یک شرکت آمریکایی مرحله دوم آزمایش واکسن کووید-۱۹ را در آفریقای جنوبی آغاز می‌کند

28/05/1399 08:29 ب.ظ

یک شرکت آمریکایی مرحله دوم آزمایش واکسن کووید-۱۹ را در آفریقای جنوبی آغاز می‌کند در این آزمایش همچنین اثر واکسن بر روی ۲۴۰ فرد بالغ دارای «اچ آی وی»، که سیستم ایمنی‌شان ممکن است واکنشی متفاوت از افراد بدون «اچ آی وی» نشان دهد، مقایسه خواهد شد.

صدای آمریکا ـ «نوواوَکس»، شرکت تولید کننده واکسن مستقر در آمریکا، در صدد است مرحله دوم آزمایش بالینی یک واکسن «کووید-۱۹» را در آفریقای جنوبی، جایی که در میانه موجی از اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا قرار دارد، آغاز کند.«نوواوکس» در بیانیه‌ای گفت که این آزمایش بر روی ۲۶۶۵ انسان بالغ سالم در آفریقای جنوبی انجام می‌‌شود.

«نوواوکس» در بیانیه‌ای گفت که این آزمایش بر روی ۲۶۶۵ انسان بالغ سالم در آفریقای جنوبی انجام می‌‌شود. در این آزمایش همچنین اثر واکسن بر روی ۲۴۰ فرد بالغ دارای «اچ آی وی»، که سیستم ایمنی‌شان ممکن است واکنشی متفاوت از افراد بدون «اچ آی وی» نشان دهد، مقایسه خواهد شد.

نتایج مقدماتی از مرحله نخست آزمایش این واکسن نشان داد، بدن افرادی که دو واحد از این واکسن را دریافت کردند پادتن‌های خنثی‌کننده‌ای پدید آورده که می‌تواند پس از دریافت واحد دوم واکسن، مانع ورود ویروس به سلول ها شود.

«نوواوکس» همچنین در حال برنامه ریزی برای مرحله دوم آزمایش بالینی این واکسن در ایالات متحده و استرالیا در آینده نزدیک است. آفریقای جنوبی با بیش از ۵۸۳ هزار مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۱۶۰۰ مورد مرگ ناشی از آن پنجمین کشور جهان است که شدیدترین آسیب‌ها را از کووید-۱۹ متحمل شده است. headtopics.com

«نوواوکس» می گوید فراهم شدن امکان آزمایش بالینی در آفریقای جنوبی تا حدودی حاصل ۱۵ میلیون دلار کمک بلاعوض «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شجریان: یک نام و یک نفس، یک فرهنگ و یک ملت96و98هم کنار مردم ایستاد? اعلام برائت کرد? یا فقط مصرف اصلاحاتي و مير حسینی داشت? از معدود هنرمندانی بود که همواره کنار مردم ایستاد. روانش شاد

جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است🔺جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است ⚡️جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» خواند.

رئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کردرئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کرد رئیس جمهوری اسرائیل در پیامی در توئیتر خود هم اعلام کرد از شاهزاده محمد بن زاید برای دعوت به اورشلیم دعوت کرده است.

عضو شورای عالی دولت لیبی: توافق امارات با اسرائیل یک معامله ننگین استیکی از اعضای شورای عالی دولت لیبی توافق‌نامه عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل را «معامله ننگین» خواند. - خبرگزاری آناتولی

دادگاه بین‌المللی یک عضو حزب الله لبنان را در قتل «رفیق حریری» مجرم شناختدادگاه بین‌المللی یک عضو حزب_الله لبنان را در قتل «رفیق_حریری» مجرم شناخت سلیم عیاش که به طور غیابی مجرم شناخته شد، رهبر عملیات کشتن حریری با یک ماشین بزرگ بمب‌گذاری شده در بیروت بود.

آژانس نمی‌تواند پرونده‌ی بسته‌شده را دوباره باز کند/ دوران قَدَر قدرتی آمریکا تمام شده استظریف: مردم ولی‌نعمت ما هستند، عامل اصلی اقتدار کشور مردم هستند برخی در داخل کشور چندین‌بار برجام را تشییع کردند، ولی همین جنازه‌ی برجام و واقعیتی به نام قطعنامه ۲۲۳۱ آمریکا را شکست داد

صدای آمریکا ـ «نوواوَکس»، شرکت تولید کننده واکسن مستقر در آمریکا، در صدد است مرحله دوم آزمایش بالینی یک واکسن «کووید-۱۹» را در آفریقای جنوبی، جایی که در میانه موجی از اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا قرار دارد، آغاز کند.

«نوواوکس» در بیانیه‌ای گفت که این آزمایش بر روی ۲۶۶۵ انسان بالغ سالم در آفریقای جنوبی انجام می‌‌شود.

در این آزمایش همچنین اثر واکسن بر روی ۲۴۰ فرد بالغ دارای «اچ آی وی»، که سیستم ایمنی‌شان ممکن است واکنشی متفاوت از افراد بدون «اچ آی وی» نشان دهد، مقایسه خواهد شد.

نتایج مقدماتی از مرحله نخست آزمایش این واکسن نشان داد، بدن افرادی که دو واحد از این واکسن را دریافت کردند پادتن‌های خنثی‌کننده‌ای پدید آورده که می‌تواند پس از دریافت واحد دوم واکسن، مانع ورود ویروس به سلول ها شود.

«نوواوکس» همچنین در حال برنامه ریزی برای مرحله دوم آزمایش بالینی این واکسن در ایالات متحده و استرالیا در آینده نزدیک است.

آفریقای جنوبی با بیش از ۵۸۳ هزار مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۱۶۰۰ مورد مرگ ناشی از آن پنجمین کشور جهان است که شدیدترین آسیب‌ها را از کووید-۱۹ متحمل شده است.

«نوواوکس» می گوید فراهم شدن امکان آزمایش بالینی در آفریقای جنوبی تا حدودی حاصل ۱۵ میلیون دلار کمک بلاعوض «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» است.

«ائتلاف ابتکارهای آمادگی اپیدمی» برای سازندگان واکسن های آزمایشی منابع مالی فراهم می کند.

دولت ایالات متحده ماه گذشته، برای آزمایش و ساخت یک واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده با هدف تولید ۱۰۰ میلیون واحد از آن تا ماه ژانویه، قراردادی ۱.۶ میلیارد دلاری را با «نوواوکس» منعقد کرد.