رانش زمین در چین؛ ده‌ها نفر کشته و ناپدید شدند

06/05/1398 05:13 ب.ظ

تازه‌ترین آمار تلفات ناشی از رانش زمین در جنوب چین در حالی اعلام شده که باران شدیدی در محل در حال باریدن است. حد اقل ۳۶ نفر جان باخته‌اند و از سرنوشت ۱۵ نفر از ساکنان محل اطلاعی در دست نیست.

تازه‌ترین آمار تلفات ناشی از رانش زمین در جنوب چین در حالی اعلام شده که باران شدیدی در محل در حال باریدن است. حد اقل ۳۶ نفر جان باخته‌اند و از سرنوشت ۱۵ نفر از ساکنان محل اطلاعی در دست نیست. باران‌های شدیدی که تابستان امسال در چین بارید، باعث وقوع رانش زمین شده در اثر رانش زمین در روستایی در جنوب چین که چهارشنبه گذشته رخ داد، حد اقل ۳۶ نفر جان باخته‌اند.

به گزارش‌ رسانه‌های دولتی چین، بیش از ۲۰ منزل زیر گل و لای فرو رفته و از سرنوشت ۱۵ نفر از ساکنان محل هم اطلاعی در دست نیست.

مقام‌های چینی به خبرگزاری شینهوا گفته‌اند که ۴۰ نفر را در شهرستان شویچینگ نجات داده‌اند. باران‌های شدیدی در بخش‌هایی از این کشور در حال باریدن است. گزارش شده که دو کودک و یک مادر با فرزند شیرخوارش در میان جان‌باختگان هستند اما جزئیات هنوز روشن نشده است.

تصاویر تلویزیون دولتی چین CCTV ماموران نجات را در حال استفاده از دستگاه زمین‌کنی نشان می‌دهد که سرگرم جستجو زیر یک تپه بزرگ هستند. حق نشر عکس AFP Image caption گزارش شده که دولت چین نزدیک به چهارونیم میلیون دلار را به عملیات نجات اختصاص داده است headtopics.com

ماموران نجات ساختمان یک مدرسه را به محل کمک‌های فوری پزشکی و نگه‌داری از قربانیان تبدیل کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری شینهوا، دولت چین ۴/۴ میلیون دلار برای عملیات نجات و اسکان مجدد قربانیان اختصاص داده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بیش از یکهزار نفر در تظاهرات مخالفان در مسکو بازداشت شدند | DW | 27.07.2019با حمله نیروهای پلیس روسیه به تجمع بزرگی که از سوی نیروهای اپوزیسیون در مسکو برگزار شده بود بیش از یکهزار تن از تظاهرکنندگان بازداشت شدند. در این تظاهرات تعدادی از سیاستمداران مخالف دولت نیز شرکت داشتند.

در تظاهرات مخالفان دولت روسیه در مسکو ۴۳۵ نفر بازداشت شدندتظاهرات مخالفان دولت روسیه در روز شنبه ۵ مرداد در مرکز شهر مسکو با برخورد نیروهای پلیس روبرو شد. به گزارش رویترز به نقل از یک گروه ناظر، حدود ۴۳۵ نفر از معترضان در جریان تظاهرات بازداشت شده‌اند. ت تعجبی نداره . معلم دیکتاتوری ایران همین روسیه اشغاله . برده اش ،حکومت ایران هم همین کار رو با منتقدان و مخالفان میکنه پوتین یک فردیست احمق با پول زیاد!؟

دانمارک از ماموریت بریتانیا براى حفاظت از دریانوردی در تنگه هرمز حمایت کرددانمارک روز جمعه 26 ژوئیه از پیشنهاد دولت بریتانیا برای ایجاد یک ائتلاف دریایی به فرماندهی اروپا

گلچین ویدئوی هفته: از بندبازی در چک تا جشن قدیس محافظ در پاراگوئهدهه‌ها علاقمند به بندبازی در جمهوری چک گردهم آمدند تا در جشنوارهٔ ویژه‌ای به اجرای برنامه بپردازند.

از خمینی و صدام تا تاچر و دنگ شیائو پنگ، ۱۹۷۹ آغاز تاریخ این روزهاسال ۱۹۷۹ تنها سال پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نبود. در منطقه و در غرب نیز تحولات بی‌سابقه شکل گرفتند که همچنان بر روندهای کنونی جهان تاثیرگذارند. از جنبه‌های مختلفی سال ۱۹۷۹ (از ۱۱ دی ۱۳۵۷ تا ۱۰ دی ۱۳۵۸) نیز به نقطه عطفی در تاریخ معاصر بدل شده و کم نیستند تاریخ‌دانان و کارشناسانی که منشا بسیاری از روندها و فعل و انفعالات معاصر را در رویدادهای این سال می‌دانند. چنین فرمودند آیت ا.. العظمی بی بی سی لندنی..... نابود انگل لستان

چالش‌های عربستان باعث ایجاد دو گفتمان در میان حاکمان سعودی شده/ تاکید عبدالمهدی بر دوری عراق از آثار تنش در منطقه/ تلاش امارات برای بازنگری در سیاست‌هایشزنگنه در گفت‌وگو با ایلنا: چالش‌های عربستان باعث ایجاد دو گفتمان در میان حاکمان سعودی شده/ تاکید عبدالمهدی بر دوری عراق از آثار تنش در منطقه/ تلاش امارات برای بازنگری در سیاست‌هایش