دو نوبته شدن معاملات بورس خطرناک است/ بازار اول به بازار دوم تقلب می‌رساند/ «شاپور محمدی» مقصر است

29/05/1399 01:10 ب.ظ

رییس کانون کارگزاران در گفت‌وگو با ایلنا: دو نوبته شدن معاملات بورس خطرناک است/ بازار اول به بازار دوم تقلب می‌رساند/ «شاپور محمدی» مقصر است

رییس کانون کارگزاران اظهار داشت: بازار اول می‌تواند به بازار دوم سیگنال بدهد. اگر در بازار اول شاهد یکسری اتفاقاتی باشیم دیگر در بازار دوم مساله حل شده است به این معنا که می‌دانیم که اگر در بازار اول همه در صف خرید هستند همین اتفاق در بازار دوم رخ می‌دهد. اگر در بازار اول صف فروش باشد دیگر برای بازار دوم تحلیلی نیاز نیست و می‌دانیم که در نوبت دوم همه سهام در صف فروش خواهند بود. وی افزود: آقای شاپور محمدی که در سال‌های پس از برجام و زمانی که با تنگنای مالی مواجه نبود، ریاست سازمان بورس را برعهده داشت، امروز باید پاسخگو باشد چراکه وی در آن زمان می‌توانست هسته معاملات را تقویت کند.

در همان سال معاونت اجرایی سازمان قرارداد تقویت هسته معاملات را تنظیم و به آقای محمدی ارایه داد اما وی از امضای آن قرارداد صرف نظر کرد.

دانش کاظمی ادامه داد: آن زمان بستر برای تقویت هسته معاملات فراهم بود و اینکه چرا در همان سال به اجرا نرسید باید آقای محمدی پاسخگوی این موضوع باشد و ما آقای محمدی را مقصر اتفاقات امروز می‌دانیم. اما در شرایط امروز بازار سرمایه دیگر راهی جز این اقدام وجود نداشت.

رییس کانون کارگزاران با تاکید بر اینکه نوبته شدن معاملات در بورس به دو دلیل فنی و بازاری بسیار خطرناک است، گفت: در بخش دلایل فنی باید بگویم که در ساعت 12 ما به عنوان کارگزاری‌ها باید پول اتاق پایاپای را تسویه کنیم، بنابراین یا باید تا ساعت 12 الی 12 و 30 دقیقه منابع را دریافت کنیم یا اینکه تا ساعت 12 منابع را بدهیم. اگر کارگزار بستانکار باشد باید تا ساعت 12 و 30 دقیقه پول را دریافت کند و اگر بدهکار باشد باید پول را تا ساعت 12 پرداخت کند. اگر امروز در قسمت اول معاملات تسویه می‌شد یعنی برای مثال یک میلیارد تومان خرید و همین مبلغ فروش انجام شده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

ایران؛ بازار سیاه در بازار رحم اجاره‌ای - BBC News فارسیچند سالی است که رحم اجاره‌ای در ایران به منبعی برای درآمد بعضی افراد تبدیل شده است. روزنامه شرق در گزارشی نوشته ۹۰ درصد زنانی که رحم خود را اجاره می دهند از طبقه محروم جامعه هستند.

یک شرکت آمریکایی مرحله دوم آزمایش واکسن کووید-۱۹ را در آفریقای جنوبی آغاز می‌کندیک شرکت آمریکایی مرحله دوم آزمایش واکسن کووید-۱۹ را در آفریقای جنوبی آغاز می‌کند در این آزمایش همچنین اثر واکسن بر روی ۲۴۰ فرد بالغ دارای «اچ آی وی»، که سیستم ایمنی‌شان ممکن است واکنشی متفاوت از افراد بدون «اچ آی وی» نشان دهد، مقایسه خواهد شد.

بازداشت ۲۳ «اخلال‌گر بازار ارز» در شیراز

رشد ۵۰ درصدی پولشویی در آلمان؛ بازار مسکن مظنون اصلی تامین مالی تروریسمواحد تامین امنیت مبادلات مالی آلمان روز سه‌شنبه اعلام کرد که پرونده‌های مالی مشکوک به پولشویی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۰ درصد افزایش یافته و بازار املاک و مستغلات بیش از بخش‌های دیگر، مورد سوء استفاده معاملاتی قرار گرفته که هدف اصلی آنها تامین مالی تروریسم بوده است.

بازار تهران در آستانه ماه محرماخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

چراغ معاملات ملک در بورس کالا روشن شد- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimچراغ معاملات ملک در بورس کالا روشن شد با شروع معاملات روز جاری در بورس کالای ایران، یک باب واحد تجاری واقع در شهر جدید پردیس روی تابلوی بازار فرعی رفت که با ثبت نهایی معامله نخستین ملک در بورس کالا، پرونده ای جدید در معاملات بازار سرمایه کشور باز شد