دعوای مجدد یونان و ترکیه بر سر موضوع مهاجران غیرقانونی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دعوای مجدد یونان و ترکیه بر سر موضوع مهاجران غیرقانونی العربية

جمعه 2 آوریل 2021، از وقوع برخوردهایی میان گارد ساحلی دو کشور در آبراه باریک حدفاصل جزیره لسبوس در شرق یونان با سواحل ترکیه خبر دادند.

«نوتیس میتاراشی»، وزیر مهاجرت یونان در بیانیه‌ای گفت: «گارد ساحلی یونان امروز صبح در جریان برخوردهای متعدد گارد ساحلی و نیروی دریایی ترکیه در حال هدایت قایق‌های سرگردان مهاجران به مرزهای اروپا در اقدامی تنش‌آفرینانه قرار گرفت.شکی نیست که این مهاجران، سواحل ترکیه را ترک کرده بودند. با توجه به این که آن‌ها از ترکیه پشتیبانی دریافت کرده‌اند، لذا خطری متوجه آن‌ها نبود.»

ترکیه و یونان همواره در حال رد و بدل کردن اتهام بر سر موضوع مهاجران هستند. در حالی که گارد ساحلی ترکیه، گارد ساحلی یونان را به اخراج غیرقانونی پناهجویان تازه وارد به خاک یونان و بازگرداندن آن‌ها به ترکیه، بدون دادن فرصت درخواست پناهندگی متهم می کند، آتن تاکید دارد که آنکارا نه تنها در ممانعت از کار قاچاقچیان مهاجران موفق نبوده بلکه عملا مشوق آن‌هاست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استعفا یا برکناری؛ دعوای سپاه برای کیک ریاست جمهوریاظهارات یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه در رابطه با برکناری سعید محمد به دلیل برخی تخلفات از قرارگاه العبریه اگر خر نباشد یااگر خودش را به خریت نزنند رئیس جمهور نمی شود سپاه قدرتمند، آرام و خاموش در کنار باقی می ماند تا وظایف اصلی خود را به نحو احسن انجام دهد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات وین و مورد عجیب دعوای عراقچی و پرس تی‌وی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ناسا، اسپیس ایکس را برای فرستادن مجدد انسان به ماه انتخاب کرد - BBC News فارسیآژانس فضایی آمریکا، ناسا، کمپانی 'اسپیس ایکس' ایلان ماسک را برای ساخت فضاپیمایی که بتواند بار دیگر انسان را به ماه ببرد، انتخاب کرده است. آخرین بار در سال ۱۹۷۲ بشر توانست پا به ماه بگذارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تاکید مجدد آمریکا بر حمایت از امنیت اسرائیل و منع ایران از دستیابی به سلاح اتمیجک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، شامگاه سه شنبه 13 آوریل با دیگر بر تعهد قاطع آمریکا به ترامپ خر رو شناخته بود که اجازهء داشتن شاخ رو بهش نمیداد. اروپا باید مکانیزم ماشه رو فعال کنه. نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله مجدد به کاپیتول؛ پرچم‌های آمریکا نیمه افراشته شدند | DW | 03.04.2021حوالی ظهر روز جمعه دوم آوریل (به وقت محلی) یک خودرو وارد ورودی ساختمان کنگره آمریکا شد و دو پلیس مستقر در آنجا را زیر گرفت. یکی از پلیس‌ها در اثر شدت جراحات سنگین درگذشت. بایدن این حادثه را 'تسلی‌ناپذیر' توصیف کرد. آتش زیر خاکستر نماند خاک تو سر آمریکا🇺🇸👎 خسته نباشید چقد سریع خبر رو تویید می کنید🤦🏻‍♂️🐌
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »