دونالد ترامپ؛ فیگوری نمادین از ارباب وقیح

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

یادداشتی از اسلاوی ژیژک؛ دونالد ترامپ؛ فیگوری نمادین از ارباب وقیح

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی مجله اسپکتیتور، «اسلاوی ژیژک» فیلسوف و نظریه‌پرداز پرآوازه اسلوونیایی در یادداشتی به گمانه‌زنی‌ها درباره انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا پرداخته است. مدتی پیش، در کهکشانی که اکنون بسیار دور به نظر می‌رسد، فضای عمومی کاملا از وقاحت‌های مبادلات خصوصی قابل تمیز بود.

دونالد ترامپ فیگور نمادین این شکل نوین از رهبر وقیح و پوپولیست است و نقد معمول به او -این‌که پوپولیسم او (نگرانی‌اش برای رفاه مردم عادی و فقیر) دروغین است، این‌که سیاست‌های او در واقع از منابع ثروتمندان حراست می‌کند- کاملا نابسنده است. پیروان ترامپ «غیرمنطقی» رفتار نمی‌کنند، آنان قربانی دغل‌کاری‌هایی ایدئولوژیک و ابتدایی نیستند که سبب می‌شود علیه منافع خود رای بدهند.

ترامپ صرفا به این دلیل پیروز نمی‌شود که بی‌شرمانه ما را با پیام‌هایی بمباران می‌کند که به تولید کیف وقیحانه می‌انجامد، آن هم با نشان دادن این‌که چطور حاضر است هنجارهای ابتدایی نزاکت را زیر پا بگذارد. ترامپ، از خلال تمام هرزگی شوکه‌کننده‌اش، روایتی را در برابر پیروانش قرار می‌دهد که واجد معناست؛ معنای این روایت البته بسیار محدود و مخدوش است، اما در عین حال آشکار است که از روایت چپ‌های لیبرال بهتر کارکرد دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا در آستانه مجمع عمومی سازمان ملل به کارزار مقابله با ایران شدت می‌بخشدآمریکا در آستانه مجمع عمومی سازمان ملل به کارزار مقابله با ایران شدت می‌بخشد مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، سه شنبه گفت ایران با امتناع از همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی می کوشد جهان را فریب دهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عمر مومنی به یورونیوز: ایرانیان در کامنت‌ها من را در جریان وضعیت دختر آبی قرار دادندعمر مومنی، کارتونیست اردنی که در واشنگتن دی‌سی به سر می‌برد جزو نخستین هنرمندانی بود که به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان داد. کاریکاتور او به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'دستور بازداشت' یک هنرپیشه زن در ایران به اتهام 'توهین به امام حسین'خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران از صدور دستور بازداشت صبا کمالی خبر داده و نوشته این بازیگر سینما به علت انتشار مطلب توهین‌آمیزی نسبت به امام سوم شیعیان در اینستاگرام تحت تعقیب قرار گرفته است. قوه قضاییه ایران هنوز واکنشی به این ادعای خبرگزاری فارس نشان نداده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فیفا در نامه‌ای به یورونیوز به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان دادفیفا در پاسخ به پرسش خبرنگار یورونیوز در این زمینه نوشت: «ما از این فاجعه با خبر هستیم و بابت آن بسیار متأسفیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احضار سفیر ایران در لندن در اعتراض به بدعهدی این کشور درباره نفتکش آدریان دریاوزارت خارجه بریتانیا با احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، بدقولی ایران درباره نفتکش آدریان_دریا۱ را محکوم کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا مسؤولیت کشورش در حمله به مواضع حشد شعبی در عراق را تکذیب کردسفیر آمریکا در عراق مسؤولیت کشورش ازبابت حملات به برخی مواضع نظامی در عراق و انبارهای تسلیحاتی را تکذیب کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »