دستگیری یک آلمانی کرد تبار در ترکیه بعد از دیدار با خانواده | DW | 05.10.2019

13/07/1398 12:34:00 ب.ظ

یک شهروند آلمانی کرد تبار در فرودگاه دیاربکر بازداشت شده است. او ۵۸ سال دارد و پس از دیدار با خانواده و در حین بازگشت به آلمان دستگیر شده است. علت بازداشت او معلوم نیست ولی گمانه‌زنی‌هایی در این باره وجود دارد.

یک شهروند آلمانی کرد تبار در فرودگاه دیاربکر بازداشت شده است. او ۵۸ سال دارد و پس از دیدار با خانواده و در حین بازگشت به آلمان دستگیر شده است. علت بازداشت او معلوم نیست ولی گمانه‌زنی‌هایی در این باره وجود دارد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خبرگزاری آلمان هم در گزارش خود در این باره به نقل از یکی از سخنگویان وزارت خارجه آلمان نوشته است که این وزارتخانه و سفارت این کشور در آنکارا پیگیر پرونده فرد بازداشت شده هستند.

به گفته جامعه کردهای آلمان، فرد بازداشت‌شده دو هفته پیش برای دیدار خانواده خود به ترکیه سفر کرده و هنگام بازگشت از دیاربکر به هانوفر توسط پلیس بازداشت شده است. وکیل این زن کرد ساکن آلمان گفته است که بازداشت موکلش بر اساس حکمی بوده که از آنکارا صادره شده است.

محمت تانیروردی، سخنگوی جامعه کردهای آلمان گفته است که احتمالاً دستگیری این زن کرد یا در ارتباط با فعالیت‌های شوهرش بوده است، زیریا شوهر او رئیس جامعه كردهای هامبورگ است و یا به خاطر به اشتراک گذاشتن مطالبی در فیسبوک بوده است. headtopics.com

تانیروردی از"اذیت و آزار" و"تصمیم خودسرانه" مراجع قضایی ترکیه انتقاد کرده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پس از کودتای نافرجام سه سال پیش در ترکیه که منجر به کشته شدن ۲۴۹ نفر و زخمی شدن بیش از دو هزار نفر انجامید چندین شهروند آلمانی‌ در ترکیه دستگیر شدند. بخشی از این بازداشت‌ها به"دلایل سیاسی" بوده است که در سال ۲۰۱۷ حتی منجر به یک بحران جدی بین برلین و آنکارا شد. در این میان بسیاری از این بازداشت‌شدگان آزاد شده‌اند اما به‌طور غیابی دادگاهی شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا آزاد شدندیک تبعه استرالیایی دیگر به نام کایلی مور گیلبرت با پرونده «جاسوسی و امنیتی» هنوز در ایران زندانی است. به به چ گروگانگيري اين ج. ا يعنى يه ايرانى مى ارزه به دو تا اجنبى،آرمان هاى انقلاب داره به ثمر ميرسه گروگانگیری شاخ و دم نداره. چشم فاطمه مرکل و زینب موگرینی روشن.

زوج استرالیایی در ایران آزاد شدند، دانشجوی بازداشت شده ایرانی در استرالیا آزاد شدوزیر امور خارجه استرالیا تائید کرده که ایران دو شهروند این کشور را که سه ماه در بازداشت بودند، آزاد کرده است. در همین حال منابع ایرانی از آزادی رضا دهباشی، دانشجوی ایرانی بازداشت شده در استرالیا خبر داده‌اند. مقام‌های ایران و استرالیا در باره آزادی هم‌زمان این افراد هنوز اظهارنظر نکرده‌اند. مبادله با رضا دهباشی فیک نیوز بی ناموس وطن پرستان جهان بزودی شما رو له خواهند کرد ولکام تو امپراطوری کورش بزرگ

سرقت‌های خرد توسط معتادان متجاهر؛ بزرگترین مشکل در تهران/ فراوانی پایین جرائم جنایی در پایتخترییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه بیشتر جرائم در صحنه جرم کشف می‌شوند، گفت: بزرگترین مشکل ما در تهران سرقت‌های خرد است که توسط معتادان متجاهر انجام می‌شود.

12هزار کودک در جنگ‌های سه سال اخیر در افغانستان کشته و زخمی شدندسازمان ملل متحد پنج‌شنبه 3 اکتبر اعلام کرد که در جنگ‌های سه سال پسین در افغانستان، بیش از 12000 کودک

برای تخلیه بار کشتی‌ها هیچ مشکلی در مبادلات مالی نداریم/ صف کشتی‌ها به دلیل افزایش واردات کالای اساسی است/ تخلیه ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی در یک شبانه روزمعاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۳ اسکله در اختیار کالاهای اساسی قرار گرفته است و بالغ بر ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی در شبانه روز تخلیه می‌شود، گفت:‌ هیچ تغییری در نحوه و رویه ورود کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بنادر نداشتیم و روند اعلام آمادگی کشتی‌ها برای ورود به بنادر هیچ تغییر محسوسی نداشته است بنابراین در تامین و انتقال ارز هم تغییری به وجود نیامده که قابل ذکر باشد و با موضوع جدیدی در این حوزه مواجه باشیم.

واکنش‌ها به انتشار ویدئوی کتک زدن یک نوجوان افغان در قشم؛ برای ضاربان پرونده قضایی تشکیل شدواکنش‌ها به انتشار ویدئوی کتک زدن یک نوجوان افغان در قشم ؛ برای ضاربان پرونده قضایی تشکیل شد دادستان قشم هم گفت که کشته شدن تبعه افغان درست نیست، اما ضرب و جرح وی صحت دارد. او اضافه کرد که متهمان شناسایی شده اند و پرونده قضایی آنها در حال تکمیل است. از افغانی ها بی ناموس تر نیست خوب کاری کردن افغانی باید از ایران برن