دور تازه‌ فشارها بر روحانیون اهل سنت

14/07/1399 02:24:00 ب.ظ

بازداشت، احضار و بازجویی از روحانیون اهل_سنت در استان‌های غربی ایران ادامه دارد. روز یکشنبه سیزدهم مهرماه ۱۳۹۹، یک روحانی کُرد به نام «رسول حمزه‌پور»، اهل روستای «خراپه» پیرانشهر، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است. اخبار_ایران اقلیتهای_مذهبی

آژانس خبری « کوردپا » گزارش کرده که روز یکشنبه سیزدهم مهرماه ۱۳۹۹، یک روحانی کُرد به نام «رسول...

آژانس خبری « کوردپا » گزارش کرده که روز یکشنبه سیزدهم مهرماه ۱۳۹۹، یک روحانی کُرد به نام «رسول حمزه‌پور»، اهل روستای «خراپه» پیرانشهر، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است. یک منبع مطلع به کوردپا گفته که نیروهای امنیتی این روحانی را بدون ارائه حکم قضایی در پیرانشهر بازداشت کرده و سپس به منزل شخصی وی یورش بردند.

به گفته این منبع، نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل این روحانی، وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. «رسول حمزه‌پور» از روحانیون شناخته شده پیرانشهر است که پیش از این نیز چند بار از سوی نهادهای امنیتی احضار و بازداشت شده است.

در شهرستان مریوان نیز یک روحانی اهل سنت، توسط سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است. هرانا گزارش کرده، روز یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹، «محمد ابراهیمی» روحانی اهل سنت به اطلاعات سپاه پاسداران مریوان احضار و حدود ۳ ساعت مورد بازجویی قرار گرفته است. headtopics.com

ماموران اطلاعات سپاه به این روحانی اهل سنت گفته‌اند که پرونده او جهت صدور حکم به دادگاه ویژه روحانیت همدان ارجاع داده خواهد شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جزییات تازه از بازداشت معترضان به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان

حمله به کاروان خودروهای حامل والی لغمان، '۸ نفر کشته و ۳۰ نفر' زخمی به جا گذاشت - BBC News فارسیوزارت داخله/کشور افغانستان گفته که در پی یک حمله انتحاری بر کاروان خودروهای رحمت‌الله یارمل، والی ولایت لغمان ۸ نفر کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند. به آقای یارمل در این حمله آسیبی نرسیده است. تا کنون فرد و یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

جزییات تازه از بازداشت معترضان به حمایت جمهوری اسلامی از ارمنستان

پرسپولیس با غلبه بر النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتسرخ‌پوشان پایتخت برای شناخت حریف خود در فینال باید منتظر بمانند تا تکلیف دیدارهای مرحله حذفی لیگ قهرمانان در شرق آسیا مشخص شود. زنده‌ باد ایران حیف شد نه؟ پول شما عقب میفته حالا 😂😂 توی این شرایط دهشتناک مردم ایران این خبر دو ریاال نمیارزه !

تماس تلفنی لاوروف با همتای ارمنی با تمرکز بر آتش‌بس در قره‌باغوزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای ارمنی خود بر لزوم آتش‌بس در قره‌باغ در اسرع وقت تاکید کرد. گوه خور کم بود این لاوروف هم اضافه شد، ارمنستان باید برگرده به نقطه صفر مرزی ۳۰سال پیش،بعدا غرامت و بهره جنگ و این چند سال بده تا آتش بس بشه، افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لندن در پی سخت‌تر کردن سیاست مهاجرتی و اخراج مهاجران غیرقانونی استوزیر کشور بریتانیا ضمن اعلام این مطلب گفت که کشورش از این پس درخواست‌های پناهندگی را بر اساس مسیری که فرد مهاجر برای ورود به کشور طی کرده بررسی می‌کند. همه باید در کشور خودشان بمانند و همان جا را آباد و آزاد و پیشرفته کنند. 🤣😂😂 خوب كاري ميكنه