راستی‌آزمایی آمارهای وزیر نفت ایران | DW | 03.06.2022

13/03/1401 08:25 ق.ظ

وزیر نفت ایران در همایش بین‌المللی انرژی جمهوری آذربایجان مدعی شده است که 'ظرفیت' روزانه تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه و 'ظرفیت' تولید روزانه گاز کشور به یک میلیارد متر مکعب رسیده است. آیا این آمار با واقعیت می‌خواند؟

وزیر نفت ایران در همایش بین‌المللی انرژی جمهوری آذربایجان مدعی شده است که 'ظرفیت' روزانه تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه و 'ظرفیت' تولید روزانه گاز کشور به یک میلیارد متر مکعب رسیده است. آیا این آمار با واقعیت می‌خواند؟ وزیر نفت ایران در همایش بین‌المللی انرژی جمهوری آذربایجان مدعی شده است که"ظرفیت" روزانه تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه و"ظرفیت" تولید روزانه گاز کشور به یک میلیارد متر مکعب رسیده است.

آیا این آمار با واقعیت می‌خواند؟جواد اوجی، وزیر نفت جمهوری اسلامی، روز پنجشنبه ۱۲ خرداد در همایش بین‌المللی انرژی باکو مدعی شد که تحریم‌ها مانع پیشرفت صنعت ایران نشده و"ظرفیت" تولید نفت این کشور به ۴ میلیون بشکه در روز رسیده است.

وی ضمن اشاره به رسیدن"ظرفیت" تولید روزانه گاز ایران به یک میلیارد متر مکعب، همچنین مدعی شد که"ظرفیت" تولید سالانه محصولات پتروشیمی نیز حدود ۹۲ میلیون تن است. مقامات ایران به جای"تولید واقعی"، همواره از لفظ"ظرفیت" برای اعلام دستاوردهای خود استفاده می‌کنند.

اما نکته اینجاست که در پیک تولید نیز هرگز چنین آمارهایی دیده نمی‌شود. برای نمونه، آمارهای وزارت نیرو نشان می‌دهد که"ظرفیت تولید برق" کشور به ۸۷ هزار مگاوات رسیده، در حالی که در پیک مصرف و زمانی که همه نیروگاه‌ها با بیشینه ظرفیت خود کار می‌کنند، توان عملی تولید برق کشور به زحمت از ۵۶ هزار مگاوات عبور می‌کند و امسال نیز بنا بر گفته مقامات ایران، انتظار می‌رود این کشور در تابستان با ۱۳ هزار مگاوات کسری برق مواجه باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

All sheet... debt. این آمار درست هستن و آمار بالائی نیست ، برا دارنده اول مجموع ذخایر نفت و گاز به هیچ وجه آمار مناسبی نیس، ضمنا میعانات گازی رو هم که محصول جانبی چاه های گاز هستن رو جز آمار نفت آورده هفته بعد نوبت شماست، طویله نظام . دم طویله ات خواهیم آمد و همانجا ذبح اسلامی ات خواهیم کرد . با چاقویی که برای ذبح خوک در اسرائیل استفاده میکردیم. مادروخواهرت را هم می سپاریم دست امت خشمگین، که کس و کوشان را کیرباران کنند. آبادان ارتحال امام_راحل متروپل

خیر، دروغ محض است. فروش که نداره حالا زر مفته زده

صادرات نفت ایران طی سه ماه «۳۰ درصد» افت داشته استمجموع صادرات نفت، میعانات گازی و محصولات نفتی ایران در مارس سال جاری یک میلیون و ۳۳۶ هزار بشکه در روز بود، اما در ماه مه به زیر ۹۳۳ هزار بشکه سقوط کرد.

واشینگتن فری‌بیکن: پالایشگاه‌های نیمه‌خصوصی چین نفت ایران را قاچاق می‌کنندشبکه‌ای گسترده از پالایشگاه‌های نیمه‌خصوصی چینی موسوم به «قوری» که پشت پرده برای دولت این کشور کار می‌کنند، مسئول قاچاق گسترده نفت خام ایران به چین طی چند

مصیبت اقتصاد ایران منفعت بردن فعالا بخش غیرمولد استوزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یکی از مصیبت‌های اقتصاد ایران است که علی رغم اینکه چندین سال است که تولید کنندگان آزار می‌بینند در مسیر کار تولیدی، اما کسانی که در فعالیت‌های غیرمولد کار می‌کنند بدون اینکه هزینه‌ای بپردازند، منفعت می‌برند. خاندوزی حتما تجربه اش داشتی 😷😷😷😷😷😷😷😷 مصیبت تویی گریه کن نداری والا خودمصیبتی بخش غیرمولد منظورت آخوندا که نیستند!

آیا مصطفی آجرلو رییس آینده فدراسیون فوتبال ایران است؟پس از قطعی شدن برکناری «شهاب‌الدین عزیزی خادم» از ریاست فدراسیون فوتبال،گمانه‌زنی‌ها در مورد انتخاب رییس بعدی فدراسیون فوتبال آغاز شده است.معادله‌های کنونی به گزینه‌ای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌رسند سردار «مصطفی آجرلو». اطلاع_رسانی younesipour

ارزش صادرات یک بشکه کنسانتره انار، بیشتر از نفت!دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره: یک بشکه کنسانتره انار قیمت بالاتری از یک بشکه نفت دارد ترکیه کنسانتره در ایران را می‌خرد و خودش صادر می‌کند در یک مقطعی آمریکا یکی از مشتریان پر و پا قرص کنسانتره انار ایران بود قیمت هر دانه انار در آمریکا سه دلار است خوب انار رو هم گرون کنید دیگه انار رو هم میخوان از تو کون امریکا بخورند. همین صنف و انجمن .... دست ش با دزد و دلال تو یه کاسه ست ، نمونه اش آشغال های سایپا... .

احتمال افزایش قیمت نفت تا بشکه‌ای 150 دلاربنیانگذار موسسه اطلاعاتی بازارهای نفت و گاز مستقر در مالزی اظهار داشت که به دلیل ادامه جنگ روسیه و اوکراین احتمالا قیمت نفت تا بشکه‌ای 150 دلار افزایش خواهد یافت. - خبرگزاری آناتولی