رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیم

30/07/1400 09:14:00 ق.ظ

رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیم جزئیات بیشتر🔽

ایالات متحده آمریکا, تایوان

رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیم جزئیات بیشتر🔽

موضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا در تضاد با سیاست‌های چهار دهه گذشته واشنگتن در قبال تایوان است. کاخ سفید اما پس از سخنان جو بایدن تصریح کرد که هیچگونه تغییری در سیاست آمریکا بوجود نیامده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان بر آمادگی کشورش برای دفاع نظامی از تایوان در صورت حمله چین تاکید کرد. آقای بایدندر این گفتگو گفت که کشورش برای دفاع از تایوان «متعهد» است.موضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا در تضاد با سیاست‌های چهار دهه گذشته واشنگتن در خصوص جزیره تایوان است. کاخ سفید اما پس از سخنان جوبایدن تصریح کرد که هیچگونه تغییری در سیاست آمریکا بوجود نیامده است.

واشنگتن از سال ۱۹۷۹توافق تایوانرا سرلوحه سیاست خارجی خود در ارتباط با پکن قرار داده و ارتباطات قبلی خود با تایپه را محدود کرده است. با این حال آمریکا در زمینه تقویت دفاعی تایوان به مقامات این جزیره کمک می‌کند و حتی با مجوز کنگره به تایپه سلاح و تسلیحات نظامی می فروشد با این حال «ابهام استراتژیک» آمریکا در برابر جزیره تایوان موجب شده مشخص نباشد که آیا این کمک در صورت حمله پکن به تایپه هم ادامه یابد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

دروغ میگوید بیشرف در مقابل ایران هیچ چیزی کرده نتوانست و حالا آخوند ها در طول چند ماه بمب اتم جور میکنند لطفا یک لیست از کشورهایی که تابحال ازش دفاع کردین رو بگین. البته بجز اسرائیل که ایالت کوچک شما در خاور میانه هست. Ritajoker2 مثل افغانستان منظورته؟؟ با دعا و نیایش دفاع میکنی؟

دعوای سیاسی در اسلواکی بر سر دختر رئیس جمهورینماینده پارلمان اسلواکی که تصویری از دختر ۱۷ ساله رئیس جمهور منتشر کرد مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

سخنگوی کاخ سفید: حضور آمریکا در برجام در جهت منافع ملی کشور است🔺 خانم ساکی با اشاره به توانایی نظارت و رصد برنامه هسته‌ای ایران که تحت برجام به عنوان یک قانون وجود داشت و آمریکا بخشی از آن بود، گفت که فقدان این توانایی «در جهت منافع ملی ما نیست.» ⬇ بیشتر بخوانید: قطعأ ساکی فاقد شعور سیاسیه . دولت بایدن دستور داره که جلو اسراییل بایسته

رئیس جمهور نیجریه: با ترکیه در زمینه‌های انرژی، صنایع دفاعی، معدن و هیدروکربن توافقنامه امضا کردیمرئیس جمهور نیجریه: با ترکیه در زمینه‌های انرژی، صنایع‌ دفاع ی، معدن و هیدروکربن توافقنامه امضا کردیم

دستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدادستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدا معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستورهایی را در مورد حادثه خودکشی یکی از فرزندان شهدا در شهر یاسوج و دلجویی از خانواده این مرحوم صادر کرد.

دیدار وزرای دفاع ترکیه و آمریکا در بروکسلوزیران دفاع ترکیه و آمریکا در مقر ناتو در بروکسل دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

نیمی از پناهجویان افغان مستقر در پایگاه‌های نظامی آمریکا کودک هستندوزیر دفاع آمریکا اعلام کرد تقریبا 44 درصد از بیش از 53 هزار پناهجوی افغانستانی مستقر در پایگاه‌های ایالات متحده، کودک هستند. - خبرگزاری آناتولی

Aa جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان بر آمادگی کشورش برای دفاع نظامی از تایوان در صورت حمله چین تاکید کرد.Aa انتشار تصویری از دختر رئیس جمهوری اسلواکی توسط یک نماینده پارلمان این کشور موجی از اعتراضات را در پی‌داشته است.وی تاکید کرد: «به همین دلیل ما مشتاق بازگشت به میز مذاکره هستیم.20.

آقای بایدندر این گفتگو گفت که کشورش برای دفاع از تایوان «متعهد» است. موضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا در تضاد با سیاست‌های چهار دهه گذشته واشنگتن در خصوص جزیره تایوان است. «زوزانا چاپوتوا» که اولین رئیس جمهوری زن در اسلواکی است در واکنش به انتشار این پست فیسبوکی نوشت که حمله به یک سیاستمدار به خاطر فرزندش حقیرانه‌ترین شکل عمل سیاسی است. کاخ سفید اما پس از سخنان جوبایدن تصریح کرد که هیچگونه تغییری در سیاست آمریکا بوجود نیامده است. دولت ابراهیم رئیسی گفته است در حال بررسی مذاکرات دولت قبل است و پس از پایان بررسی‌ها به وین باز‌می‌گردد. واشنگتن از سال ۱۹۷۹ توافق تایوان را سرلوحه سیاست خارجی خود در ارتباط با پکن قرار داده و ارتباطات قبلی خود با تایپه را محدود کرده است. رئیس جمهور اسلواکی در ادامه نوشت:«رذالت و حماقت انسان چیزهایی هستند که باید در زندگی با آنها روبه رو شوم و با آنها مبارزه کنم، اما فرزندانم سوای این موضوع هستند. با این حال آمریکا در زمینه تقویت دفاعی تایوان به مقامات این جزیره کمک می‌کند و حتی با مجوز کنگره به تایپه سلاح و تسلیحات نظامی می فروشد با این حال «ابهام استراتژیک» آمریکا در برابر جزیره تایوان موجب شده مشخص نباشد که آیا این کمک در صورت حمله پکن به تایپه هم ادامه یابد.

جو بایدن در تابستان گذشته نیز در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی سخنان مشابهی مطرح کرده بود و از تعهد کشورش بر دفاع از متحدان ناتو از کانادا و اروپا گرفته تا ژاپن و کره جنوبی و تایوان سخن گفته بود. پلیس این کشور نیز اظهارات ترابا را «زورگویی سایبری» توصیف کرد. از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. بعد از آن سخنان هم کاخ سفید در واکنشی مشابه بر عدم تغییر مواضع آمریکا در این باره تاکید کرده بود. نیروهای ویژه آمریکا «بی سر و صدا» مشغول آموزش ارتش تایوان هستند رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از گفتگو با سی ان ان تلویحا تاکید کرد که از توسعه برنامه‌های نظامی پکن واهمه‌ای ندارد. «رذالت و حماقت انسان» جنجال انتشار عکس دختر رئیس جمهوری از آنجا شروع شد که توماش ترابا پستی از شوی فشن لایو اسلواکی را در فیس بوک خود بازنشر کرد. او گفت: «چین، روسیه و بقیه دنیا می‌دانند که ما برترین قدرت و ظرفیت نیروی نظامی در کل دنیا هستیم.» از سوی دیگر آقای بایدن گفت که خواهان یک «جنگ سرد دیگر» با پکن نیست و هدفش این است که چین بداند آمریکا از مواضع خود عقب نشینی نمی‌کند. ترابا با بازنشر کردن این پست نوشت:« از دیروز ما یک مدل برجسته و جدید در اسلواکی داریم.

آقای بایدن اوایل ماه اکتبر سال جاری هم گفته بود که با شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین در مورد تایوان گفتگو کرده و طرفین بر پایبندی به «توافق تایوان» متعهدند. تنش بین پکن و تایپه به بالاترین حد خود طی چهار دهه اخیر رسیده است و در همین رابطه اخیرا سفیر چین در سازمان ملل خواستار توقف تحرکات آمریکا شده است. انتقادات از رفتار این نماینده پارلمان آنقدر گسترده بود که فشن لایو آن را یک «حمله عمومی» توصیف کرد. اختلافات پکن و واشنگتن نیز در فضایی که بی شباهت به فضای دوران جنگ سرد نیست طی سال‌های اخیر تشدید شده است. با این حال موضوع تایوان شاید تنها مساله‌ای باشد که احتمال برخورد نظامی دو قدرت را شدت می‌بخشد. آقای ترابا اما می‌گوید که قربانی «قلدری» آنلاین شده است. هم‌رسانی این مطلب: .