌شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستگیری ۱۷ نفر در تهران به اتهام تهیه‌ ویدئوی دوربین مخفی در اینستاگرامرئیس پلیس تهران روز چهارشنبه از دستگیری ۱۷ تن از گردانندگان صفحه‌های اینستاگرامی در پایتخت که اقدام به تهیه و انتشار ویدئوی دوربین مخفی کرده بودند، خبر داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیشروی به سمت ۱۰۰ دلار؛ قیمت جهانی نفت به بالاترین سطح در ۸۷ ماه گذشته رسیدقیمت جهانی هر بشکه نفت پایه برنت در جریان معاملات عصر چهارشنبه به بالای ۹۰ دلار رسید که بالاترین سطح از اکتبر سال ۲۰۱۴ تا کنون محسوب می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آخرین آمار و روند واکسیناسیون کرونا در ترکیهطبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه تا کنون 141 میلیون و 252 هزار و 329 دوز واکسن کرونا در سراسر ترکیه تزریق شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومانقیمت یک متر خانه در تهران در مرز ۳۳ میلیون تومان طبق اعلام بانک مرکزی، در دی ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران، ۳۲ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۲۰.۳ درصد افزایش یافته است. حقوق رسمی کارگر چند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »