دونالد ترامپ می‌گوید اطمینان دارد که یک پهپاد ایرانی سرنگون شده است

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دونالد ترامپ در واکنش به تکذیب خبر سرنگون کردن پهپاد ایرانی توسط تهران، گفت اطمینان دارد که نیروهای آمریکایی یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز سرنگون کرده‌اند. آقای ترامپ همچنین افزود که آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای پاسخ دادن به اقداماتی است که از سوی او 'تحریک‌آمیز' توصیف شدند.

در پی تکذیب خبر سرنگون شدن یک پهپاد ایرانی به دست نیروهای آمریکایی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با پافشاری بر موضع اولیه کشورش گفت که اطمینان دارد نیروهای آمریکایی یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده‌اند.

اما سپاه پاسداران و دولت ایران، این خبر را تکذیب کردند . سپاه همچنین ویدئویی منتشر کرد که می‌گوید توسط پهپاد مورد نظر آمریکا ضبط شده است.سپاه می‌گوید این ویدئو نشان می‌دهد که پهپاد ایرانی در تنگه هرمز ماموریتش را مبنی بر نظارت بر حرکت کشتی‌ها در تنگه هرمز - از جمله کشتی"یواس‌اس باکسر" - به شکل کامل انجام داده و سالم به آشیانه برگشته است.

ادعای آمریکا این است که در صبح پنج شنبه یک پهپاد ایرانی به کشتی جنگی آمریکایی نزدیک شده و بعد از اینکه به فاصله کمتر از یک کیلومتری رسیده و به هشدارهای کشتی آمریکایی بی‌توجه بوده، توسط این کشتی سرنگون شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ از سرنگونی یک پهپاد ایرانی توسط آمریکا خبر داد🔴خبر فوری | پرزیدنت ترامپ از سرنگونی یک پهپاد ایرانی توسط آمریکا خبر داد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده عصر پنجشنبه خبر داد که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «خیلی خیلی نزدیک» یک ناو آمریکایی، در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شد. اینم کادو تولد واسه ترامپ ظریف که اونجا دارین مذاکره میکنید.بدو بستون خوبیه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

🎥دونالد ترامپ: ناو هواپیمابر «یواس‌اس باکسر» یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است ◀️اما بر عرشه ناو هواپیمابر باکسر چه می‌گذرد؟ این گزارش را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران: موضوع پهپاد تحت بررسی است و بر اساس آخرین اطلاعاتی که از تهران دریافت کردم ما هیچ اطلاعی درباره از دست دادن پهپاد نداریم احسنت، فقط مال خودتون بودا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ مدعی شد آمریکا یک پهپاد ایرانی را هدف قرار داده استنیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد نیروی دریایی این کشور یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز که به ناو آمریکایی نزدیک شده و آن را تهدید کرده است، مورد هدف قرار داده اند. سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: تمامی پهپادهای ایران در خلیج_فارس و تنگه هرمز از جمله پهپاد مورد نظر رئیس جمهور آمریکا پس از انجام ماموریت شناسایی و کنترل برنامه‌ریزی‌شده به سلامت بازگشته‌اند و هیچگونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو یواس‌اس باکسر آمریکایی گزارش نشده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: یک پهپاد ایرانی را سرنگون کردیم
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ادعای ترامپ درباره سرنگونی پهپاد ایرانی تکذیب شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«ادعای ترامپ درباره سرنگونی پهپاد_ایرانی تکذیب شد» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اعلام کرد: تمامی پهپادهای متعلق به ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز پس از انجام ماموریت شناسایی و کنترل برنامه ریزی شده به سلامت به پایگاههای خود بازگشته‌اند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ظریف به ادعای ترامپ درباره سرنگونی پهپاد ایرانیوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دقایقی بعد از ادعای ترامپ مبنی بر سرنگونی یک فروند پهپاد ایرانی از سوی ناو آمریکایی در تنگه هرمز، توئیتی منتشر کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »