حمله مجدد به کاپیتول؛ پرچم‌های آمریکا نیمه افراشته شدند | DW | 03.04.2021

03/04/2021 11:45:00 ق.ظ

حوالی ظهر روز جمعه دوم آوریل (به وقت محلی) یک خودرو وارد ورودی ساختمان کنگره آمریکا شد و دو پلیس مستقر در آنجا را زیر گرفت. یکی از پلیس‌ها در اثر شدت جراحات سنگین درگذشت. بایدن این حادثه را 'تسلی‌ناپذیر' توصیف کرد.

کنگره, بایدن

حوالی ظهر روز جمعه دوم آوریل (به وقت محلی) یک خودرو وارد ورودی ساختمان کنگره آمریکا شد و دو پلیس مستقر در آنجا را زیر گرفت. یکی از پلیس‌ها در اثر شدت جراحات سنگین درگذشت. بایدن این حادثه را 'تسلی‌ناپذیر' توصیف کرد.

حوالی ظهر روز جمعه دوم آوریل (به وقت محلی) یک خودرو وارد ورودی ساختمان کنگره آمریکا شد و دو پلیس مستقر در آنجا را زیر گرفت. یکی از پلیس‌ها در اثر شدت جراحات سنگین درگذشت. بایدن این حادثه را 'تسلی‌ناپذیر' توصیف کرد.

حمله مجدد به کاپیتول؛ پرچم‌های آمریکا نیمه افراشته شدندحوالی ظهر روز جمعه دوم آوریل (به وقت محلی) یک خودرو وارد ورودی ساختمان کنگره آمریکا شد و دو پلیس مستقر در آنجا را زیر گرفت. یکی از پلیس‌ها در اثر شدت جراحات سنگین درگذشت. بایدن این حادثه را"تسلی‌ناپذیر" توصیف کرد.

به دلیل کشته شدن یک پلیس در حمله به ساختمان کنگره که روز جمعه ۲ آوریل (۱۳ فروردین) روی داد، پرچم‌های آمریکا به حالت نیمه افراشته درآمدند. جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده دستور نیمه افراشته کردن پرچم‌ها را داد و آن را نشانه‌ای برای احترام به عملکرد پلیس ساختمان کنگره و قربانی شدن یکی از نیروهای آن دانست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

JAshtarany اگر خبرگزاری داخلی بود اینجوری نمیگفتم ولی جناب بایدن : 'گوه خورد' با شما و تمام اعوان و انصارش در سطح جهان 💩💩💩 چطور واسه اونا میشه حادثه و تسلی ناپذیر ولی به ایران که میرسه میشه خشونت اجتماعی و مطالبه مردمی و...!!! ؟ 😡 تو خاک خودش،نتونست از کنگره خودش از حمله دوم جلوگیری کنه.نمی دونم چطوری از کره جنوبی و عراق و افغانستان و عربستان،..میخواد دفاع کنه.تو از حمایت نیروهای خودت تو عراق واموندی!چقدر کشور ضعیفی هستی!اینهمه ادعا و دنیا فریبی؟؟؟هر روز هم که یک پیام غلط کردم به دنیا ارسال میکنی!!🙄

پس امریکا هم از کلمه شهید استفاده می‌کند معمولا طرفدارهای داعش از ماشین برای کشتن مردم و نیروهای پلیس استفاده می‌کند یعنی داعش در امریکا طرفدار داره. از سعودیها سوال کنید خسته نباشید چقد سریع خبر رو تویید می کنید🤦🏻‍♂️🐌 خاک تو سر آمریکا🇺🇸👎 آتش زیر خاکستر نماند

حمله به مسجدالاقصی؛ آمریکا مقامات اسرائیل و فلسطین را به «حفظ آرامش» فراخواندسخنگوی وزارت خارجه آمریکا نسبت به تخلیه خانواده‌های فلسطینی از محله‌های قدس ابراز نگرانی کرده و مقامات اسرائیل و فلسطین را به «حفظ آرامش» فراخواند. - خبرگزاری آناتولی

عراقچی خبر مربوط به قصد آمریکا برای تعلیق به جای لغو تحریم‌ها را تکذیب کرداین منبع افزوده است: «هدف آمریکا از لغو نکردن کامل تحریم‌ها و بسنده کردن به رفع موقت برخی از آنها، صرفا بازگشت به برجام است تا بتواند از امکان مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده کند.» شما نمیخواد زبان عراقچی بشی ، ند پرایس وندی شرمن هم تو ویدیش تایید کرده، که لیفت یعنی تعلیق، و گفت تا ایران به پایبندی کامل برنگردد هیچ امتیازی داده نخواهد شد . حالا شما چرا طرفدار عراقچی شدی ؟

هشدار رهبر گروه طالبان به آمریکا به دلیل تاخیر در خروج سربازانشهیبت الله آخندزاده رهبر گروه طالبان به تازگی از دولت افغانستان خواست به «امارت» بپیوندد و به آمریکا به دلیل تاخیر در خروج نیروهایش هشدار داد.وبسایت گروه هبت الله کجاست؟ عدم حضور وی این گمان را افزایش می دهد که رهبر طالبا مرده رهبر ارشد طالبان در جلسات مهم غایب بوده و ماه هااست که در محضر عام دیده نشده است، و که برخی از درونی ها مگویند که وی براثر کووید-۱۹ درگذشت. هههه در عکس شما جوان شده رنگ سیاه زیادشوده از پیش شما به نظر من آمریکا اگه طالبان رو جمع نکنه نباید از افغانستان بره .من به آمریکا قول میدم اگه این کارو نکنه منتظر ۱۱سپتامبر دیگه ای باید باشه. الله برکت الله

چرا تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به پای آمریکا و اروپا نمی‌رسد؟شمار آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۰ هزار و ۹۵۴ نفر رسید که بالاترین سطح روزانه از ابتدای شیوع بیماری کووید-۱۹ به شمار می‌رود؛ اما این که این رقم همچنان با رکوردهای ثبت شده در آمریکا و فرانسه فاصله زیادی دارد، می‌تواند نشانه پایین بودن میزان شیوع ویروس در ایران باشد؟ ریدم به خودتون و اخبارتون و هویت ماله کش تون چون تو اروپا و آمریکا کسی نرم افزار اکسل بلد نیست ... اولا. ایران آمار درست را نمیدهد. دوم. اینکه یک کشور را برابر با یک قاره میدانید. ؟؟؟؟!!!!! یک ایالت امریکا برابر ایرانه پنجاه و چند ایالت داره خودتون را مسخره کردید یا مردم را خنگ حساب میکنید همه اخبارهاتون فیک و چرنده.

حمله مسلحانه به یک مهمانی در آمریکا 3 کشته و 4 زخمی به جا گذاشتدر حمله مسلحانه به یک مهمانی در شهر ویلمینگتون ایالت کارولینای شمالی آمریکا، 3 نفر کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

اروپا و آمریکا نسبت به احتمال مرگ ناوالنی در زندان به روسیه هشدار دادندفرانسه و آلمان به همراه آمریکا نسبت به وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی در زندان به روسیه هشدار دادند و همزمان کنشگران حامی این منتقد کرملین، خواستار برگزاری تظاهرات در تاریخ ۲۱ آوریل (یک اردیبهشت) ‌شدند. اتحادیه دخمه‌ای اروپا و محفل دموکرات‌های آمریکا که بیش از 6 ماه مشغول پاچه‌گیری رسانه‌ای از روسیه و فناوری درمانی‌اش در مورد «عدم موفقیت» واکسن‌‌های‌اش بودند چگونه اکنون از همان کشور و فناوری‌اش مطالبه تولید معجون «حیات جاودان» دارند؟ آن هم برای فردی خارج که از حوزه‌ مسئولیت‌شان!

جهان حمله مجدد به کاپیتول؛ پرچم‌های آمریکا نیمه افراشته شدند حوالی ظهر روز جمعه دوم آوریل (به وقت محلی) یک خودرو وارد ورودی ساختمان کنگره آمریکا شد و دو پلیس مستقر در آنجا را زیر گرفت.سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نسبت به تخلیه خانواده‌های فلسطینی از محله‌های قدس ابراز نگرانی کرده و مقامات اسرائیل و فلسطین را به «حفظ آرامش» فراخواند.شبکه پرس‌تی‌وی همچنین به نقل از منبع خود در وین نوشته بود که در صورت پذیرش این مکانیسم، رفع مرحله‌ای تحریم‌ها یا تمدید بی‌اثر شدن آنها در بازه‌های زمانی ۱۲۰ روزه و ۱۸۰ روزه، علاوه بر شرطی شدن اقتصاد ایران، آمریکا خواهد توانست با گروگان گرفتن تمدید رفع تحریم، خواسته‌های دیگر خود یعنی برجام ۲ و ۳ را نیز به ایران تحمیل کند.09 مهٔ ,2021: 07:50 شب GST آخرین به روزرسانی: 09 مهٔ ,2021: 08:30 شب GST آدرس کپی شد هیبت الله آخندزاده رهبر گروه طالبان به تازگی از دولت افغانستان خواست به «امارت» بپیوندد و به آمریکا به دلیل تاخیر در خروج نیروهایش هشدار داد.

یکی از پلیس‌ها در اثر شدت جراحات سنگین درگذشت. بایدن این حادثه را"تسلی‌ناپذیر" توصیف کرد.05. به دلیل کشته شدن یک پلیس در حمله به ساختمان کنگره که روز جمعه ۲ آوریل (۱۳ فروردین) روی داد، پرچم‌های آمریکا به حالت نیمه افراشته درآمدند. منتظریم که پاسخ ایشان را بشنویم. جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده دستور نیمه افراشته کردن پرچم‌ها را داد و آن را نشانه‌ای برای احترام به عملکرد پلیس ساختمان کنگره و قربانی شدن یکی از نیروهای آن دانست. در این بیانیه که اقدام پلیس اسرائیل به طور مستقیم محکوم نشده، هم طرف اسرائیل و هم فلسطینی به حفظ «آرامش» برای پایان یافتن اقدامات خشونت‌بار رو به افزایش، فراخوانده شده‌اند. پرچم‌ها تا روز سه‌شنبه ششم آوریل در کاخ سفید، کنگره، ساختمان‌های عمومی، مراکز نظامی و سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا در سراسر دنیا نیمه افراشته خواهند ماند.» به گفته او، بر خلاف تعهد، بقیه زندانیان که باید در ظرف سه ماه پس از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی رها می‌شدند هنوز رها نشده‌اند، تاکنون نام‌های مسئولین امارت اسلامی از لیست‌ سیاه و جایزه خارج نشده؛ و روند خروج نیروهای خارجی را از ماه می به سپتامبر تمدید کردند.

بایدن ضمن ابراز تسلیت به خانواده پلیس کشته‌شده گفت که او و همسرش، جیل، این حمله را"تسلی‌ناپذیر" می‌دانند. وزارت خارجه آمریکا افزوده است: هیچ توجیهی برای خشونت وجود ندارد، اما حوادث خونبار به ویژه در آستانه روزهای آخر ماه رمضان، ناراحت کننده است. هم‌رسانی این مطلب:. او گفت که تحقیقات در باره این رویداد را دنبال خواهد کرد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید یک خودرو در روز جمعه بدون توجه به اخطارهای پلیس از سد نگهبانی ساختمان کنگره عبور کرد و دو پلیس را زیر گرفت که یکی از آنها در اثر شدت جراحات وارده درگذشت. این وزارتخانه مقامات اسرائیلی و فلسطینی را به پایان دادن به خشونت فراخوانده و تاکید کرد که همه طرف‌ها باید از اقدامات و اظهارات تحریک آمیز خودداری کنند. ویلیام اوانس از ۱۸ سال پیش در پلیس کاپیتول کار می‌کرد. این خودرو با شلیک گلوله متوقف شد. از مقامات می‌خواهیم با رافت و احترام با ساکنان محله شیخ جراح رفتار کرده و این نزاع تاریخی پیچیده را با در نظر گرفتن کلیت آن و چگونگی تاثیرش بر روی زندگی انسان‌ها در نظر بگیرند. به گزارش خبرنگار «العربیه» در کابل، رئیس جمهوری افغانستان، گفت: «گروه طالبان قادر به مقابله با نیروهای امنیتی در میدان‌های نبرد نیست لذا اماکن عمومی و غیر نظامیان را هدف حملات تروریستی خود قرار می‌دهد».

دیگر مأمور پلیس که مجروح شده بود، در حال حاضر در بیمارستان به سر می‌برد و وضعیت او وخیم گزارش شده است. نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا، پلیس کشته‌شده را"شهید دموکراسی" خطاب کرد. این نیروها همچنین در‌ باب العامود و باب ساهره به جوانان حمله کرد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید لوید آوستین، وزیر دفاع آمریکا نیز درباره این حادثه گفت: «چنین رویدادهایی شجاعت و شایستگی نیروهای امنیتی را در وظیفه مشترک ما که دفاع از این سرزمین درخشان و نهادهای آن است به ما یادآوری می‌کنند.» ساختمان کنگره آمریکا یک بار نیز در آخرین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ (۶ ژانویه ۲۰۲۱) از سوی طرفداران او مورد حمله قرار گرفت و در جریان آن پنج نفر از جمله یک مأمور پلیس کشته شدند.. در همین زمینه: ..