دو نماینده مجلس خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شدند | DW | 18.10.2020

18/10/2020 12:38:00 ب.ظ

نماینده خمینی‌شهر در مجلس بار دیگر خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شد و نماینده کاشمر هم درخواست مشابهی مطرح کرد. آنها از رئیس مجلس انتقاد کرده‌اند که چرا دست‌کم طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.

استیضاح روحانی, مجلس یازدهم

نماینده خمینی‌شهر در مجلس بار دیگر خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شد و نماینده کاشمر هم درخواست مشابهی مطرح کرد. آنها از رئیس مجلس انتقاد کرده‌اند که چرا دست‌کم طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس بار دیگر خواستار استیضاح و محاکمه روحانی شد و نماینده کاشمر هم درخواست مشابهی مطرح کرد. آنها از رئیس مجلس انتقاد کرده‌اند که چرا دست‌کم طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.

محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح یک‌شنبه ۲۷ مهرماه (۱۸ اکتبر) از رئیس مجلس انتقاد کرد که چرا طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.او خطاب به محمد باقرقالیباف گفت: «آقای روحانی روزی روزگاری پشت تریبون همین مجلس می‌گفت اگر من بخواهم ظرف دو هفته دلار را به مبلغ ۵ الی ۷ هزار تومان برمی‌گردانم، اکنون دلار از مرز ۳۰ هزار تومان گذشته است اما کسی ککش نمی‌گزد.»

نماینده خمینی‌شهر می‌گوید در حالی که حسن روحانی باید استیضاح و محاکمه شود، اما نمایندگان مجلس نمی‌توانند"حداقل" از او سوال کنند.درخواست محاکمه ظریف و روحانی به اتهام خیانتبه گزارش خبرگزاری ایلنا نقدعلی حدود سه ماه و نیم پیش (۱۵ مرداد) نیز با اشاره به تذکرها و انتقادهای مکرر به وزیر خارجه گفته بود: «باید قاضی عادلی باشد و نه فقط آقای ظریف بلکه آقای حسن روحانی را به دلیل خیانت‌هایی که به این مملکت کردند به محاکمه بکشند.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

Iran Coronavirus Update:+125,500 people have died .alhurranews.Alahram.alrafidain_tv.WDRaktuell.ntvde.ZDFheute.derspiegel.LaStampa.Libero_official.Agenzia_Ansa.le_Parisien.libe.Le_Figaro.20Minutes.LEXPRESS.AFP این یاااابوخای رانت خوررر ... واقعا نمیدونن ؟! با دارم نمایش سفاهت برگزار میکنن ؟!

روحانی انگلیسی مترسکی بیش نیست،سر مار را باید برید ،،،سر خامنه ای ملعون را

مشاور رئیس جمهوری: استیضاح حق اکثریت قاطع مجلس است اما تضعیف دولت از وظایف نمایندگی نیستمشاور رئیس جمهوری به اظهارات اخیر رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و تلاش وی برای ترغیب سایر نمایندگان برای امضای طرح استیضاح رئیس‌جمهوری واکنش نشان داد. با استیضاح دل مردم خنک نمیشود، باید ریشه نفوذ زده شود دولت اضعف روچجوری میشه ضعیف کرد؟ بیا پادوی خبری اصلاح طلب ایسنا تیتر میزنه در دفاع از شیخ حسن روحانی 😑 بخاطر همینه میگیم سرطان_اصلاحات😣 بد همین دسته ادمها مطبوعاتشون مثل ایسنا وخبر گزاری ایلنا😒 در سال 96میخواستن رای بیارن اونا جنگ طلبن, ما جزیان_اصلاحات نایس هستیم قضاوت با تویی که کامنت منو میبنی

دولت ترکیه لایحه بودجه2021 را به مجلس ارائه کرد

گزارش عملکرد نمایندگان استان خراسان جنوبی در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

تلاش نمایندگان مجلس سوئد برای آزادی زندانیان سیاسی ایران | DW | 16.10.2020شش تن از نمایندگان ایرانی تبار و سوئدی پارلمان سوئد با آنا ماریا لیند وزیر خارجه این کشور دیدار کرده‌اند. در این دیدار درباره وضعیت زندانیان سیاسی در ایران گفت‌وگو شده است، از جمله در باره علی یونسی و نسرین ستوده. این ها همه اش ظاهر سازی سیاسی است از گویش آنها متوجه شدم که صرفا برای مطرح کردن خودشان است. RezaYounesi دویچه جان داره کم کم ازت خوشم میاد.واقعن انگار سمت آخوندا رو رها کردی.🌹

گزارش عملکرد نمایندگان استان بوشهر در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهماین موسی احمدی اهل بنک در حومه کنگان است. تو مدرسه تنبل بود. شدیدا تعصب شیعه ای داره و نسبت به عرب های سنی مدهب بنک و کنگان بیشترین اجحافات را کرده. و در نتیجه فقر و فشار تعدادی سنی را شیعه کرده و تحت عنوان اینکه عربها هم به او رای میدن تبلیغ میکنه و بشدت ارتجاعی است

گزارش عملکرد نمایندگان استان اصفهان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم😡😡😡

حسن روحانی در یکی از نشست‌های علنی مجلس، عکس از آرشیو محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح یک‌شنبه ۲۷ مهرماه (۱۸ اکتبر) از رئیس مجلس انتقاد کرد که چرا طرح سوال از رئیس جمهوری پس از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود.به گزارش ایسنا، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به اظهارات اخیر رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه استیضاح روحانی از دستور خارج نشده و به قوت خودش باقی است، نوشت: «‏استیضاح حق اکثریت قاطع مجلس است، اما ایجاد تزلزل در حاکمیت، تضعیف دولت در زمان جنگ اقتصادی، نخ دادن به هر دو نامزد انتخاباتی آمریکا برای کوتاه نیامدن در برابر دولت فعلی ایران و تعویق هر گونه رفع یا کاهش تحریم‌ها تا استقرار دولت بعدی در ایران از وظایف نماینده‌ای با 204 هزار رأی نیست.لایحه پیشنهادی قانون بودجه دولت مرکزی ترکیه برای سال 2021 به ریاست مجلس کشور ارائه شد.‌گیرد نطق «حسین خسروی اسفزار»، نماینده بیرجند، در نشست علنی روز چهار‌شنبه ۲مهر۱۳۹۹: مسئولان به اولین اولویت شهرستان بیرجند یعنی رفع مشکلات ناشی از سیل اخیر در اوایل شهریورماه توجه کنند.

او خطاب به محمد باقرقالیباف گفت: «آقای روحانی روزی روزگاری پشت تریبون همین مجلس می‌گفت اگر من بخواهم ظرف دو هفته دلار را به مبلغ ۵ الی ۷ هزار تومان برمی‌گردانم، اکنون دلار از مرز ۳۰ هزار تومان گذشته است اما کسی ککش نمی‌گزد.» نماینده خمینی‌شهر می‌گوید در حالی که حسن روحانی باید استیضاح و محاکمه شود، اما نمایندگان مجلس نمی‌توانند"حداقل" از او سوال کنند. از دیگر نمایندگان خواهش می‌کنیم استیضاح را امضا کنند که اوضاع نابسامان فعلی با استیضاح اقای رئیس جمهور سامان پیدا کند. درخواست محاکمه ظریف و روحانی به اتهام خیانت به گزارش خبرگزاری ایلنا نقدعلی حدود سه ماه و نیم پیش (۱۵ مرداد) نیز با اشاره به تذکرها و انتقادهای مکرر به وزیر خارجه گفته بود: «باید قاضی عادلی باشد و نه فقط آقای ظریف بلکه آقای حسن روحانی را به دلیل خیانت‌هایی که به این مملکت کردند به محاکمه بکشند.2020 مجلس ملت کبیر ترکیه/ خبرگزاری آناتولی لایحه پیشنهادی قانون بودجه دولت مرکزی ترکیه برای سال 2021 که به امضای رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور کشور رسیده به ریاست مجلس ارائه شد.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید او سیاست‌های دولت روحانی را عامل افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها و سقوط ارزش پول ملی عنوان کرد و گفت گوش دادن به"حرف‌های صد تا یک غاز وزرا" فایده‌ای ندارد و باید طرح استیضاح روحانی را کلید زد. همزمان با سخنان نقدعلی، نماینده کاشمر و بردسکن در مجلس نیز در یک تذکر شفاهی کاملا مشابه، خطاب به قالیباف گفت: «ما نمی‌توانیم حداقل از رئیس جمهور سوال کنیم آن هم در شرایطی که وی روزی پشت همین تریبون مجلس گفت اگر بخواهم ظرف مدت دو هفته قیمت دلار را به  ۵ تا ۷ هزار تومان می‌رسانم و این در حالی است که الان قیمت دلار از ۳۰ هزار تومان هم گذشته است و در پی آن مردم تحت فشار اقتصادی قرار گرفته‌اند. ۲۴شهریور۱۳۹۹، روز امضا توافقنامه عادی‌سازی روابط بین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، روز سیاه در تاریخ امت عرب بود.

» جواد نیک‌بین در نشست علنی روز یکشنبه مجلس از قالیباف پرسید که چرا طرح سوال از رئیس جمهوری که"باید استیضاح و محاکمه شود" بعد از دو ماه اعلام وصول نمی‌شود و او هر کار بخواهد انجام می‌دهد. در بودجه پیشنهادی سال 2021، بیشترین میزان افزایش بودجه در مقایسه با سال 2020 در پروژه‌های سرمایه‌گذاری است. این دو نماینده مجلس می‌گویند در حوزه انتخابیه خود از مردم ناسزا می‌شنوند که چرا"مجلس اقتدار ندارد" و با دولت برخورد نمی‌کند. "اقتدار مجلس"، مخالفت خامنه‌ای با استیضاح روحانی ظاهرا این نمایندگان نادیده می‌گیرند که مجلس شورای اسلامی پیش از این نیز در موقعیت‌های مشابه مانند طرح سوال از رئیس دولت‌های نهم و دهم، محمود احمدی‌نژاد اقتداری نداشته و تابع فرمان رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای بوده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید دفعه قبل که نماینده خمینی‌شهر طرح سوال و استیضاح روحانی را مطرح کرد، علی خامنه‌ای در یک ارتباط ویدئویی با نمایندگان مجلس یازدهم به آنها تذکر داد که: «توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است.1 میلیارد لیر) افزایش یافته و به 103.» خامنه‌ای"سؤال و تفحص" را حق نمایندگان مجلس خواند و در عین حال تاکید کرد که"اعتقاد راسخ" دارد که دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند. خطاب به رئیس قوه قضاییه؛ آیا کسانی که بخشی از ارز دولتی را برای واردات همه رقم کالا حتی غذای سگ، گربه و دسته‌بیل بر باد داده‌اند و اکنون برای ۵ میلیارد دلار نزد صندوق بین‌المللی پول دست دراز می‌کنند، ترک فعل محسوب نمی‌شود و قابل تعقیب نیست.

این سخن را می‌توان مخالفت صریح با استیضاح روحانی تلقی کرد. در همین زمینه: .