رئیس شورای شهر اصفهان: حکم لغو عضویت مقدری به شورای شهر ابلاغ نشده‎ است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

رئیس شورای شهر اصفهان: هنوز حکمی درباره لغو عضویت مهدی مقدری، عضو شورای شهر به این شورا ابلاغ نشده است. ما موضوع را از طرق مختلف پیگیری و با مراجع قضایی رایزنی کردیم. منتظر نتیجه اقداماتمان هستیم و امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای دیگر رقم بخورد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای شهر اصفهان به خبرنگار ایرناپلاس می‎گوید: ما راجع به این موضوع از طرق مختلف رایزنی کردیم. با مراجع قضایی گفت‎وگو و ملاقات‎هایی داشتیم و این پیگیری‎ها، مرتب در جریان بوده ‎است. البته ما موضوع را از منابع مختلف پیگیری کرده‎ایم و امیدواریم ان‎شاءالله شرایط به‌گونه‌ای دیگر رقم بخورد.

رئیس شورای شهر اصفهان همچنین خبر می‎دهد که هنوز هیچ حکم مکتوب و رسمی به ما درباره پرونده آقای مقدری ابلاغ نشده ‎است. ما نیز وقتی حکمی به‌طور رسمی و از طریق مراجع قانونی به ما ابلاغ شود، بحث را دنبال می‎کنیم. او ادامه می‎دهد: اما در حال حاضر منتظر نتیجه اقداماتمان هستیم و هنوز هم ابلاغیه‎ای برای جایگزینی نفر بعدی به شورا نیامده‎ است. در شورای شهر شیراز بعد از اینکه آقای مهدی حاجتی عضویتشان از شورا لغو شد، به سراغ عضو علی‌البدل رفتند، اما او اعلام کرد من وارد نمی‌شوم و به ترتیب به سراغ نفرات بعدی رفتند، اما در شورای شهر اصفهان هنوز ورود رسمی وجود نداشته است.

مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان پس از حمایت از مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز با حکم دادگاه تجدیدنظر اصفهان و با اتهام تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی به حبس تعزیری محکوم شده بود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مقدری همچنین در دادگاه تجدیدنظر به یک سال و نیم حبس تعزیری، دو سال انفصال از شورای شهر، دو سال ممنوعیت از حضور در احزاب و دو سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شده ‎است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

با حکم دادگاه عضو شورای شهر اصفهان از حضور در شورا منع شدمهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که وی نیز بخاطر حمایت از خانواده‌ای بهایی به زندان افتاده است، با حکم دادگاه تجدید نظر استان اصفهان و به اتهام 'تبلیغ علیه نظام' و 'تشویش اذهان عمومی' به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مهدی مقدری با حکم دادگاه از شورای شهر اصفهان «سلب عضویت» شدپس از «مهدی حاجتی» عضو شورای شهر شیراز، این بار «مهدی مقدری» با تایید حکم دادگاه تجدیدنظر از شورای شهر اصفهان «سلب عضویت» شد. رسانه‌های داخل ایران روز یکشنبه ۲۷ مرداد گزارش دادند که شعبه یک دادگاه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مهدی مقدری از حضور در شورای اصفهان منع شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا فرایند جانشینی «حاجتی» در شورای شهر شیراز قانونی است؟عضو کانون وکلای استان فارس: نامه‌ فرمانداری به شورا برای تعیین و معرفی جانشین مهدی_حاجتی دارای ایراداتی است. از جمله اینکه با توجه به «انصراف» علی راستگو، محمدتقی تذروی به شورا معرفی شده است، در حالی که اصلا در قانون چیزی به نام انصراف نداریم. عضو کانون وکلای استان فارس: تذروی بعنوان جایگزین مهدی_حاجتی و عضو اصلی شورا معرفی شده اما طبق قانون باید عضو علی‌البدل به ترتیب بیشترین آراء بعنوان جانشین در جلسات شرکت کند و چنانچه عضویت عضو اصلی سلب نشده باشد و بازگردد، می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آذرمنصوری: شورای عالی سیاستگذاری ظرفیت نقد و اصلاح داردآذر منصوری: آقای خاتمی تاکنون بر ادامه کار شورای عالی تاکید داشته و نوع مشارکت در انتخابات آینده را به تصمیم جمعی اصلاح‌طلبان واگذار کرده است. شورای عالی نیز ظرفیت پذیرش نقد و اصلاح پیدا کرده است. بنابراین قهر کردن یا جدا شدن نمی‌تواند توجیهی داشته باشد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شورای همکاری خلیجی حمله به میدان نفتی الشیبه سعودی را محکوم کردعبداللطیف بن راشد الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیجی یکشنبه 18 اوت حمله روز شنبه شبه‌نظامیان حوثی با
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »