گزارش عملکرد نمایندگان استان بوشهر در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

25/07/1399 10:37 ب.ظ

توجه به چالش‌های عمده استان_بوشهر در سه نطق‌های نمایندگان استان در مجلس_یازدهم مشهود است. هرچند جنبه سیاسی و جناحی نطق نمایندگان، به ویژه نطق «ابراهیم رضایی»، نماینده دشتستان بر مسایل استانی و محلی سنگینی می‌کند. مجلس بیشتر بخوانید👇

نطق «موسی احمدی»، نماینده کنگان، دیر و جم در نشست علنی روز یک‌شنبهمرداد ۱۳۹۹: رفع دغدغه‌های مردم در خصوص سختی معیشت از سوی نمایندگان پی‌گیری می‌شود.

-مسوولان پاسخ دهند چه زمانی دغدغه اشتغال جوانان و رفع محرومیت از مناطق پیرامون صنعت در قالب مسوولیت‌های اجتماعی پایان می‌پذیرد؟

صیادان امروزه با مشکل اسکله، سوخت و هویت‌بخشی قایق‌های‌ خود روبه‌رو هستند و امرار معاش برایشان مشکل‌آفرین شده است. لذا باید مشکلات‌شان مورد رسیدگی قرار بگیرد. ضمن محکوم کردن اقدام زشت نشریات فرانسوی در توهین به پیامبر عظیم‌الشأن و دفاع جاهلانه رییس جمهوری آن کشور از آن نشریات، خیانت سران امارات متحده عربی و بحرین را به اسلام و آرمان فلسطین محکوم می‌کنم.

درصد درآمد مملکت را به خود اختصاص داده است، در توزیع درآمد از سهم بسیار ناچیزی برخوردار باشد. چرا با این همه درآمد، بیش از مردم بر این باورند که از عوامل اصلی این کار، مدیران بی‌درد و مرفه یا عمدتا دو تابعیتی‌ها هستند که عزیز دردانه‌های آن‌ها در امریکا و اروپا زندگی می‌کنند. لذا از جنس مردم نیستند و معنی سفره خالی را نمی‌فهمند. درخواست مردم این است که مدیران نالایق مردانه میدان را به نیروهای انقلابی، جهادی و پاک‌دست و از جنس مردم واگذار کنند.

ادامه مطلب:
iranwire »

گزارش عملکرد نمایندگان استان اصفهان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم😡😡😡

بلای کرونا بر سر اقتصاد ایران به روایت یک گزارش رسمی

تاسف توییتر از نحوه اطلاع‌رسانی درباره محدود کردن انتشار گزارش 'ضد بایدن' - BBC News فارسیرییس جمهوری آمریکا از فیس بوک و توییتر به دلیل جلوگیری از انتشار گزارشی علیه جو بایدن انتقاد کرده است و چند سناتور آمریکایی از طرح خود برای فراخواندن رییس توییتر به سنا خبر داده اند. چی کص میگی ریدی با این تیتر زدنت ... گزارش «ضد بایدن» نبود کثافتها!!! گزارش فساد جو بایدن بود. ریدم به کسری ناجی که جمله‌بندی همه این تیترهای کثیف را بر عهده داره !!!

گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران: همچنان نگران‌کننده استدبیرکل سازمان ملل متحد در گزارشی درباره وضعیت حقوق بشر در ایران عمیقا ابراز نگرانی کرد و موضوعاتی مانند اعدام کودکان، وضعیت زنان و اقلیت‌ها، بازداشت‌ها و سرکوب معترضان و حتی تاثیر تحریم‌ها بر وضعیت حقوق بشر در کشور را مورد توجه قرار داد. نيگيران كيننده است اوخخخخخی گوگولی، تو خودت رو ناراحت نکن عزیزم، غبغبت آب می‌شه وضعیت امریکا نگران کننده نیست ؟

گزارش ویدئویی| حال و هوای حرم رضوی در آستانه شهادت امام رضا(ع) / زائران ماه‌هاست که حضرت را زیارت نکرده‌اند- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ همین دوری و غربت از غریب‌الغربا سبب شده که زائرانش امسال متوجه شوند که آنها غریب بودند و آقا آشنا؛ غریب زائرانت بودند و هستند رضاجان. 🌴السلام علیکم یا اهل بیت النبوه و موضع الرساله🌴

گزارش عملکرد نمایندگان استان اصفهان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم😡😡😡

۳-۴ ماه گذشته فرصت نطق در صحن علنی مجلس را یافته اند.توجه به هر پنج چالش عمده استانی، در سه نطق نمایندگان استان در مجلس یازدهم مشهود است. هرچند جنبه سیاسی و جناحی نطق نمایندگان، به ویژه نطق «ابراهیم رضایی»، نماینده دشتستان بر مسایل استانی و محلی سنگینی می‌کند.

هر سه نماینده که فرصت نطق در صحن علنی مجلس یافته، بر سهم ساکنان این استان از صنایع، به ویژه صنایع نفت و گاز تاکید کرده‌اند. مشکل آب و نیمه کاره ماندن سدهای استان مساله‌ای است که مورد توجه نمایندگان قرار گرفته است. کمترین اعتراض آن‌ها به چالش‌های زیست محیطی است. با این وجود، می‌توان گفت نمایندگان استان بوشهر روی چالش این استان تمرکز دارند.علاوه بر چالش‌های پنج‌گانه استان بوشهر که نمایندگان کم و بیش به آن پرداخته‌اند، دغدغه عمده این نمایندگان که در نطق‌های میان دستور آن‌ها جلوه بیرونی داشته است را این‌گونه می‌توان لیست کرد:حمایت از کمک به مردم لبنانناکارآمدی مدیران و دوتابعیتی خواندن آن‌هاانتقاد از تلاش دولت برای عادی‌سازی رابطه با غرب و امریکابی‌کاری و مشکل اشتغال جوانانعمده‌ترین مطالبی که نمایندگان استان‌ بوشهر در نطق‌های میان دستور در صحن علنی مجلس مطرح کرده‌اند، به این شرح است:

نطق «موسی احمدی»، نماینده کنگان، دیر و جم در نشست علنی روز یک‌شنبهمرداد ۱۳۹۹:

مردم شریف لبنان بدانند همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ما در کنار آن‌ها هستیم و از هیچ خدمتی دریغ نخواهیم کرد. (پس از انفجار بندری در بیروت)

رفع دغدغه‌های مردم در خصوص سختی معیشت از سوی نمایندگان پی‌گیری می‌شود. -مسوولان پاسخ دهند چه زمانی دغدغه اشتغال جوانان و رفع محرومیت از مناطق پیرامون صنعت در قالب مسوولیت‌های اجتماعی پایان می‌پذیرد؟

مدتی است سخنانی در خصوص تخصیص سهمی از عواید حاصل از عوارض آلایندگی به استان‌های مجاور مطرح و باعث ناراحتی و نگرانی مردم حوزه انتخابیه کنگان، دیر و جم شده است.-درخواست می‌شود شخصا در این خصوص وارد عمل شوید و از تضییع حقوق مردم شریف این مناطق دفاع کنید. مشعل‌های آلاینده سر به فلک کشیده مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده‌اند.- باید در خصوص کالای ملوانی چاره‌اندیشی کنید و مردم شهرستان‌های دیر، کنگان و عسلویه را نجات دهید. باید معافیت کالاها به صورت مساوی در سطح استان انجام و از تبعیض و رفتار چندگانه جلوگیری شود.-وضعیت نامناسب راه‌های حوزه انتخابیه مردم منطقه را ناراحت کرده است. امروزه شاهد پروژه‌هایی هستیم که سال‌ها معطل مانده‌اند. هم‌چنین جاده‌هایی هستند که فرسوده شده و بخش‌هایی از آن‌ها به «جاده مرگ» معروف شده‌اند.

صیادان امروزه با مشکل اسکله، سوخت و هویت‌بخشی قایق‌های‌ خود روبه‌رو هستند و امرار معاش برایشان مشکل‌آفرین شده است. لذا باید مشکلات‌شان مورد رسیدگی قرار بگیرد.

نباید فراموش شود منطقه دیر قطب کشاورزی به شمار می‌رود. این در حالی است که مشکلات متعدد این قشر از جامعه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.نطق «غلامحسین کرمی»، نماینده دشتی و تنگستان در جلسه علنی روز سه‌شنبهشهریور ۱۳۹۹:

ضمن محکوم کردن اقدام زشت نشریات فرانسوی در توهین به پیامبر عظیم‌الشأن و دفاع جاهلانه رییس جمهوری آن کشور از آن نشریات، خیانت سران امارات متحده عربی و بحرین را به اسلام و آرمان فلسطین محکوم می‌کنم.

چرا استان بوشهر، به‌خصوص حوزه انتخابیه‌ام مورد کم لطفی، بی‌عدالتی و بی‌مهری مسوولین واقع شده‌ است؟ به عبارتی، آن‌چه موجب رنجش خاطر و ناراحتی شدید مردم شده، تبعیض‌هایی است که نسبت به آن‌ها روا داشته می‌شود. مهم‌ترین مصادیق بی‌عدالتی آن است که چرا استان بوشهر با وجود درآمدهای نفتی، گاز، پتروشیمی، معادن و گمرکات که بیش از ۵۰

درصد درآمد مملکت را به خود اختصاص داده است، در توزیع درآمد از سهم بسیار ناچیزی برخوردار باشد. چرا با این همه درآمد، بیش از

۳۵ درصد از خانوارهای دشتی و تنگستان تحت پوشش نهادهای حمایتی باشند.

مردم بر این باورند که از عوامل اصلی این کار، مدیران بی‌درد و مرفه یا عمدتا دو تابعیتی‌ها هستند که عزیز دردانه‌های آن‌ها در امریکا و اروپا زندگی می‌کنند. لذا از جنس مردم نیستند و معنی سفره خالی را نمی‌فهمند. درخواست مردم این است که مدیران نالایق مردانه میدان را به نیروهای انقلابی، جهادی و پاک‌دست و از جنس مردم واگذار کنند.- چرا هر روز شاهد افتتاح راه‌آهن و بزرگراه‌ها، به ویژه بزرگراهرای مردم استان شمالی و تهران قائل هستم اما چرا راه‌آهن بوشهر- شیراز یا کریدور راه‌آهن شمال-جنوب از خوزستان به هرمزگان فراموش و بزرگراه بوشهر- شیراز از اولویت خارج شده است.

آیا انصاف است با وجود این همه درآمد، حوزه انتخابیه بنده چند جاده مرگ داشته باشد؛ جاده «دولت‌آباد» به «زیارت»، جاده «دهستان» به «شیخیان»، جاده «لاور» به «دشت پلنگ»، جاده «شنبه» به «باغان» در شهرستان دشتی، جاده «دلوار» به «دیر»، جاده «اهرم» به «برازجان»، جاده «خاییز» و جاده «اهرم» به «کلمه» و «تنگستان». به طور کلی فقط یک جاده مناسب در دو شهرستان وجود دارد.-چرا مدیریت استان در تصمیم‌گیری‌های حوزه‌های نفتی استان نقشی ندارند؟ گویا مناطق جزیی از استان بوشهر نیستند. چرا «قانون تخصیص ۵۰ درصد فرصت‌های شغلی حوزه‌های نفتی» مربوط به کل استان بوشهر اجرا نمی‌شود؟-چرا عملیات اجرایی سدهای دشتی و تنگستان، سدهای باغان، دشت پلنگ، خاییز و به‌خصوص «سد باهوش» یا تعطیل شده یا به کندی انجام می‌شود؟ چرا به وضعیت مناطق محروم «شنبه» مربوط به بخش دلاور رسیدگی نمی‌شود؟ چرا نرخ برق مصرفی افراد یک‌باره چند برابر شده است؟ چرا برای سامان‌دهی رودخانه بزرگ «مند» که برای منطقه بسیار حیاتی است، به اتفاق وزارت جهاد کشاورزی اقدامی نمی‌کنید؟ چرا برقی شدن چاه‌های کشاورزی متوقف شده است؟ کیفیت و کمیت آب شرب امان مردم منطقه را بریده است که ضرورت دارد هرچه سریع‌تر نسبت به آب شیرین‌کن و بازسازی شبکه‌های توزیع اقدام شود.-چرا برای استفاده بهینه از محصولات کشاورزی منطقه و فرآورده‌های آن‌ها، به‌خصوص خرمای تنگستان، گوجه و سایر محصولات کشاورزی و تنباکو برنامه‌ای ندارید؟ چرا قیمت نهادهای کشاورزی، به‌خصوص بذر و سموم چند برابر شده‌ و کشاورزی منطقه را به نابودی کشانده است؟ چرا به کشاورزان و نفت‌داران بیمه کشاورزی را اجرا نمی‌کنید؟-ساحل نشین‌های ما قاچاق‌چی نیستند بلکه افرادی هستند که سال‌ها است به تجارت می‌پردازند. لذا با اقدام لازم جهت حل مشکلات آن‌ها، با مشورت خودشان و کارشناسان مطلع چاره‌اندیشی کنید یا شغل مناسبی برای آن‌ها معرفی شود تا به خاطر شما هم که شده، شناورهایشان را بفروشند.-مگر کل ورزش کشور، به ویژه فوتبال کشور، تیم‌های «استقلال» و «پرسپولیس» تهران هستند که هزینه‌های سرسام‌آور آن‌ها از بودجه عمومی مملکت، به‌خصوص از درآمد های استان‌های محروم، از جمله بوشهر تامین می‌شود ولی جوانان مستعد مناطق ما از تهیه یک جفت کفش عاجز هستند؟ دو تیم لیگ برتری بوشهر به دلیل نبود اعتبارات و امکانات لازم سقوط کردند و نه شما و نه هیچ مسوول دیگری پاسخ‌گوی جوانان ما نبودید.-چرا تفاوت معناداری بین حقوق کارمندان و به ویژه فرهنگیان با حقوق افراد در مناطق خوش آب و هوا وجود دارد و این عامل باعث شده است که مهاجرت بیش از حدی را شاهد باشیم. هیچ رابطه منطقی و مشخصی بین درآمدها و سهم بودجه استان‌ها برقرار نیست و سهم استان بوشهر با وجود درآمد بالا، بسیار اندک است. ضروری است نسبت به اجرای نظام درآمد هزینه اقدام شود تا سهم هر استان از بودجه کل کشور عادلانه توزیع شود. شهرستان‌های تنگی و دشتستان بالاترین نرخ بی‌کاری را در استان بوشهر دارند که عامل اصلی آن، عدم توجه دولت به توسعه زیرساخت اشتغال و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کلان است. لازم است دولت طرح ویژه برای رفع محرومیت در منطقه به اجرا درآورد.

- یادتان هست که به مردم وعده دادید خیال‌شان از بابت دلار راحت باشد؟ یادتان هست که وعده رفع همه تحریم‌ها، وعده فروش نفت و بازگشت پول‌های بلوکه شده را دادید؟ یادتان هست که گفتید چنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند؟ امروز به جای شما و آنان که با فرافکنی و فرار رو به جلو نامه سراسر کذب می‌نویسند، از مردم مظلومی که در این سال‌ها زندگی و معیشت‌شان سخت‌تر شد، از جوانانی که نتوانستند ازدواج کنند، از کارگرانی که بی‌کار شدند، از جوانان تحصیل کرده ای که کار پیدا نمی‌کنند، از بازنشستگان، فرهنگیان و اقشاری که فقیر و فقیرتر شدند، عذرخواهی می‌کنیم.

نطق «ابراهیم رضایی»، نماینده دشتستان در نشست علنی روز یک‌شنبه ۲۲دور نیست آن روز که جنایت‌کاران امریکا، صهیونیست‌ها و سعودی‌های آدم‌کش و کودک‌کش به سزای اعمال وحشیانه خود برسند. یقینا صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها به خاطر توطئه‌هایشان در خارج و داخل ایران پاسخی قاطع خواهند گرفت.

علت حل نشدن بسیاری از مسایل و مشکلات ما، به‌خصوص در حوزه اقتصادی و معیشتی، به خاطر عدم حاکمیت فرهنگ انقلابی و بسیجی در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های اجرایی است. به عبارت دیگر، مشکل ما با دولت ناکارآمد فعلی نه به خاطر نام‌ها و مقام‌ها بلکه به خاطر تفکر حاکم بر آن است که موجب پدید آمدن وضع موجود شده است.هزار تومانی محصول عملکرد دولتی است که قرار بود با برجامش قیمت دلار را به هزار تومان برساند. گرانی لحظه‌ای کشور معلول نادیده گرفتن شروط

۹ گانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در برجام و اعتماد کردن به دشمنان ملت ایران است.

مسبب گرانی سرسام‌آور خانه و مسکن، دولت لیبرالی است که سال‌ها کشور را معطل توافق بی‌حاصل با غرب کرد و از ظرفیت‌های عظیم داخلی و توانمندی‌های جوانان و نخبگان ایرانی غفلت کرد؛ دولتی که کلید حل مشکلات کشور را در نیویورک، واشنگتن و ژنو جست‌وجو می‌کرد، نمی‌خواست بداند که هیچ ملتی بدون اتکا به خود نتوانسته است به پیشرفت برسد.

در این جا لازم است تاکید شود که دستگاه دیپلماسی برنامه خود را در خصوص انتخابات امریکا، بر پایه بدبینانه‌ترین سناریو طراحی کند. غرب‌گرایان که برای امضای برجام و نابودی صنعت هسته‌ا‌ی در ازای تقریبا هیچ پایکوبی می‌کردند و در ادامه با عملیات روانی و جعل دوقطبی‌های کاذب، به ترور نهادها و شخصیت‌های ارزشمندی چون سپاه پاسداران و آیت‌الله (ابراهیم) رئیسی پرداختند، باید امروز پاسخ‌گوی خالی‌تر شدن سفره مردم و بی‌کاری جوانان و حل نشدن مشکلات کشور باشند.

مردم ایران! ما فرزندان انقلاب و سربازان امام خمینی و امام خامنه‌ای با آزادی مخالف نیستیم، ما با اختلاس مخالفیم. ما با مذاکره مخالف نیستیم، ما با تحقیر ایرانی و خسارت محض مخالفیم. ما با اینترنت مخالف نیستیم، ما با پارتی بازی، تبعیض و رشوه مخالفیم. با بی‌کاری و فقر مخالفیم. ما طرف‌دار انسداد نیستیم، حامی محرومان و حامی مستضعفان هستیم. ما با آزادی مخالف نیستیم، با بی‌بند و باری و چپاول مخالفیم. با «فریدونیسم» و فامیل‌بازی و رانت خواری و وعده‌های پوشالی مخالفیم. با «ب.ز»‌ها چه در «اوین»، چه در «نفت» مخالفیم.

از مجلس انتظار می‌رود که در اولین گام، به مطالبه شفافیت مطلب انقلابی ایران پاسخی در خور دهد و عزم خود را برای مبارزه بی‌امان با فساد، به‌خصوص فساد اقتصادی جزم کند و بر حل مشکلات معیشتی و تمرکز در حوزه فرهنگ متمرکز شود. ما نمایندگان مردم هستیم و نمی‌توانیم در مقابل مشکلات مردم بی‌تفاوت باشیم.

از دولت می‌خواهم برای مقابله با کرونا در استان بوشهر که در وضعیت قرمز قرار دارد، با همه امکانات وارد عمل شود و ضمن تمرکز زدایی و دادن اختیار برای تصمیم‌گیری درست در مرکز استان، جلوی فاجعه‌ای که در پیش است را بگیرد.

ده‌ها هزار نفر در صنایع پرخسارت نفت و گاز مشغول به کار هستند اما سهم مردم استان از این تاسیسات، بی‌کاری و آلایندگی است. بخش عمده درآمدهای کشور از استان بوشهر تامین می‌شود اما درصدی از این درآمدها در این استان هزینه نمی‌شود و جوانان استان هنوز در حسرت شغل هستند. ظلم صنعت نفت در حق مردم استان بوشهر، مخصوصا جوانان شهرستان دشتستان به خوبی مشهود است. متاسفانه در دوره های مختلف و به ویژه در دولت فعلی، صنعت نفت برخلاف منافع ملی و قانونی به مسوولیت اجتماعی خود در قبال مردم استان عمل نکرده است.

شهرستان دشتستان با ظرفیت عظیم انسانی و مادی، سال‌ها دچار بی‌آبی شده است. این در حالی است که میلیاردها متر مکعب آب روان بدون استفاده راهی دریا می‌شود. ضرورت دارد در زمینه توسعه سدها، مخصوصا تکمیل سد دالکی اقدامات صریح انجام شود.

نخل خرما از ظرفیت‌های مهم در شهرستان دشتستان است که باید با حمایت از کشاورزان، زمینه توسعه و تقویت صنایع نگه‌داری، بسته‌بندی و تبدیلی فرآوری آن فراهم شود. ضروری است که ضمن تعیین قیمت درست و واقعی برای خرید تضمینی خرما، اعتبارات لازم برای ایجاد و راه‌اندازی شهرک خرما در دشتستان تامین و شرایط برای صادرات این محصول مهم فراهم شود.نمایندگان استان بوشهر طی ۱۰۰۲۲ تذکر کتبی و شفاهی به مسوولان اجرایی دادند. برخی تذکرهای فردی و برخی جمعی داده شده است و نگاه ملی و استانی در این تذکرها وجود دارد. تذکری از سوی مجمع نمایندگان استان که نشان دهنده حرکت دست جمعی برای پی‌گیری مشکلی در سطح استان باشد، یافت نشد.تذکر به رییس جمهوری و وزرا، فعال‌ترین بوده و غلامحسین کرمی، نماینده دشتی و تنگستان با تنها یک تذکر فردی به وزیر جهاد کشاورزی، کمترین تذکر را به نام خود ثبت کرده است.