رئیس‌جمهور فرانسه کشتار سال 1962 در الجزایر را «جنایتی نابخشودنی» خواند

07/11/1400 09:38 ق.ظ

رئیس‌جمهور فرانسه کشتار سال 1962 در الجزایر را «جنایتی نابخشودنی» خواند امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه با نمایندگان فرانسوی‌ها در دوره استعمار در الجزایر موسوم به «پا سیاه‌ها»، دیدار کرد.

امانوئل ماکرون قتل عام 26 مارس 1962 از سوی سربازان فرانسوی در الجزایر را جنایتی نابخشودنی برای کشورش دانست. - خبرگزاری آناتولی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه با نمایندگان فرانسوی‌ها در دوره استعمار در الجزایر موسوم به «پا سیاه‌ها»، دیدار کرد.

وی در نشست خبری پس از این دیدار اظهار داشت که تاریخ فرانسوی‌هایی که در الجزایر به دنیا آمده‌اند، تاریخ فرانسه نیز هست.

ماکرون در ادامه گفت اقدام سربازان فرانسوی در تیراندازی به سوی فرانسویان در تظاهرات 26 مارس 1962 یک هفته پس از امضای پیمان صلح اویان در الجزایر و مخالفت برای برقراری نظم منجر به «قتل عام» شد. وی با بیان اینکه این کشتار جنایتی نابخشودنی برای فرانسه است، تصریح کرد که آرشیوهای مربوط به این موضوع قابل دسترسی خواهد بود.

گفتنی است ماکرون 16 اکتبر 2021 در مراسم یادبود قربانیان کشتار 17 اکتبر 1961 معترضان مخالف با حاکمیت فرانسه بر الجزایر در پاریس شرکت کرد. کشتار 1961 پاریس کشتاری بود که در 17 اکتبر 1961، در جریان جنگ الجزایر به وقوع پیوست. به فرمان رئیس پلیس پاریس، موریس پپن، پلیس ملی فرانسه به تظاهرات حدود 30 هزار الجزایری حامی جبهه آزادی‌بخش میهنی حمله کرد. headtopics.com

دولت فرانسه پس از 37 سال انکار، در سال 1998 به کشته شدن 40 نفر اذعان کرد، هر چند تخمین زده می‌شود بیش از 300 نفر در آن حادثه کشته شده‌ باشند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

غیبت‌های متوالی در اردوی تیم ملی؛ دستِ خالی اسکوچیچ در خط حمله مقابل عراقبا افزایش تعداد بازیکنان مبتلا به بیماری کووید و همچنین مشکلاتی که در پرواز مهدی طارمی به وجود آمده، ممکن است دراگان اسکوچیچ مجبور شود در خط حمله تیم ملی، از ترکیبی ناشناخته استفاده کند. به فیوت فنا رفتیم

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

مدافع حقوق همجنسگرایان در زندان ارومیه در خطر اعدام است | DW | 25.01.2022یک کنشگر جامعه جامعه ال‌جی‌بی‌تی در ایران با اتهام 'فساد فی‌الارض' رو به رو شده و در خطر اعدام قرار دارد. عفو بین‌الملل می‌گوید زهرا صدیقی همدانی در زندان ارومیه مورد آزار و توهین و تهدید قرار گرفته است. اگه همجنسبازی فساد نیست، فساد دقیقا چیه؟

پژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کندپژوهش جدید در آمریکا: ده دقیقه ورزش روزانه می‌تواند از هزاران مرگ در سال پیشگیری ‌کند پیتر کاتزمرزیک، متخصص چاقی کودکان و مدیر اجرایی جمعیت و علوم بهداشت عمومی در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، می‌گوید روش مورد استفاده برای انجام این مطالعه دقیق بود.

رییس‌خانه مداحان: در پی اقدام دشمنان است که در هیات‌ها لخت می‌شوند

سخنگوی دولت رئیسی در ارتباط با برجام: موضوع توافق موقت در دستور ما نیستعلی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت رئیسی، روز سه‌شنبه ۵ بهمن در نشست خبری هفتگی خود گفت که در سفر تازه رئیس جمهور ایران به روسیه «بحثی پیرامون قرارداد موقت» برای احیای برجام نشده و... این بازی های نخ نمای رسانه ای وسیاسی مدت مدیدی است رسوا شده ،آمریکا ناقض توافق است واروپا هم دنباله رو،پس احیا برجام فقط با برداشتن تحریم هاو...وراستی آزماییِ قابل رویت امکان دارد.وسرانجام هم همین رویه روی خواهد داد،ژست‌های آمریکا وغرب بیشتر همان ژست است، ببیند وباورنکند. برادر، توافق موقت همان صیغه خودتونه! شرعیه ! نترسید

امانوئل ماکرون قتل عام 26 مارس 1962 از سوی سربازان فرانسوی در الجزایر را جنایتی نابخشودنی برای کشورش دانست.پاریس/ خبرگزاری آناتولی

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه با نمایندگان فرانسوی‌ها در دوره استعمار در الجزایر موسوم به «پا سیاه‌ها»، دیدار کرد.

وی در نشست خبری پس از این دیدار اظهار داشت که تاریخ فرانسوی‌هایی که در الجزایر به دنیا آمده‌اند، تاریخ فرانسه نیز هست.

ماکرون در ادامه گفت اقدام سربازان فرانسوی در تیراندازی به سوی فرانسویان در تظاهرات 26 مارس 1962 یک هفته پس از امضای پیمان صلح اویان در الجزایر و مخالفت برای برقراری نظم منجر به «قتل عام» شد.

وی با بیان اینکه این کشتار جنایتی نابخشودنی برای فرانسه است، تصریح کرد که آرشیوهای مربوط به این موضوع قابل دسترسی خواهد بود.

گفتنی است ماکرون 16 اکتبر 2021 در مراسم یادبود قربانیان کشتار 17 اکتبر 1961 معترضان مخالف با حاکمیت فرانسه بر الجزایر در پاریس شرکت کرد.

کشتار 1961 پاریس کشتاری بود که در 17 اکتبر 1961، در جریان جنگ الجزایر به وقوع پیوست. به فرمان رئیس پلیس پاریس، موریس پپن، پلیس ملی فرانسه به تظاهرات حدود 30 هزار الجزایری حامی جبهه آزادی‌بخش میهنی حمله کرد.

دولت فرانسه پس از 37 سال انکار، در سال 1998 به کشته شدن 40 نفر اذعان کرد، هر چند تخمین زده می‌شود بیش از 300 نفر در آن حادثه کشته شده‌ باشند.

کشتار سیستماتیک مردم الجزایر توسط سربازان فرانسوی از قتل عام سطیف و گلیما آغاز شد و تا زمان استقلال الجزایر در سال 1962 ادامه داشت. در طول مبارزات استقلال الجزایر نزدیک به یک میلیون نفر به دست فرانسوی‌ها کشته شدند.

انجمن دفاع از حقوق بشر الجزایر نیز اعلام کرد که در دوره استعمار فرانسه نزدیک به 10 میلیون نفر کشته شده‌اند.