'دستور بازداشت' یک هنرپیشه زن در ایران به اتهام 'توهین به امام حسین'

'دستور بازداشت' یک هنرپیشه زن در ایران به اتهام 'توهین به امام حسین'

12/09/2019 01:52:00 ق.ظ

'دستور بازداشت' یک هنرپیشه زن در ایران به اتهام 'توهین به امام حسین'

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران از صدور دستور بازداشت صبا کمالی خبر داده و نوشته این بازیگر سینما به علت انتشار مطلب توهین‌آمیزی نسبت به امام سوم شیعیان در اینستاگرام تحت تعقیب قرار گرفته است. قوه قضاییه ایران هنوز واکنشی به این ادعای خبرگزاری فارس نشان نداده است.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسInstagramخبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران از صدور دستور بازداشت صبا کمالی خبر داده و نوشته این بازیگر سینما به علت انتشار مطلب توهین‌آمیزی نسبت به امام سوم شیعیان در اینستاگرام تحت تعقیب قرار گرفته است.قوه قضاییه ایران هنوز به این ادعای خبرگزاری فارس واکنش نشان نداده است اما وبسایت‌هایی چون باشگاه خبرنگاران جوان واکنش‌هایی به این پست منتسب به خانم کمالی منعکس کرده‌اند.

احکام وزیر ورزش و آقازاده‌اش برای مفسدین اقتصادی آیا مناطق تحت کنترل طالبان به پناهگاه امن مجرمان فراری خشونت علیه زنان تبدیل شده؟ - BBC News فارسی تعویق کنکور یک ماهه است/داوطلبان خونسرد باشند

در این پست جنجالی که به خانم کمالی نسبت داده شده نویسنده در قالب یک گفتگوی خیالی با حسین بن علی، امام سوم شیعیان، آورده:"غذای نذری گرفتم؟ آرزو کنم برآورده می‌کنی؟ شوخی می‌کنی؟ ببین امام حسین. من دیگه مثل سابق حوصله این پارتی‌های شبانه رو ندارم، خیلی وقته مشکلات بزرگتر از مراسم تو، توی مغزمه...."

عصر چهارشنبه، یازدهم سپتامبر، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران ایران، در خبری تحت عنوان"دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد" نوشت:"ص.ک امروز با انتشار پستی در حمایت از سحر خدایاری دختری که اخیرا خودکشی کرده است، در مطلبی بی‌شرمانه، به ساحت امام حسین(ع) توهین کرد."

این خبرگزاری در ادامه نوشته:"پیگیری خبرنگار فارس حاکی‌ است پس از توئیت این بازیگر، قرار بازداشت وی صادر شده است."این در حالی است که تصاویر منتسب به این نوشته از یک پست اینستاگرامی مربوط به حساب کاربری به نام صبا کمالی حکایت دارد. پستی که به نظر می‌رسد اکنون پاک شده و به جای آن صاحب حساب با امضای صبا کمالی نوشته:"من مثل هر ایرانی به مذهبم معتقدم... اگر احساست مذهبی مونین واقعی جریحه دار شده ازشون دلجویی می کنم، ایران کشور ماست و ما همه ایرانی هستیم...."

Image captionخبرگزاری فارس از دستور بازداشت صبا کمالی خبر داده است ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی

مرگ «دختر آبی» پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه🔹 مرگ دختر_آبی پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه در حالیکه خبرگزاری‌های نزدیک قوه قضاییه دلیل خودسوزی او را مخفی می‌کردند، خانواده او فاش کردند که در پی تلاش برای ورود به ورزشگاه این دختر به شش ماه زندان محکوم شده بود.

فیفا در نامه‌ای به یورونیوز به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان دادفیفا در پاسخ به پرسش خبرنگار یورونیوز در این زمینه نوشت: «ما از این فاجعه با خبر هستیم و بابت آن بسیار متأسفیم.»

احضار سفیر ایران در لندن در اعتراض به بدعهدی این کشور درباره نفتکش آدریان دریاوزارت خارجه بریتانیا با احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، بدقولی ایران درباره نفتکش آدریان_دریا۱ را محکوم کرد.

عمر مومنی به یورونیوز: ایرانیان در کامنت‌ها من را در جریان وضعیت دختر آبی قرار دادندعمر مومنی، کارتونیست اردنی که در واشنگتن دی‌سی به سر می‌برد جزو نخستین هنرمندانی بود که به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان داد. کاریکاتور او به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

واکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بودواکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بود فراخوان تحریم رفتن به استادیوم از سوی وزرشکاران ایرانی

دستور شورای امنیت به سردبیران رسانه‌ها: موضوع «دخترآبی» را بزرگنمایی نکنید