مهدی مقدری از حضور در شورای اصفهان منع شد

18/08/2019 09:25:00 ق.ظ

مهدی_مقدری, اصفهان

استان‌وایر- مهدی_مقدری ، عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از مهدی_حاجتی ، عضو شورای شهر شیراز به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شد.

مقدری با حکم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به تحمل چنین مجازاتی محکوم شده است.این دادگاه مقدری را به «یک سال حبس تعزیری» و «دو سال انفصال از شورای شهر» اصفهان و «دو سال ممنوعیت حضور در احزاب» و «دو سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی» محکوم کرده است.

مقدری، دبیرکل سابق حزب «سازمان عدالت و آزادی» است که محور فعالیت‌های این حزب در شهر اصفهان است.یکی از مهمترین اتهاماتی که شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان، آقای مقدری را براساس آن محکوم کرده حمایت از مهدی حاجتی، عضو زندانی شورای شهر شیراز است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

جانشین مهدی حاجتی در شورا: از زندانی شدن او «کمی ناراحت» هستمتهران- ایرناپلاس- سومین عضو علی‌البدل شورای شهر شیراز که با طولانی شدن غیبت مهدی حاجتی از طرف فرمانداری شیراز به عنوان جانشین به شورای شهر معرفی شده، گرچه می‌گوید نسبت به اتفاقی که برای منتخب مردم شیراز افتاده «کمی ناراحت» است، اما نسبت به حساسیت افکار عمومی به جانشینی او نگرانی ندارد و برای حضور در شورا برنامه دارد.

مرد عنکبوتی فرانسوی با هدف انتقال پیام صلح از ساختمان ۶۲ طبقه بالا رفتآلن رابرت در سال ۲۰۱۷ نیز از ساختمان دیگری در هنگ‌ کنگ بالا رفت و به همین علت به مدت یک سال از ورود به این منطقه خودمختار منع شد.

جانشین مهدی حاجتی در شورا: از زندانی شدن او «کمی ناراحت» هستمتهران- ایرناپلاس- سومین عضو علی‌البدل شورای شهر شیراز که با طولانی شدن غیبت مهدی حاجتی از طرف فرمانداری شیراز به عنوان جانشین به شورای شهر معرفی شده، گرچه می‌گوید نسبت به اتفاقی که برای منتخب مردم شیراز افتاده «کمی ناراحت» است، اما نسبت به حساسیت افکار عمومی به جانشینی او نگرانی ندارد و برای حضور در شورا برنامه دارد.

بزرگداشت نخستین سالگرد درگذشت عزت الله انتظامیدر نخستین سالگرد درگذشت عزت الله انتظامی طی مراسمی با حضور مجید انتظامی پسر این هنرمند، پیروز حناچی شهردار تهران، محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران و دیگر مسئولین شورای شهر، شنبه ۲۶ مرداد خانه موزه عزت الله انتظامی بازگشایی شد، سپس از سردیس و تابلو خیابانی به نام این هنرمند پرده برداری شد. در پایان این مراسم که در موزه سینما برگزار شد از کتاب «یک عمر باعزت» رونمایی شد.

تقدیر آزادگان و خانواده‌های شهدا از ظریفقدردانی آزادگان و خانواده‌های شهدا از ظریف در کنگره ملی' الماس‌های درخشان ' از محمدجواد ظریف تقدیر شد.

کاکایی: برخی ها تصمیم گرفته‌اند ابتذال بیرون را با ابتذال درون پاسخ دهند/ ماموریتم در وزارت ارشاد تمام شد- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimعبدالجبار کاکایی: برخی ها تصمیم گرفته‌اند ابتذال بیرون را با ابتذال درون پاسخ دهند ارشاد این وسط به این آثار مجوز می‌دهد شرکت‌ها مدعی هستند که باید با رادیو جوان مقابله کنند اینطور مقابله با موسیقی آثاری از جنس همان آثار رادیو جوان را شکل می‌دهد

استان‌وایر- مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شد.محمدتقی تذوری، به جز معضل حمل‌ونقل شیراز که می‌گوید نسبت به آن دغدغه دارد، تاکید می‌کند اولویت بعدی او، مسائل فرهنگی در این شهر است که امیدوار است با نشست‌هایی که با مردم و مسئولان خواهند داشت راهکارهای معضلات فرهنگی ارائه شود.بحران در هنگ‌ کنگ از ۱۰ هفته پیش و به دنبال اعتراض برخی از مردم به قانون استرداد متهمان به چین آغاز شد.محمدتقی تذوری، به جز معضل حمل‌ونقل شیراز که می‌گوید نسبت به آن دغدغه دارد، تاکید می‌کند اولویت بعدی او، مسائل فرهنگی در این شهر است که امیدوار است با نشست‌هایی که با مردم و مسئولان خواهند داشت راهکارهای معضلات فرهنگی ارائه شود.

مقدری با حکم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به تحمل چنین مجازاتی محکوم شده است. این دادگاه مقدری را به «یک سال حبس تعزیری» و «دو سال انفصال از شورای شهر» اصفهان و «دو سال ممنوعیت حضور در احزاب» و «دو سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی» محکوم کرده است. تذوری در پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نیز با لیست اصولگرایان از حوزه انتخابیه شیراز نامزد می‌شود، اما نمی‌تواند به عنوان عضو اصلی وارد ساختمان شورا شود و به عنوان نفر سوم در فهرست نمایندگان علی‌البدل قرار می‌گیرد. مقدری، دبیرکل سابق حزب «سازمان عدالت و آزادی» است که محور فعالیت‌های این حزب در شهر اصفهان است. هم‌رسانی این مطلب:. یکی از مهمترین اتهاماتی که شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان، آقای مقدری را براساس آن محکوم کرده حمایت از مهدی حاجتی، عضو زندانی شورای شهر شیراز است. با اجرای حکم مهدی حاجتی و غیبت اجباری او در جلسات شورای شهر شیراز زمزمه‌هایی مبنی بر جایگزینی اولین عضو علی‌البدل شنیده شد. آقای حاجتی سال گذشته پس پیگیری و حمایت از یک خانواده بهایی بازداشت شده در شیراز از سوی نهادهای امنیتی در این استان دستگیر شد. سعید نظری، اولین عضو علی‌البدل بود اما او پیش از اجرای حکم مهدی حاجتی وارد شورای شهر شیراز شده بود چرا که سیروس پاک‌فطرت یکی از اعضای شورا به دلیل شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حضور در شورای شهر انصراف داده بود.

او پس از تشکیل پرونده‌ قضایی در نهایت به دو سال زندان و یک‌سال تبعید به یکی از شهرهای خارج از استان فارس محکوم شد. نفر بعدی در فهرست اعضای علی‌البدل، علی راستگو است اما او اعلام کرد حاضر نیست جانشین مهدی حاجتی در شورای شهر شیراز شود. در روزهای اخیر فرماندار شیراز با توجه به حکم زندان حاجتی، جانشین وی را به شورای شهر شیراز معرفی کرد که این مسئله از سوی رئیس شورای شهر مورد پذیرش واقع نشد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . البته رئیس شورای شهر شیراز در نامه‌ای به فرماندار این شهر، معرفی فرد جایگزین برای جانشینی حاجتی را غیرقانونی دانست و خواستار به تعویق افتادن جلسه معارفه شد.