در ۱۳ سال گذشته درآمد خانوارهای شهری در ایران بیشتر از هزینه‌هایشان بوده است | DW | 02.11.2021

11/08/1400 11:29 ق.ظ

به گزارش مرکز آمار ایران، در ۱۳ سال گذشته درآمد خانوارهای شهری از هزینه‌های آنها پیشی گرفته است. بر این اساس، درآمد این خانوارها ۷۴۷ درصد و هزینه‌هایشان ۵۶۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش مرکز آمار ایران، در ۱۳ سال گذشته درآمد خانوارهای شهری از هزینه‌های آنها پیشی گرفته است. بر این اساس، درآمد این خانوارها ۷۴۷ درصد و هزینه‌هایشان ۵۶۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۹ هزینه خانوارهای شهری از متوسط ۴/ ۹ میلیون به ۱/ ۶۲ میلیون تومان افزایش یافته که نشان دهنده رشد ۷/ ۵۲ میلیون تومانی (معادل ۵۶۰ درصد) است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

درآمد این خانوارها نیز در این بازه زمانی از متوسط ۸/۸ میلیون به ۶/ ۷۴ میلیون در پایان سال ۱۳۹۹ رسیده که نشان‌دهنده رشد ۸/ ۶۵ میلیون تومانی درآمد خانوارهای شهری در این سال‌هاست؛ ۷۴۷ درصد افزایش. این در حالی است که در فاصله سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۰ هزینه خانوارها بیش از درآمد آنها بوده است ولی از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۹ این درآمد است که به تدریج از هزینه‌ها پیشی گرفته است. مازاد درآمد سال به سال افزایش داشته به طوری که از مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در سال ۹۳ به ۵/ ۱۲ میلیون تومان مازاد درآمد خانوارهای شهری در سال ۱۳۹۹رسیده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مطمئن هستید مرکز آمار ایران آمار درستی میده باید این حرف رو در زندگی مردم لمس کرد با آمار و ارقام نمیشه چرا کسشعر نظام رو بلغور می‌کنید؟ دیپلم من اقتصاد است، در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا نیز چندین کتاب اقتصاد خرد و کلان مطالعه کرده‌ایم. چنین آمارهایی مبنای علمی ندارد: درصدی از ملّت درآمد مقطوع و هزینه‌ ثابت دارند. چندین میلیون نفر قادر به تأمین هزینه‌های جاری نیستند، افزایش درآمد و هزینه‌ آنها مفهوم ندارد.

مرکز آمار ایران ... SiamakGhassemi چی میگن اینا دکتر؟ دروغه،همش دروغه.چرا اخبار دروغ و غیر واقعی منتشر میکنید؟کدوم آمار؟شما به آمار جمهوریواسلامی استناد میکنید؟!!!واقعا؟؟!!!! با این وصف باید گفت مرکز آمارسازی ایران.

بیش از ۶.۷ میلیون خانوار در ایران مستاجر هستند/ کنترل دولتی بازار اجاره تجربه شکست‌خورده استعضو کمیسیون عمران اظهار داشت: طبق سرشماری‌های سال 95 در حال حاضر بیش از 6 میلیون و 750 هزار خانوار در کشور مستاجر هستند که طرح جهش تولید مسکن (ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال) می‌تواند به خانه‌دار شدن مستاجران کمک کند.

فقر بی‌سابقه ایران در ۱۰۰ سال اخیر؛ ۶ میلیون خانوار اجاره‌نشین هستنداینکه در مورد فقر روزافزون تو ایران می نویسید، دمتون گرم، اما خواهشا کمی اخلاق انسانی رو به اخلاق حرفه ایتون اضافه کنید و عکس یه خانواده رو اینگونه تو پست هاتون نذارید و باعث شرمندگی بیشتر اونا نشید! قطعا کار زشت شما کمتر از فقر تحمیلی باعث ناراحتی این خانواده نمیشه.

تورم ۴۷۵ درصدی کالاهای وارداتیتورم ۴۷۵ درصدی کالاهای وارداتی کالاهای وارداتی در سال گذشته با افزایش ۴۷۵ درصدی قیمت نسبت به قبل همراه بوده است.

روسیه اجازه برداشت از ۸ چاه گازی خزر را به ایران نمی‌دهدرئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی گفت: طبق توافق قبلی با روسیه ایران حق برداشت از 8 حلقه چاه بزرگ گازی در دریای خزر که در محدوده آبی ایران است را ندارد. سلام میشه در مورد این خبر بیشتر توضیح بدین ، متن کامل مصاحبه موجوده ؟ ، کدوم چاه گاز؟!

پوتین اختیاردار ذخایر گازی ایران در خزر؟ | DW | 02.11.2021دو ماه بعد از گزارش 'اویل پرایس' از توافق ایران برای گرفتن اجازه از روسیه برای توسعه میادین گازی در دریای خزر، رئیس انجمن صنفی گاز فشرده ایران (سی‌ان‌جی) گفته است روسیه اجازه برداشت از ۸ چاه گازی خزر را به ایران نمی‌دهد. مگه خفت و خواری شاخ و دم داره!!!!!! همینه دیگه ....... علما فتوا دادن ؛درست نیست برای خاطر دوقاشق آب تلخ دریاچه خزر و یه پیت نفت و گاز بد بو خاطر دوستی مثل آقای پوتین را آزرد ..اصلا ما نفت و گاز می خواهیم چکار ؟ بگذار اجانب ببرند و خود را با آن آتش بزنند ...(رستم قاسمی سابق ) SHIB LEASH BONE SHIBARMY ShibToMars SHIBDELETEAZERO 1CentDreamShib We_are_all_Ryoshi shibaswap shibainu shiba SHIB leash shibabone shibacoin

وزیر نفت: ایران به 160 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز نیاز داردجواد اوجی، وزیر نفت ایران در جلسه هماهنگی برای بودجه سال آینده از نیاز 160 میلیارد دلاری در پروژه‌های نفت و گاز کشورش خبر داد.به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی نفت