'دستور بازداشت' یک هنرپیشه زن در ایران به اتهام 'توهین به امام حسین'

'دستور بازداشت' یک هنرپیشه زن در ایران به اتهام 'توهین به امام حسین'

12.9.2019

'دستور بازداشت' یک هنرپیشه زن در ایران به اتهام 'توهین به امام حسین'

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران از صدور دستور بازداشت صبا کمالی خبر داده و نوشته این بازیگر سینما به علت انتشار مطلب توهین‌آمیزی نسبت به امام سوم شیعیان در اینستاگرام تحت تعقیب قرار گرفته است. قوه قضاییه ایران هنوز واکنشی به این ادعای خبرگزاری فارس نشان نداده است.

در این پست جنجالی که به خانم کمالی نسبت داده شده نویسنده در قالب یک گفتگوی خیالی با حسین بن علی، امام سوم شیعیان، آورده:"غذای نذری گرفتم؟ آرزو کنم برآورده می‌کنی؟ شوخی می‌کنی؟ ببین امام حسین. من دیگه مثل سابق حوصله این پارتی‌های شبانه رو ندارم، خیلی وقته مشکلات بزرگتر از مراسم تو، توی مغزمه...."

این در حالی است که تصاویر منتسب به این نوشته از یک پست اینستاگرامی مربوط به حساب کاربری به نام صبا کمالی حکایت دارد. پستی که به نظر می‌رسد اکنون پاک شده و به جای آن صاحب حساب با امضای صبا کمالی نوشته:"من مثل هر ایرانی به مذهبم معتقدم... اگر احساست مذهبی مونین واقعی جریحه دار شده ازشون دلجویی می کنم، ایران کشور ماست و ما همه ایرانی هستیم...."

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی

مرگ «دختر آبی» پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه🔹 مرگ دختر_آبی پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه در حالیکه خبرگزاری‌های نزدیک قوه قضاییه دلیل خودسوزی او را مخفی می‌کردند، خانواده او فاش کردند که در پی تلاش برای ورود به ورزشگاه این دختر به شش ماه زندان محکوم شده بود.

فیفا در نامه‌ای به یورونیوز به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان دادفیفا در پاسخ به پرسش خبرنگار یورونیوز در این زمینه نوشت: «ما از این فاجعه با خبر هستیم و بابت آن بسیار متأسفیم.»

احضار سفیر ایران در لندن در اعتراض به بدعهدی این کشور درباره نفتکش آدریان دریاوزارت خارجه بریتانیا با احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، بدقولی ایران درباره نفتکش آدریان_دریا۱ را محکوم کرد.

عمر مومنی به یورونیوز: ایرانیان در کامنت‌ها من را در جریان وضعیت دختر آبی قرار دادندعمر مومنی، کارتونیست اردنی که در واشنگتن دی‌سی به سر می‌برد جزو نخستین هنرمندانی بود که به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان داد. کاریکاتور او به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

واکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بودواکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بود فراخوان تحریم رفتن به استادیوم از سوی وزرشکاران ایرانی

دستور شورای امنیت به سردبیران رسانه‌ها: موضوع «دخترآبی» را بزرگنمایی نکنید

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

12 سپتامبر 2019, پنجشنبه اخبار

اخبار قبلی

روحانی: مذاکره با آمریکا در شرایط تحریم معنا ندارد

اخبار بعدی

بلومبرگ: اختلاف بر سر کاهش تحریم‌های ایران به اخراج بولتون انجامید
اخبار قبلی اخبار بعدی