صادرات نفت ایران طی سه ماه «۳۰ درصد» افت داشته است

11/03/1401 09:01 ب.ظ

مجموع صادرات نفت، میعانات گازی و محصولات نفتی ایران در مارس سال جاری یک میلیون و ۳۳۶ هزار بشکه در روز بود، اما در ماه مه به زیر ۹۳۳ هزار بشکه سقوط کرد.

مجموع صادرات نفت، میعانات گازی و محصولات نفتی ایران در مارس سال جاری یک میلیون و ۳۳۶ هزار بشکه در روز بود، اما در ماه مه به زیر ۹۳۳ هزار بشکه سقوط کرد. گزارش جدید سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که تمرکز ویژه‌ای روی ردیابی نفتکش‌های حامل نفت ایران دارد نشان می‌دهد صادرات نفت و محصولات نفتی ایران طی سه ماه گذشته «۳۰ درصد» افت کرده است.

قبلا نیز گزارش‌هایی از تصاحب بازار نفت ایران توسط روسیه با ارائه تخفیف‌های بالا و افت صادرات نفت ایران منتشر شده بود.

همچنین اخیرا خبرگزاری رویترز گزارش داد که ۴۰ میلیون بشکه نفت بی‌مشتری ایران در آب‌های شرق آسیا سرگردان است. سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» می‌گوید مجموع صادرات نفت، میعانات گازی و محصولات نفتی ایران در مارس سال جاری یک میلیون و ۳۳۶ هزار بشکه در روز بود، اما در ماه آوریل به یک میلیون و ۴۴ هزار بشکه کاهش یافت و در ماه گذشته، مه، به زیر ۹۳۳ هزار بشکه سقوط کرد.

علت امر، کاهش چشمگیر خرید نفت چین از ایران است. خرید نفت ایران توسط چین در ماه گذشته نسبت به ماه مارس حدود ۳۴ درصد افت کرد و به زیر ۶۳۰ هزار بشکه در روز سقوط کرده است. ایران ماه گذشته همچنین روزانه بیش از ۱۱۱ هزار بشکه نفت و محصولات نفتی راهی سوریه و ۳۹ هزار بشکه راهی امارات کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

نرخ تورم در آلمان به بالاترین سطح در ۳۲ سال گذشته رسیداداره آمار آلمان، نرخ تورم این کشور را در ماه مه ۷.۹ درصد اعلام کرد که بالاترین رقم از زمان اتحاد مجدد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ و هم‌سطح با نرخ تورم پس از بحران نفت در سال‌‌های ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ است. EuropeNews کار آخوندهاست فردا بی بی سی و من وتو اسناد دخالت آخوندها رو تو ویژه برنامه ارائه میدن آمار درست نیست حداقل دو برابر آمار هست که دولت آلمان اعلام کرده. توی مجلس نمایندگان دعوا شده که چرا نرخ واقعی تورم رو نمیگن

منبع نامشخص آلودگی در طغیان اخیر آبله میمونی/غربالگری تب و بثورات پوستی در مرزهارئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با اعلام اینکه تاکنون هیچ موردی از آبله میمونی در کشور گزارش نشده است، گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت مبادی مرزی را کنترل می‌کند و کسانیکه در مرزها تب و بثورات پوستی دارند، ‌ارزیابی و بررسی می‌شوند و اگر نیاز باشد از آن‌ها تست گرفته می‌شود.

بازار تاریخی اردبیل در آستانه تخریب و فروپاشی است/ حادثه‌ای بدتر از متروپل در انتظار اردبیلی‌هارئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل گفت: به دلیل تعلل راه و شهرسازی در پرداخت بودجه مرمت بازار اردبیل به میراث فرهنگی، به نظر می رسد حادثه ای بدتر و تلخ تر از متروپل در بازار تاریخی و پر تردد اردبیل رخ خواهد داد.

پنج کشته در درگیری میان دولت و شورشیان در مرز تاجیکستان | DW | 31.05.2022دولت تاجیکستان از کشته شدن پنج 'تروریست' در منطقه مرزی این کشور با افغانستان و چین خبر داده است. بنابر این خبر آنها در یک 'عملیات ضد تروریستی' کشته شدند. این منطقه پس از فروپاشی شوروی سابق کانون تنش بوده است.

نرخ تورم در منطقه یورو به بالاترین سطح در ۲۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار اتحادیه اروپا، «یوروستات» روز سه‌شنبه ۳۱ مه، نرخ تورم سالانه منطقه یورو را در ماه مه ۸.۱ درصد اعلام کرد که بالاترین سطح از زمان ثبت رکورد پیشین در سال ۱۹۹۷ است.

رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق کشوررگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی استان‌ها و خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

نسخه چاپی

گزارش جدید سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که تمرکز ویژه‌ای روی ردیابی نفتکش‌های حامل نفت ایران دارد نشان می‌دهد صادرات نفت و محصولات نفتی ایران طی سه ماه گذشته «۳۰ درصد» افت کرده است.

قبلا نیز گزارش‌هایی از تصاحب بازار نفت ایران توسط روسیه با ارائه تخفیف‌های بالا و افت صادرات نفت ایران منتشر شده بود.

همچنین اخیرا خبرگزاری رویترز گزارش داد که ۴۰ میلیون بشکه نفت بی‌مشتری ایران در آب‌های شرق آسیا سرگردان است.

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» می‌گوید مجموع صادرات نفت، میعانات گازی و محصولات نفتی ایران در مارس سال جاری یک میلیون و ۳۳۶ هزار بشکه در روز بود، اما در ماه آوریل به یک میلیون و ۴۴ هزار بشکه کاهش یافت و در ماه گذشته، مه، به زیر ۹۳۳ هزار بشکه سقوط کرد.

علت امر، کاهش چشمگیر خرید نفت چین از ایران است. خرید نفت ایران توسط چین در ماه گذشته نسبت به ماه مارس حدود ۳۴ درصد افت کرد و به زیر ۶۳۰ هزار بشکه در روز سقوط کرده است.

ایران ماه گذشته همچنین روزانه بیش از ۱۱۱ هزار بشکه نفت و محصولات نفتی راهی سوریه و ۳۹ هزار بشکه راهی امارات کرده است.

مقصد صادرات روزانه ۱۵۲ هزار بشکه نفت ایران نیز نامعلوم است.روسیه پنجم اسفند پارسال تهاجم نظامی به اوکراین را آغاز کرد و از ماه مارس با تحریم‌های شدید غرب مواجه شد. این کشور از آن زمان با ارائه تخفیف‌های بالا به چین و دیگر مشتریان آسیایی، بازار نفت ایران را مختل کرده است.

جواد اوجی وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران نیز روز ۲۸ اردیبهشت در مورد خبر تلاش روسیه برای تصاحب بخشی از بازار نفت ایران از طریق دادن تخفیف‌های بیشتر، این مسئله را انکار نکرد و مدعی شد که «روسیه تخفیف‌هایی برای خریداران نفت در نظر گرفته، اما با توجه به تحریم‌هایی که از طرف غربی‌ها علیه این کشور اعمال شده است، پیدا کردن مشتری برای روس‌ها زمان می‌برد».

روزنامه وال استریت جورنال روز چهارشنبه گزارش داد که روسیه از روش‌های مورد استفاده ایران برای دور زدن تحریم‌ها، مانند عملیات کشتی به کشتی (انتقال چندباره محموله‌های نفتی در میان نفتکش‌ها برای گم کردن منبع صادرات نفت) جهت صادرات نفت به چین و هند استفاده می‌کند.

با استفاده از گزارش اتحاد علیه ایران هسته‌ای، وال استریت جورنال، رادیو فردا/د.خ/ک.ررادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.