رافائل گروسی ایران را مقصر «تضعیف» فعالیت‌های نظارتی آژانس در این کشور دانست

28/07/1400 12:31:00 ب.ظ

رافائل گروسی ایران را مقصر «تضعیف» فعالیت‌های نظارتی آژانس در این کشور دانست #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى

رافائل گروسی ایران را مقصر «تضعیف» فعالیت‌های نظارتی آژانس در این کشور دانست العربيه_فارسى

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، با اشاره به این‌که این آژانس به دوربین‌های نظارتی «تسا»، تاسیسات تولید سانتریفیوژ کرج دسترسی ندارد، ایران

به گزارش وب‌سایت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گروسی که سه‌شنبه، 19 اکتبر، با اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا دیدار داشت، فعالیت‌های نظارتی آژانس بر تاسیسات هسته‌ای ایران و موضوع برجام را مورد بحث و گفت‌وگو قرار داد.Advertisementگروسی پیش‌تر از سفر آینده خود به ایران خبر داده بود. به گفته گروسی این سفر هنوز برنامه‌ریزی نشده اما تا پیش از نشست ماه نوامبر شورای حکام آژانس، او به تهران سفر خواهد کرد تا در خصوص نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران با مقامات این کشور مذاکره کند.

مدیرکل آژانس، دوشنبه نیز در دیدار با آنتونی بلیکن، وزیر خارجه آمریکا ضمن «ضعیف» دانستن روند بازرسی‌های بین‌المللی بر تأسیسات اتمی ایران گفت، در سفر به تهران و دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور درباره پیشنهادهایی برای فعال‌سازسی برنامه بازرسی‌ها از تأسیسات هسته‌ای ایران گفت‌وگو خواهد کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

برنامج_اتمی_ایران اتحادیه_اروپا عربستان مصر اتحادیه_عرب ناتو USAbilAraby iaeagc گروسی خبر داد که تا پیش از نشست ماه نوامبر شورای_حکام_آژانس، به تهران سفر خواهد کرد. محمود : - باتشکر وقدردانی ازاقدامات آقای گروسی وتلاشهای ایشان برای امنیت جهانی وصلح ... برنامج_ایران_النووي والخطیر للغایة iaeagc وألقى رافائيل_غروسي ، المدير العام للوكالة الدولية للطاقة الذرية ، باللوم على إيران في الحادث ، مشيرًا إلى أن الوكالة لم تتمكن من الوصول إلى كاميرات المراقبة تيسا في موقع کرج للطرد المركزي..

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار دیدار با مقامات ارشد ایران شدرافائل گروسی از اینکه که برخلاف توافق ۱۲ سپتامبر، هنوز دسترسی بازرسان سازمان ملل به تاسیسات تولید سانتریفیوژ «تسا» واقع در کرج ممکن نشده است ابراز تاسف کرد. خسته کردید همگی را. یک عده دیپلمات خنگ در مقابل یک نظام خودکامه 🤦 گدا را تو ده راه نمیدادند سراغ خونه ی کدخدا را میگرفت🤭 ینی عاشق کلمه 'خواستار' و غیره هستین . هیچی هم توش در نمیاد

سناتور آمریکایی خواستار «اقدامات قدرتمند» آژانس علیه ایران در آستانه نشست شورای حکام شد🔺 سناتور آمریکایی خواستار «اقدامات قدرتمند» آژانس علیه ایران در آستانه نشست شورای حکام شد ▪ سناتور جیم ریش روز سه شنبه با رافائل گروسی، رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی که به واشنگتن سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

بلینکن قبل از جلسه با رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی: موضوع ایران بخش عمده گفت‌و‌گوها خواهد بود🔺 آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، عصر دوشنبه در اظهارات مطبوعاتی کوتاهی پیش از جلسه خود با رافائل گروسی، رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت که آمریکا از کار این سازمان قویا حمایت می‌کند. ⬇ بیشتر بخوانید: باشه، خسته نباشه... آژانس انرژی اتمی، ابزار دست کشورهای صاحب تکنولوزی هسته ای بوده و متهم به سیاسی کاری علیه ایران است... ایران قدرتمند از حق استفاده از انرژی هسته ای استفاده کرده و برای دفاع از امنیت ملی، اگر لازم باشد، حتما سلاح بازدارنده اتمی هم خواهیم داشت مرگ بر آمریکا دوران سیاست دوگانه تَمام است. اتحادیه اروپا بریتانیا و بایدن و حزب او فقط یک راه دارند.یا با اسرائیل ک مُتحد غرب است یکی خواهند شُد یا باج ب رژیم یاغی و فاسد شیعی و عواقب آن غربی ها بدانند اگر بدنبال امتیاز گرفتن از اسرائیل بابت فلسطین جَعلی هستند کور خوانده اند.فلسطین نداریم 😏

سناتور آمریکایی خواستار «اقدامات قدرتمند» آژانس علیه ایران در آستانه نشست شورای حکام شد🔺 سناتور آمریکایی خواستار «اقدامات قدرتمند» آژانس علیه ایران در آستانه نشست شورای حکام شد ▪ سناتور جیم ریش روز سه شنبه با رافائل گروسی، رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی که به واشنگتن سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار دیدار با مقامات ارشد ایران شدرافائل گروسی از اینکه که برخلاف توافق ۱۲ سپتامبر، هنوز دسترسی بازرسان سازمان ملل به تاسیسات تولید سانتریفیوژ «تسا» واقع در کرج ممکن نشده است ابراز تاسف کرد. خسته کردید همگی را. یک عده دیپلمات خنگ در مقابل یک نظام خودکامه 🤦 گدا را تو ده راه نمیدادند سراغ خونه ی کدخدا را میگرفت🤭 ینی عاشق کلمه 'خواستار' و غیره هستین . هیچی هم توش در نمیاد

بودجه ۱.۵ میلیارد دلاری اسرائیل به منظور آماده‌سازی برای «حمله احتمالی» به تاسیسات هسته‌ای ایران🔺 رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند این کشور مبلغ پنج میلیارد شِکِل، معادل یک و نیم میلیارد دلار، را به آماده‌سازی برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده است. ⬇ بیشتر بخوانید: بزن راحتمون کن دیگه لامصب Ke intor این حرام زاده داره گوه زیادی میخوره کسی که میخاد حمله کنه تو بوق گرنا نمکینه بعدش هم ایران ازخدا میخاد همچنین گوهی بخوره.

را مقصر این پیش‌آمد دانست.Aa رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه از این که هنوز نتوانسته مطابق آنچه در توافق ۱۲ سپتامبر با تهران پیش‌بینی شده بود با مقامات سیاسی ارشد ایران ملاقات کند، ابراز نگرانی کرد.سناتور ریش بعد از این دیدار در بیانیه‌ای گفت: «ایران در حالی که همچنان تعهدات بین‌المللی خود را نقض می‌کند و مانع از انجام وظایف نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌شود، برنامه هسته‌ای خود را پیش می‌برد.او در حالی که در کنار آقای گروسی، که به واشنگتن سفر کرده است ایستاده بود، در سخنانی کوتاه به خبرنگاران گفت که کار این نهاد برای «حفظ صلح و ثبات در جهان» حیاتی است و نقش آن سازمان در نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران را اساسی خواند.

به گزارش وب‌سایت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گروسی که سه‌شنبه، 19 اکتبر، با اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا دیدار داشت، فعالیت‌های نظارتی آژانس بر تاسیسات هسته‌ای ایران و موضوع برجام را مورد بحث و گفت‌وگو قرار داد. Advertisement گروسی پیش‌تر از سفر آینده خود به ایران خبر داده بود. اما برگزاری این نشست سطح بالا هنوز ممکن نشده است و امیدوارم به زودی عملی شود. به گفته گروسی این سفر هنوز برنامه‌ریزی نشده اما تا پیش از نشست ماه نوامبر شورای حکام آژانس، او به تهران سفر خواهد کرد تا در خصوص نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران با مقامات این کشور مذاکره کند. رافائل گروسی پیشتر گفته است که انتظار دارد پیش از برگزاری جلسه شورای حکام در ماه نوامبر، به ایران سفر کند. مدیرکل آژانس، دوشنبه نیز در دیدار با آنتونی بلیکن، وزیر خارجه آمریکا ضمن «ضعیف» دانستن روند بازرسی‌های بین‌المللی بر تأسیسات اتمی ایران گفت، در سفر به تهران و دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور درباره پیشنهادهایی برای فعال‌سازسی برنامه بازرسی‌ها از تأسیسات هسته‌ای ایران گفت‌وگو خواهد کرد. نمی‌دانم ممکن است رئیس جمهور یا وزیر خارجه باشد. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، گروسی پس از دیدار با بلینکن توضیح داد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا کنون اجازه ورود به تأسیسات هسته‌ای کرج را دریافت نکرده‌اند. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، نیز صبح دوشنبه مذاکرات انجام‌شده میان انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا، و علی باقری، معاون سیاسی وزیر خارجه ایران، در تهران را سازنده دانسته و گفته بود طی یک توافق دوسویه، گفت‌وگو در روزهای آینده در بروکسل «درباره موانع و چالش‌های به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین» ادامه خواهد یافت.

او همچنین در گفت‌وگویی با روزنامه «فایننشیال تایمز» تأکید کرد که به علت عدم دادن مجوز بازرسی از تأسیسات هسته‌ای کرج، روند بازرسی بین‌المللی از تأسیسات هسته‌ای ایران کامل نیست. وی گفت: «ما مشکل داریم زیرا دوربین‌های آنجا تحت تأثیر یک عملیات خرابکاری قرار گرفته‌اند. دولت جو بایدن می‌گوید که بهترین روش برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای دیپلماسی است، اما در صورت شکست دیپلماسی به «گزینه‌های دیگر» متوسل خواهد شد. او ضمن هشدار درباره غیرکامل بودن روند بازرسی‌ها ادامه بازرسی‌های بین‌المللی از تأسیسات هسته‌ای ایران را مهم ارزیابی کرد. وزارت خارجه بریتانیا نیز با اشاره به پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، آن را «بیش از هر زمانی نگران‌کننده» خواننده است.» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد دوربین‌های این مرکز را عوض کند اما تهران تاکنون با این کار موافقت نکرده است. در همین راستا کمیته پارلمانی بریتانیا با اشاره به این‌که ایران علناً به میزان 60 درصد اورانیوم غنی‌سازی می‌کند، دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای را برای صلح بین‌المللی خطرناک توصیف کرد. در واکنش به این تحولات پرونده هسته‌ای ایران، اسرائیل اما در حال بررسی گزینه‌هایی برای مقابله با برنامه هسته‌ای تهران است و در این راستا تل‌آویو روز گذشته بودجه‌ای به ارزش 1.

5 میلیارد دلار را برای هدف قرار دادن تأسیسات هسته‌ای ایران تصویب کرده‌ است. .