ترامپ: یک پهپاد ایرانی را سرنگون کردیم

27/04/1398 11:05:00 ب.ظ

ترامپ گفته است که پهپاد_ایرانی به سبب نزدیکی زیاد و بی‌توجی به هشدارهای داده شده هدف قرار گرفته است. او این اقدام «دفاعی» و در راستای حفاظت از کشتی و خدمه آن معرفی کرد. هنوز مقام‌های جمهوری_اسلامی واکنشی به خبر هدف قرار گرفتن پهپاد ایرانی نداشته‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه گفت: «ناو تهاجمی یو.اس.اس.

باکسر علیه یک پهپاد ایرانی که بسیار بسیار نزدیک شده بود وچندین هشدار رانادیده گرفت و پهپاد بلافاصله نابود شد.» رییس جمهوری آمریکا این اقدام را «دفاعی» و در راستای حفاظت از شناور و خدمه آن عنوان کرد.

هنوز به طور دقیق گفته نشده است که این پهپاد در چه منقطه‌ای از تنگه هرمز هدف قرار گرفته است. بخش شمالی تنگه هرمز در اختیار ایران است و در زمره حریم هوایی و دریایی ایران محسوب می‌شود. او نزدیکی بسیار زیاد این پهپهاد به ناو تهاجمی یو.اس.اس.باکسر را از جمله «تازه‌ترین اقدامات تحریک‌آمیز ایران علیه خطوط کشتی‌رانی» توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که پهپاد ایرانی به فاصله یک کیلومتری ناو یو.اس.اس.باکسر رسیده بود، به هشدار ها توجه نکرده و امنیت ناو آمریکایی و خدمه آن را تهدید کرده بود.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پرزیدنت ترامپ از سرنگونی یک پهپاد ایرانی توسط آمریکا خبر داد🔴خبر فوری | پرزیدنت ترامپ از سرنگونی یک پهپاد ایرانی توسط آمریکا خبر داد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده عصر پنجشنبه خبر داد که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «خیلی خیلی نزدیک» یک ناو آمریکایی، در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شد. اینم کادو تولد واسه ترامپ ظریف که اونجا دارین مذاکره میکنید.بدو بستون خوبیه.

🎥دونالد ترامپ: ناو هواپیمابر «یواس‌اس باکسر» یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است ◀️اما بر عرشه ناو هواپیمابر باکسر چه می‌گذرد؟ این گزارش را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران: موضوع پهپاد تحت بررسی است و بر اساس آخرین اطلاعاتی که از تهران دریافت کردم ما هیچ اطلاعی درباره از دست دادن پهپاد نداریم احسنت، فقط مال خودتون بودا

دونالد ترامپ: یک پهپاد ایران را در تنگه هرمز سرنگون کردیمدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که یک پهپاد متعلق به ایران، توسط نیروهای آمریکایی در تنگه هرمز سرنگون شده است. هنوز مقام‌های ایرانی به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

ترامپ مدعی شد آمریکا یک پهپاد ایرانی را هدف قرار داده استنیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد نیروی دریایی این کشور یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز که به ناو آمریکایی نزدیک شده و آن را تهدید کرده است، مورد هدف قرار داده اند. سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: تمامی پهپادهای ایران در خلیج_فارس و تنگه هرمز از جمله پهپاد مورد نظر رئیس جمهور آمریکا پس از انجام ماموریت شناسایی و کنترل برنامه‌ریزی‌شده به سلامت بازگشته‌اند و هیچگونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو یواس‌اس باکسر آمریکایی گزارش نشده است.

آمریکا: یک پهپاد ایرانی را ساقاط کردیمآمریکا: یک پهپاد ایرانی را ساقاط کردیم

ائتلاف عربی یک پهپاد حوثی را رهگیری و سرنگون کردخبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 17 ژوئیه 2019 اعلام کرد که سامانه‌های