ایران: تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل پایان یافت | DW | 18.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزرات خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را 'پایان‌یافته' اعلام کرد. آمریکا مخالف برداشتن این تحریم‌هاست وبا فعال‌کردن 'مکانیزم ماشه' در صدد جلوگیری از پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران است.

وزرات خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را"پایان‌یافته" اعلام کرد. آمریکا مخالف برداشتن این تحریم‌هاست وبا فعال‌کردن"مکانیزم ماشه" در صدد جلوگیری از پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران است.

قطعنامه ۱۷۴۷، نخستین مصوبه شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی بود که در مارس ۲۰۰۷ به تصویب رسید و سرآغاز تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران شد. این تحریم‌ها به تدریج تا تصویب قطعنامه ۱۹۲۹ در ژوئن ۲۰۱۰ ادامه یافت. جواد ظریف نیز در نخستین ساعت پس از پایان مهلت مقرر در قطعنامه ۲۲۳۱ درباره تحریم تسلیحاتی ایران، در توئیتی نوشت: «از امروز جمهوری اسلامی ایران می‌‌تواند هرگونه سلاح و تجهیزات لازم را، از هر منبعی، بدون محدودیت قانونی و صرفاً براساس نیازهای دفاعی خود تهیه کند و همچنین می‌تواند بر مبنای سیاست‌‌های خود تسلیحات دفاعی صادر کند.»

اما ایران برای بهره‌گیری از این"دستاورد" برجام، مشکلات جدی دارد و به‌نظر می‌رسد رفع تحریم‌های تسلیحاتی احتمالا حاصل چندانی برای ایران نخواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جشن؟خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است.مگه کمربند انفجاری به کمر کسی بستن،خوشحالی داره؟درست همون کارهایی رو باهاش خواهند کرد که با هزاران انسان بی پناه و ضعیف کرده.هر برگزیده ای که مفتخر نیست.هر سلامی از رفاقت نیست.هر طریقی ختم به خیر و سلامت نیست..

جمهوری اسلامی رفع تحریم تسلیحاتی راجشن گرفته ظاهراازنظرملاهاقراراست ایران سلاح خریداری کندوبه جای گوشت ومرغ وروغن به مردم سهمیه بدهدتامردم بتوانتدآبگوشت کلاشینکف درس کنند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استقبال ایران از 'پایان' تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل متحد - BBC News فارسیوزارت خارجه ایران با صدور بیانیه ای در ساعات نخست یکشنبه از پایان تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه این کشور استقبال کرده است. داریم میریم خرید شما چیزی نمیخواید؟ ایرانیان با فقر و فلاکت و گرانی و گرانفروشی خیانت و جنایت عمدی حکومتی در حال گرسنگی وو.... نابودی هستند حکومت جاهلان شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم تبهکار و غاصب و اشغالگر ایران به خرید و فروشی اسلحه شادی و شیون میکند!!!....براندازی_تشگیلات_حکومت_شئونیزم_فارسی
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل: از ۱۸ اکتبر به دادوستد تسلیحاتی خواهیم پرداختسخنگوی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد که تلاش آمریکا برای نقض برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ منجر به انزوای این کشور شده است. ببینیم و تعریف کنیم. اگر قرار باشه تا 18 اکتبر دنبال بستن قرارداد باشیم تا کار به صادرات و واردات برسه حداقل چند هفته رو از دست دادیم!!! این هم مثل انرژی هسته ای و نیروگاه های اتمی، اصلا جز اولویت های مردم نیست. اولویت های مردم، جوانانش هستند، آزادی و رفاه هستش.. میلیون ها نفر مهاجرت میکنند ولی به جای سرمایه گذاری روی انسانها، روی ابزار های سرکوب کشتار نظام پول خرج میشه خخخخخ
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحریم‌های تسلیحاتی ایران پایان یافت- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimمحدودیت تسلیحاتی ایران پایان یافت بیانیه وزارت خارجه درباره پایان تحریم تسلیحاتی ظریف: عادی سازی همکاری دفاعی ایران با جهان، پیروزی‌ برای آرمان چندجانبه‌گرایی است اقتدار_تسلیحاتی سردار فیروز آبادی رو بفروشیم به عنوان سلاح وشما هنوز بیشترین هنرتان و خوشحالیتان برداشتن تحریم تسلیحاتیست این مردم لنگ دارو هستند وشما این و نمفهمید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پایان تحریم تسلیحاتی ایران؛ چه تغییری در انتظار است؟ - BBC News فارسیتحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد از نیمه شب ۲۷ مهر ۱۳۹۹ پس از ۱۳ سال پایان گرفته است. بنا به توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی (برجام) در سال ۲۰۱۵، تحریم تسلیحاتی ایران در این تاریخ لغو و ایران دستکم منطقا می‌تواند از کشورهای دیگر سلاح‌های متعارف بخرد. هرچی باشه به شما ربط نداره😝 امثال کفتار صفتانی مثل شما باید بلرزند😎 از فردا قیمت انواع اسلحه تو بازار با کاهش چشمگیری مواجه می‌شه و تولیدکنندگان داخلی اسلحه با قرعه‌کشی از متقاضیان نام‌نویسی می‌کنن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سازمان مجاهدین خلق یک سایت هسته‌ای جدید ایران را افشا کردسونا صمصامی نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا و علیرضا جعفرزاده معاون او روز جمعه 16 اکتبر 2020 در آخوندهای تروریست کجا قایم اش کنند؟ مجاهدین افشاگری های خوبی می کنند . این افشاگری ها باعث شده که پروژه های اتمی ج ا با کندی پیش بره و هر بار که مجاهدین افشاگری می کنند تحرکات بین المللی برای فشار به ج ا افزایش پیدا می کنه نور به مخفی ترین سایت های ج ا میندازه و همیشه ج ا را در حالت پاسخگویی قرار میده اعتراف از این با صدای بلند که صالحی گفته:آن زمان من لوله های مشابه را برای مخزن سوخت رآکتور اراک خریداری کردم و فقط یک نفر در کشور اطلاع داشت و همان شخص اول نظام و لوله های مخزن سوخت رآکتور را با بتن پر کردیم و حالا لوله های دیگری داریم(دور زدن کشورهای ۵+۱ در اوج مذاکرات برجام!)
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جزئیاتی از گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره وضعیت حقوق بشر در ایران؛ آمار بالای اعدام و «سرکوب خشن» اعتراضات🔺جزئیاتی از گزارش دبیرکل سازمان_ملل متحد درباره وضعیت حقوق_بشر در ایران؛ آمار بالای اعدام و «سرکوب خشن» اعتراضات ⚡️آنتونیو گوترش گزارشی را در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی این سازمان ارائه داده است. اینا هم که جز ابراز نگرانی و ابراز تأسف و نهایتش به شدت محکوم کردن کار دیگه ای بلد نیستن بی خاصیت ترین سازمان دنیا کرونا فقط امروز در جهان حقوق بشر دارد.😂😂😂 بله همه میدانند اما چیزشان هم غم نیست. فقط اینکه یه خبری باشه بگن. راستی این همون سازمانی نیست که موقعی که صدام به ایران حمله کرد حتی حاضر نشد یه قطعنامه صادر کنه؟ و اینکه حتی بعد از شیمیایی که عراق از آلمان خریده بود؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »