پوتین اختیاردار ذخایر گازی ایران در خزر؟ | DW | 02.11.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

دو ماه بعد از گزارش 'اویل پرایس' از توافق ایران برای گرفتن اجازه از روسیه برای توسعه میادین گازی در دریای خزر، رئیس انجمن صنفی گاز فشرده ایران (سی‌ان‌جی) گفته است روسیه اجازه برداشت از ۸ چاه گازی خزر را به ایران نمی‌دهد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دو ماه بعد از گزارش"اویل پرایس" از توافق ایران برای گرفتن اجازه از روسیه برای توسعه میادین گازی در دریای خزر، رئیس انجمن صنفی گاز فشرده ایران (سی‌ان‌جی) گفته است روسیه اجازه برداشت از ۸ چاه گازی خزر را به ایران نمی‌دهد.

با توجه به اینکه تنها کشتی لرزه‌نگاری ایران در دریای خزر با نام"پژواک" اسفند ۱۳۸۴ دچار حریق شد و کلا از بین رفت و از طرفی تنها سکوی حفاری ایران در دریای خزر با نام"امیرکبیر" پنج سال پیش برای تعمیر به سواحل ایران در خزر منتقل شد و هنوز هم در فاصله چند کیلومتری از نوار ساحلی آب‌های خزر غیرفعال است، اصولا امکان کشف یک میدان گازی جدید برای ایران در آبهای خزر وجود ندارد.

هیچ نهاد بین‌المللی وجود چنین میدانی را تایید نکرده است. از طرفی، چاه هشتم که بنا بر گفته مقام‌های ایران به ذخایر هیدروکربوری رسیده، در واقع چاه اکتشافی است، یعنی نمی‌تواند برای استخراج گاز کارآیی داشته باشد. رئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی ایران درباره علت این موضوع توضیح داده است که در حال حاضر روسیه ۱/ ۱۸ درصد از ذخایر گاز دنیا را داراست و این رقم در مورد ایران ۹/ ۱۷ درصد است. اگر ایران از خزر هم گاز استخراج کند این رقم به ۲/ ۱۸ درصد رسیده و در مقام بالاتری از روسیه قرار می‌گیرد. به گفته دادرس، طبق توافق‌هایی که قبلا با روسیه صورت گرفته، نباید چنین شود و روسیه همچنان باید در صدر باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایران مستعمره روسیه هست نه شرقی، نه غربی ...

ینی چی اخه چرا باید برای دریایی خزر از روسیه اجازه گرفته بشه مگه دریایی خزر مال ما نیست

نه شرقی؛،نه غربی 'باقیش چی بود،راستی'

SHIB LEASH BONE SHIBARMY ShibToMars SHIBDELETEAZERO 1CentDreamShib We_are_all_Ryoshi shibaswap shibainu shiba SHIB leash shibabone shibacoin

علما فتوا دادن ؛درست نیست برای خاطر دوقاشق آب تلخ دریاچه خزر و یه پیت نفت و گاز بد بو خاطر دوستی مثل آقای پوتین را آزرد ..اصلا ما نفت و گاز می خواهیم چکار ؟ بگذار اجانب ببرند و خود را با آن آتش بزنند ...(رستم قاسمی سابق )

مگه خفت و خواری شاخ و دم داره!!!!!! همینه دیگه .......

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه اجازه برداشت از ۸ چاه گازی خزر را به ایران نمی‌دهدرئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی گفت: طبق توافق قبلی با روسیه ایران حق برداشت از 8 حلقه چاه بزرگ گازی در دریای خزر که در محدوده آبی ایران است را ندارد. سلام میشه در مورد این خبر بیشتر توضیح بدین ، متن کامل مصاحبه موجوده ؟ ، کدوم چاه گاز؟!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایران و روسیه؛ توافق پنهانی برای استخراج گاز از خزر؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست برای آزادی فعالان محیط زیست زندانی در ایران در آستانه آغاز کنفرانس اقلیمی گلاسگوکمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در نامه‌ای به رئیس کنفرانس اقلیمی گلاسگو و ارسال رونوشت آن به گرتا تونبرگ، فعال شناخته شده محیط زیست، و دولت‌های شرکت‌کننده در این کنفرانس، خواستار فشار دولت‌ها به جمهوری اسلامی برای آزادی فعالان محیط زیست زندانی شد. 2 اخطار تمام شان جاسوسان غربی هستند.باید اعدام شوند. اگرراست میگیدگناه این بنده خداراعلنی کنید تا مردم بفهمن که شما دروغگوی بدهستید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

لبنان از عربستان خواست برای حل بحران دیپلماتیک راه «گفت‌وگو» را انتخاب کندریاض روز یکشنبه اعلام کرده بود که تعامل با لبنان را تا زمانی که این کشور «تحت سلطه» گروه حزب‌الله قرار دارد «بی‌فایده» می‌داند. عربستان هم گفته فقط یک راه بلده اونم اَرّه کردنه عربستان با لبنان گفت و گو میکنند ولی در قدمت اول باید لبنان از مستعمره ایران خود بکشد بعد از آن وقت کشور های خلیج عربی میلیارد ها دالر کمک میکنند به لبنان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طرح نوآورانه یک دانشمند ایرانی در آمریکا برای بررسی عوارض استفاده از سیگارهای الکترونیکیمحققان دانشگاه پیتسبرگ به مدیریت دکتر کامبیز بنام، با تقلید از فیزیولوژی انسان و شیوه و مدت زمان استنشاق دود این سیگارها (که در حقیقت بخار است) یک سیستم روباتیک طراحی کرده‌اند تا بتوانند تأثیر طعم‌های مختلف و ذرات موجود در سیگارهای الکترونیکی بر بدن را ارزیابی کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چشم‌انداز: رهبران جهان در گلاسگو؛ تغییرات اقلیمی چه خطری برای ایران و جهان دارد؟اجلاس تغییرات اقلیمی گلاسگو، موسوم به کاپ۲۶، در حالی روز دوم خود را در اسکاتلند پشت سر گذاشت که بوریس جانسون،‌ نخست‌وزیر بریتانیا، گفت: «اگر امروز تغییرات اق... امروز فرداس شبکتونو یمنیا جم کنن 😹😹😹😹 دیر گفت ما 43 سال پیش گفتیم چپول ها نفهمیدند مشروعیت هر حکومت حقیقی، از بنیان علوم حقیقی و منطقی در آن کشور سرچشمه میگیرد نه از نوع حکومت و نوع باور و باورهایش ایران باید از علوم بی منطق جاهلیت هفتگانه و هویت دروغین و تشگیلات شئونیزم فارسی تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران، رها و آزاد شود
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »