درگذشت جان لوئیس؛ دونالد ترامپ هم تسلیت گفت

29/04/1399 02:03 ب.ظ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، و تعدادی دیگر از رهبران جهان به جمع کسانی پیوستند که یاد جان لوئیس، نماد مبارزات حقوق مدنی آمریکا، را گرامی داشتند. آقای ترامپ در توییتی نوشت که از خبر مرگ این نماینده پیشین کنگره 'غمگین' شده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، و تعدادی دیگر از رهبران جهان به جمع کسانی پیوستند که یاد جان لوئیس، نماد مبارزات حقوق مدنی آمریکا، را گرامی داشتند. آقای ترامپ در توییتی نوشت که از خبر مرگ این نماینده پیشین کنگره 'غمگین' شده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، و تعدادی دیگر از رهبران جهان به جمع کسانی پیوستند که یاد جان لوئیس، نماد مبارزات حقوق مدنی آمریکا، را گرامی داشتند. آقای لوئیس در سن ۸۰ سالگی بر اثر سرطان لوزالعمده (پانکراس) درگذشت.

او در کنار مارتین لوتر کینگ یکی از شش چهره اصلی در مبارزات حقوق مدنی آمریکا بود و در سازمان‌دهی حرکت تاریخی"راه‌پیمایی به سوی واشنگتن" در سال ۱۹۶۳ نقش داشت.

آقای ترامپ در توییتی نوشت که از خبر مرگ این نماینده پیشین کنگره"غمگین" شده است. چهار رئیس‌جمهور پیشین آمریکا که در قید حیات هستند نیز یاد جان لوئیس را گرامی داشتند. واکنش آقای ترامپ در قیاس بسیار ساده و ساعت‌ها بعد از پیام‌هایی بود که دیگر سیاستمداران آمریکا فرستاده بودند.

باراک اوباما رئیس جمهور سابق، میراث و دستاورد آقای لوئیس را ستود و گفت:"کمتر کسی این شانس را پیدا می‌کند که ببیند میراث کارش چنین هدفمند و فوق‌العاده ادامه پیدا کرده است. جان لوئیس این را دید. به خاطر آنچه او کرد، ما فرمان حرکت را داریم، اینکه همچنان باور داشته باشیم کشوری را که به آن عشق می‌ورزیم می‌توان ار نو ساخت و تمام وعده‌هابش را محقق کرد." headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جان لوئیس، رهبر حقوق مدنی سیاه‌پوستان و نماینده مجلس آمریکا در ۸۰ سالگی درگذشتجان لوئیس، رهبر حقوق مدنی سیاه‌پوستان و نماینده مجلس آمریکا در ۸۰ سالگی درگذشت جان رابرت لوئیس، فعال حقوق مدنی برای آمریکای‌های آفریقایی تبار و نماینده پرسابقه حزب دموکرات در مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، در ۸۰ سالگی چشم از جهان فروبست.

جان لویس، سناتور دموکرات و مبارز حقوق مدنی سیاهان آمریکا در گذشتاو تنها ۲۵ سال داشت که پیشاپیش حدود ۶۰۰ تن در راهپیمایی «یکشنبهٔ خونین» در شهر سِلما به‌راه افتاد. نیروهای پلیس در برابر دوربین‌ها او را به زمین انداختند و چنان او را کتک زدند که جمجمه‌اش ترک برداشت.

افزایش شمار قربانیان کرونا در برزیل؛ طی یک روز 1163 نفر جان باختندطی شبانه روز گذشته در برزیل 1163 نفر، در مکزیک 736 و در هندوستان 671 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

جان لویس، کنشگر برجسته حقوق مدنی و همرزم مارتین لوتر کینگ درگذشت | DW | 18.07.2020جان لویس از دهه ۱۹۶۰ از کنشگران برجسته حقوق مدنی بود که دوش به دوش مارتین لوتر کینگ در آمریکا در راه حقوق سیاهان مبارزه کرد. جان لویس سال‌های دراز نماینده حزب دموکرات در کنگره بود. او شامگاه جمعه در ۸۰ سالگی درگذشت.

جان لوئیس، نماد جنبش حقوق مدنی درگذشتجان لوئیس، از رهبران جنبش حقوق مدنی و از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در سن ۸۰ سالگی درگذشت. آقای لوئیس، یکی از 'شش رهبر بزرگ' حامی حقوق بشر بود که در سازماندهی راهپیمایی تاریخی سال ۱۹۶۳ نقش داشت. مارتین لوتر کینگ یکی دیگر از رهبران این جنبش بود.

ابتلای ۲۱۶۶ نفر دیگر به کرونا / ۱۸۸ تن جان باختندشناسایی ۲۱۶۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۱۶۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۸ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۷۱۶۰۶ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۲۲۳۳۰۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۱۳۹۷۹ نفر

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودReutersاز جان لوئیس، به عنوان یکی از نمادهای اصلی مبارزات حقوق مدنی آمریکا، نام برده می‌شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، و تعدادی دیگر از رهبران جهان به جمع کسانی پیوستند که یاد جان لوئیس، نماد مبارزات حقوق مدنی آمریکا، را گرامی داشتند.

آقای لوئیس در سن ۸۰ سالگی بر اثر سرطان لوزالعمده (پانکراس) درگذشت. او در کنار مارتین لوتر کینگ یکی از شش چهره اصلی در مبارزات حقوق مدنی آمریکا بود و در سازمان‌دهی حرکت تاریخی"راه‌پیمایی به سوی واشنگتن" در سال ۱۹۶۳ نقش داشت.

آقای ترامپ در توییتی نوشت که از خبر مرگ این نماینده پیشین کنگره"غمگین" شده است. چهار رئیس‌جمهور پیشین آمریکا که در قید حیات هستند نیز یاد جان لوئیس را گرامی داشتند. واکنش آقای ترامپ در قیاس بسیار ساده و ساعت‌ها بعد از پیام‌هایی بود که دیگر سیاستمداران آمریکا فرستاده بودند.

باراک اوباما رئیس جمهور سابق، میراث و دستاورد آقای لوئیس را ستود و گفت:"کمتر کسی این شانس را پیدا می‌کند که ببیند میراث کارش چنین هدفمند و فوق‌العاده ادامه پیدا کرده است. جان لوئیس این را دید. به خاطر آنچه او کرد، ما فرمان حرکت را داریم، اینکه همچنان باور داشته باشیم کشوری را که به آن عشق می‌ورزیم می‌توان ار نو ساخت و تمام وعده‌هابش را محقق کرد."

جورج دبلیو بوش نیر گفت جان لوئیس"برای اتحاد بیشتر کشور تلاش کرد" و بیل کلینتون هم از او بعنوان"وجدان ملت" یاد کرد.

جیمی کارتر هم نوشت که جان لوئیس"در تلاش برای عادلانه‌تر کردن کشورمان، اثری ماندگار در تاریخ گذاشت".جو بایدن، نامزد دمکرات‌ها برای ریاست جمهوری آمریکا، هم درمورد آقای لوئیس نوشت او"واقعا مردی بی‌نظیر بود که اخلاق در او نهادینه شده بود". آقای بایدن گفت چند روز قبل از مرگ با او صحبت کرده است:

"صدایش همچنان محکم و خنده‌اش همچنان مملو از مسرت بود. بجای اینکه به نگرانی ما درمورد سلامتی‌اش جواب دهد، از وضعیت ما می‌پرسید. او از ما خواست بر کارهای ناتمام تمرکز کنیم، کارهایی که زخم این ملت را التیام دهد".

پسر ارشد مارتین لوتر کینگ به سی‌ان‌ان گفت:"از نقطه نظر تاریخی، عده انگشت‌شماری می‌توانند شخصیتی عظیم شوند... جان لوئیس با الگویی که برای ما به جا گذاشت حقیقتا به شخصیت بزرگی در تاریخ تبدیل شد".

شماری از رهبران جهان، از جمله امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، هم یاد جان لوئیس را گرامی داشتند.