راه‌اندازی پویش محیط زیستی «محرم شهر پاک» در خوزستان

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فعالان محیط‌زیست، با افزایش استفاده از ظروف پلاستیک در ماه محرم، یک بار دیگر پویش «محرم شهر پاک» را راه اندازی کردند. در این پویش اعضای انجمن‌های زیست محیطی هر شب با حضور در هیات‌های عزاداری، آموزش‌های زیست محیطی را به شهروندان می‌دهند.

به گزارش ایرنا استفاده بی رویه و بدون محدودیت از کیسه های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف یکی از آسیب های زندگی امروزه است که خسارت های آن متوجه انسان و محیط زیست است.

مژگان سخایی افزود: هر سال در ایام سوگواری محرم و صفر، اماکن برگزاری عزاداری اعم از منازل، تکایا و هیات ها و اهدای نذورات مختلف از قبیل غذا، آش، شربت، چای و... بیشتر با ظروف یکبار مصرف پلاستیکی با پایه مواد نفتی انجام می شود. به گفته وی اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر استفاده از ظروف یکبارمصرف را ممنوع اعلام کرده و مسئولان این شهرستان نیز در این رابطه همکاری کرده و بازرسی هایی در راستای اجرای این مصوبه انجام شده است.

سخایی توصیه کرد: شهروندان به جای توزیع غذای نذری گرم در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، می توانند از سبد غذایی خشک استفاده کنند؛ به عبارتی همان هزینه ای را که می خواهند برای تهیه و پختن غذا و خرید ظروف پلاستیکی پرداخت کنند، صرف خرید اقلامی مثل برنج، روغن، ماکارانی، مرغ، گوشت، رب گوجه، حبوبات و ... کرده و آنها را بین نیازمندان توزیع کنند.

قنواتی زاده گفت: از سوی دیگر باید آثار سوء بر سلامتی را به دلیل استفاده از ظروف یکبارمصرف پلاستیکی در توزیع غذای گرم نیز در نظر داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در اوج مذاکرات صلح؛ یک سرباز امریکایی در افغانستان کشته شددر حالی که مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا در شهر دوحه قطر در نقطۀ حساس رسیده است یک سرباز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تیراندازی در غرب تگزاس پنج کشته و 21 زخمی برجای گذاشتمنابع پلیس آمریکا روز یکشنبه 1 سپتامبر 2019 اعلام کرد، در پی تیراندازی در شهر مدلند واقع در غرب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسمحضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسم پلیس راهور تهران بزرگ از برگزاری جلسات و هماهنگی با تکایا و مساجد برای کنترل بار ترافیکی پایتخت در دهه اول ماه محرم خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حوثی‌ها: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندان ذمار ۶۰ نفر کشته شدندشاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احکام محرم(2)| حکم استفاده از برق شهری برای هیئت‌ها- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim«حکم استفاده از برق شهری برای هیئت‌ها» *اگر با مجوز قانونی باشد اشکال ندارد؛اما باید وجه برق را بپردازند *اما اگر بدون مجوز باشد، اصل کار خلاف است و موجب ضمان هم هست یعنی هزینه برق مصرفی را باید بپردازند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

حمله پناهجوی افغان با چاقو در لیون فرانسه؛ 1 تن کشته و 9 تن زخمی شدندمنابع خبری فرانسه یکشنبه یکم سپتامبر 2019 از حمله یک پناهجوی افغان با چاقو در ایستگاهی مترو در شهر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »