استیضاح روحانی, مجلس یازدهم, سقوط ارزش ریال

استیضاح روحانی, مجلس یازدهم

دو نماینده مجلس خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شدند | DW | 18.10.2020

نماینده خمینی‌شهر در مجلس بار دیگر خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شد و نماینده کاشمر هم درخواست مشابهی مطرح کرد. آنها از رئیس مجلس انتقاد کرده‌اند که چرا دست‌کم طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.

18/10/2020 12:38:00 ب.ظ

نماینده خمینی‌شهر در مجلس بار دیگر خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شد و نماینده کاشمر هم درخواست مشابهی مطرح کرد. آنها از رئیس مجلس انتقاد کرده‌اند که چرا دست‌کم طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس بار دیگر خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شد و نماینده کاشمر هم درخواست مشابهی مطرح کرد. آنها از رئیس مجلس انتقاد کرده‌اند که چرا دست‌کم طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.

محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح یک‌شنبه ۲۷ مهرماه (۱۸ اکتبر) از رئیس مجلس انتقاد کرد که چرا طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.او خطاب به محمد باقرقالیباف گفت: «آقای روحانی روزی روزگاری پشت تریبون همین مجلس می‌گفت اگر من بخواهم ظرف دو هفته دلار را به مبلغ ۵ الی ۷ هزار تومان برمی‌گردانم، اکنون دلار از مرز ۳۰ هزار تومان گذشته است اما کسی ککش نمی‌گزد.»

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

نماینده خمینی‌شهر می‌گوید در حالی که حسن روحانی باید استیضاح و محاکمه شود، اما نمایندگان مجلس نمی‌توانند"حداقل" از او سوال کنند.درخواست محاکمه ظریف و روحانی به اتهام خیانتبه گزارش خبرگزاری ایلنا نقدعلی حدود سه ماه و نیم پیش (۱۵ مرداد) نیز با اشاره به تذکرها و انتقادهای مکرر به وزیر خارجه گفته بود: «باید قاضی عادلی باشد و نه فقط آقای ظریف بلکه آقای حسن روحانی را به دلیل خیانت‌هایی که به این مملکت کردند به محاکمه بکشند.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداو سیاست‌های دولت روحانی را عامل افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها و سقوط ارزش پول ملی عنوان کرد و گفت گوش دادن به"حرف‌های صد تا یک غاز وزرا" فایده‌ای ندارد و باید طرح استیضاح روحانی را کلید زد.همزمان با سخنان نقدعلی، نماینده کاشمر و بردسکن در مجلس نیز در یک تذکر شفاهی کاملا مشابه، خطاب به قالیباف گفت: «ما نمی‌توانیم حداقل از رئیس جمهور سوال کنیم آن هم در شرایطی که وی روزی پشت همین تریبون مجلس گفت اگر بخواهم ظرف مدت دو هفته قیمت دلار را به  ۵ تا ۷ هزار تومان می‌رسانم و این در حالی است که الان قیمت دلار از ۳۰ هزار تومان هم گذشته است و در پی آن مردم تحت فشار اقتصادی قرار گرفته‌اند.» headtopics.com

جواد نیک‌بین در نشست علنی روز یکشنبه مجلس از قالیباف پرسید که چرا طرح سوال از رئیس جمهوری که"باید استیضاح و محاکمه شود" بعد از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود و او هر کار بخواهد انجام می‌دهد.این دو نماینده مجلس می‌گویند در حوزه انتخابیه خود از مردم ناسزا می‌شنوند که چرا"مجلس اقتدار ندارد" و با دولت برخورد نمی‌کند.

"اقتدار مجلس"، مخالفت خامنه‌ای با استیضاح روحانیظاهرا این نمایندگان نادیده می‌گیرند که مجلس شورای اسلامی پیش از این نیز در موقعیت‌های مشابه مانند طرح سوال از رئیس دولت‌های نهم و دهم، محمود احمدی‌نژاد اقتداری نداشته و تابع فرمان رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای بوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددفعه قبل که نماینده خمینی‌شهر طرح سوال و استیضاح روحانی را مطرح کرد، علی خامنه‌ای در یک ارتباط ویدئویی با نمایندگان مجلس یازدهم به آنها تذکر داد که: «توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است.»

خامنه‌ای"سؤال و تفحص" را حق نمایندگان مجلس خواند و در عین حال تاکید کرد که"اعتقاد راسخ" دارد که دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند. این سخن را می‌توان مخالفت صریح با استیضاح روحانی تلقی کرد. ادامه مطلب: DW فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

Iran Coronavirus Update:+125,500 people have died .alhurranews.Alahram.alrafidain_tv.WDRaktuell.ntvde.ZDFheute.derspiegel.LaStampa.Libero_official.Agenzia_Ansa.le_Parisien.libe.Le_Figaro.20Minutes.LEXPRESS.AFP این یاااابوخای رانت خوررر ... واقعا نمیدونن ؟! با دارم نمایش سفاهت برگزار میکنن ؟!

روحانی انگلیسی مترسکی بیش نیست،سر مار را باید برید ،،،سر خامنه ای ملعون را

مشاور رئیس جمهوری: استیضاح حق اکثریت قاطع مجلس است اما تضعیف دولت از وظایف نمایندگی نیستمشاور رئیس جمهوری به اظهارات اخیر رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و تلاش وی برای ترغیب سایر نمایندگان برای امضای طرح استیضاح رئیس‌جمهوری واکنش نشان داد. با استیضاح دل مردم خنک نمیشود، باید ریشه نفوذ زده شود دولت اضعف روچجوری میشه ضعیف کرد؟ بیا پادوی خبری اصلاح طلب ایسنا تیتر میزنه در دفاع از شیخ حسن روحانی 😑 بخاطر همینه میگیم سرطان_اصلاحات😣 بد همین دسته ادمها مطبوعاتشون مثل ایسنا وخبر گزاری ایلنا😒 در سال 96میخواستن رای بیارن اونا جنگ طلبن, ما جزیان_اصلاحات نایس هستیم قضاوت با تویی که کامنت منو میبنی

دولت ترکیه لایحه بودجه2021 را به مجلس ارائه کرد

گزارش عملکرد نمایندگان استان خراسان جنوبی در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

تلاش نمایندگان مجلس سوئد برای آزادی زندانیان سیاسی ایران | DW | 16.10.2020شش تن از نمایندگان ایرانی تبار و سوئدی پارلمان سوئد با آنا ماریا لیند وزیر خارجه این کشور دیدار کرده‌اند. در این دیدار درباره وضعیت زندانیان سیاسی در ایران گفت‌وگو شده است، از جمله در باره علی یونسی و نسرین ستوده. این ها همه اش ظاهر سازی سیاسی است از گویش آنها متوجه شدم که صرفا برای مطرح کردن خودشان است. RezaYounesi دویچه جان داره کم کم ازت خوشم میاد.واقعن انگار سمت آخوندا رو رها کردی.🌹

گزارش عملکرد نمایندگان استان بوشهر در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهماین موسی احمدی اهل بنک در حومه کنگان است. تو مدرسه تنبل بود. شدیدا تعصب شیعه ای داره و نسبت به عرب های سنی مدهب بنک و کنگان بیشترین اجحافات را کرده. و در نتیجه فقر و فشار تعدادی سنی را شیعه کرده و تحت عنوان اینکه عربها هم به او رای میدن تبلیغ میکنه و بشدت ارتجاعی است

گزارش عملکرد نمایندگان استان اصفهان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم😡😡😡