دور تازه‌ فشارها بر روحانیون اهل سنت

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازداشت، احضار و بازجویی از روحانیون اهل_سنت در استان‌های غربی ایران ادامه دارد. روز یکشنبه سیزدهم مهرماه ۱۳۹۹، یک روحانی کُرد به نام «رسول حمزه‌پور»، اهل روستای «خراپه» پیرانشهر، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است. اخبار_ایران اقلیتهای_مذهبی

آژانس خبری «» گزارش کرده که روز یکشنبه سیزدهم مهرماه ۱۳۹۹، یک روحانی کُرد به نام «رسول حمزه‌پور»، اهل روستای «خراپه» پیرانشهر، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

یک منبع مطلع به کوردپا گفته که نیروهای امنیتی این روحانی را بدون ارائه حکم قضایی در پیرانشهر بازداشت کرده و سپس به منزل شخصی وی یورش بردند. «رسول حمزه‌پور» از روحانیون شناخته شده پیرانشهر است که پیش از این نیز چند بار از سوی نهادهای امنیتی احضار و بازداشت شده است. در شهرستان مریوان نیز یک روحانی اهل سنت، توسط سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.گزارش کرده، روز یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹، «محمد ابراهیمی» روحانی اهل سنت به اطلاعات سپاه پاسداران مریوان احضار و حدود ۳ ساعت مورد بازجویی قرار گرفته است.

ماموران اطلاعات سپاه به این روحانی اهل سنت گفته‌اند که پرونده او جهت صدور حکم به دادگاه ویژه روحانیت همدان ارجاع داده خواهد شد. بر اساس این گزارش، اتهامات مطروحه علیه «محمد ابراهیمی»، توهین و افترا به مسئولان نظام و تبلیغ علیه نظام است.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جزییات تازه از بازداشت معترضان به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمله به کاروان خودروهای حامل والی لغمان، '۸ نفر کشته و ۳۰ نفر' زخمی به جا گذاشت - BBC News فارسیوزارت داخله/کشور افغانستان گفته که در پی یک حمله انتحاری بر کاروان خودروهای رحمت‌الله یارمل، والی ولایت لغمان ۸ نفر کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند. به آقای یارمل در این حمله آسیبی نرسیده است. تا کنون فرد و یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جزییات تازه از بازداشت معترضان به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پرسپولیس با غلبه بر النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتسرخ‌پوشان پایتخت برای شناخت حریف خود در فینال باید منتظر بمانند تا تکلیف دیدارهای مرحله حذفی لیگ قهرمانان در شرق آسیا مشخص شود. زنده‌ باد ایران حیف شد نه؟ پول شما عقب میفته حالا 😂😂 توی این شرایط دهشتناک مردم ایران این خبر دو ریاال نمیارزه !
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تماس تلفنی لاوروف با همتای ارمنی با تمرکز بر آتش‌بس در قره‌باغوزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای ارمنی خود بر لزوم آتش‌بس در قره‌باغ در اسرع وقت تاکید کرد. گوه خور کم بود این لاوروف هم اضافه شد، ارمنستان باید برگرده به نقطه صفر مرزی ۳۰سال پیش،بعدا غرامت و بهره جنگ و این چند سال بده تا آتش بس بشه، افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لندن در پی سخت‌تر کردن سیاست مهاجرتی و اخراج مهاجران غیرقانونی استوزیر کشور بریتانیا ضمن اعلام این مطلب گفت که کشورش از این پس درخواست‌های پناهندگی را بر اساس مسیری که فرد مهاجر برای ورود به کشور طی کرده بررسی می‌کند. همه باید در کشور خودشان بمانند و همان جا را آباد و آزاد و پیشرفته کنند. 🤣😂😂 خوب كاري ميكنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »