دانمارک از ماموریت بریتانیا براى حفاظت از دریانوردی در تنگه هرمز حمایت کرد

04/05/1398 05:32:00 ب.ظ

دانمارک روز جمعه 26 ژوئیه از پیشنهاد دولت بریتانیا برای ایجاد یک ائتلاف دریایی به فرماندهی اروپا

دانمارک روز جمعه 26 ژوئیه از پیشنهاد دولت بریتانیا برای ایجاد یک ائتلاف دریایی به فرماندهی اروپا به گزارش رویترز، جب کوفود، وزیر خارجه دانمارک در بیانیه‌ای، ضمن اعلام استقبال از این طرح، اعلام کرد: « دولت دانمارک به طور مثبت به مشارکت احتمالی در این ابتکار نگاه می‌کند».

او در ادامه گفت برای دانمارک که کشوری دریایی است تضمین آزادی کشتیرانی حائز اهمیت است.

وزیر خارجه دانمارک همچنین توضیح داد که تصمیم‌گیری نهایی برای حضور دانمارک در چنین طرحی، نیاز به تصویب پارلمان این کشور دارد و به محض اینکه چارچوب مشخصی برای وظایف، ماموریت‌ها و شرکای این طرح تعیین شود، در پارلمان بررسی خواهد شد.

سخنگوی دولت بریتانیا جمعه 26 ژوئیه 2019 اعلام کرد ناوشکن «مونت‌رز » نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، با هدف تامین امنیت آزادی دریانوردی در منطقه خلیج، نفتکش‌هایی که پرچم بریتانیا را برافراشته باشند را در تنگه هرمز همراهی و اسکورت می‌کند. headtopics.com

او در ادامه گفت: «نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا مکلف شد کشتی‌هایی که پرچم بریتانیا را برافراشته باشند، در تنگه هرمز همراهی کند، چه این کشتی‌ها به صورت تکی و چه به صورت دسته‌جمعی در حال حرکت باشند، به شرط اینکه پیش از آن و در زمان کافی به نیروی دریایی اطلاع داده باشند.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

دانمارک از طرح بریتانیا برای حفاظت دریایی در تنگه هرمز استقبال کرددولت دانمارک اعلام کرد که از طرح بریتانیا تشکیل یک نیروی حفاظت از امنیت کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز، استقبال می‌کند. به گزارش رویترز، وزارت خارجه دانمارک در بیانیه‌ای، ضمن اعلام استقبال از ای خبر تکراری اشتباه بزرگی کرد فرمانده کل سپاه پاسداران: از ذخایر و ظرفیت‌های تهاجمی فوق‌العاده بالایی برخوردار هستیم. در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد ما از دفاعی به تهاجمی تغییر می‌کند. hsr

بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد💢بوریس جانسون پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما نخست وزیر بریتانیا شد ◀️جزئیات بیشتر در وب‌سایت یورونیوز:

عکس مشترک خر والاغ mozakhraf دستتو گاز میگیره مواظب باش

کابینه بوریس جانسون چه ترکیبی دارد؟بوریس جانسون بلافاصله پس از تحویل گرفتن نخست‌وزیری بریتانیا از ترزا می، تغییرات وسیعی را در ترکیب دولت حاکم محافظه‌کار ایجاد کرد. چه کسانی مقام‌های کلیدی را در دولت جدید گرفته‌اند و ترکیب کابینه حاکی از چیست؟ هر یک از آنها چه سابقه‌ای در دولت بریتانیا دارند؟ 5-3-2 معلومه،خیلی بد ترکیبه! احتمالا سه پنج دو باشه نه آیت الله؟؟

آمریکا از کره شمالی خواست از دست زدن به اقدامات تحریک آمیز بیشتر خودداری کندبه دنبال آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی، دولت آمریکا روز پنجشنبه سوم مرداد از پیونگ یانگ خواست از دست زدن به اقدامات تحریک ‌آمیز بیشتر خودداری کند. مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست یه زمانی رهبر کره شمالی عطسه میکرد آمریکا میگفت مارو تهدید کرد اما الان چون پروژه ایرانه زیردریایی اتمی رو کنن،موشک بزنن علنا کره جنوبی رو تهدید کنن یا آمریکارو فقط این خانم میاد میگه تحریکمون!!!!نکن واقعا سیاست جالبیه مهم اینه امنیت عربها به خطر نیوفته