جان لویس، سناتور دموکرات و مبارز حقوق مدنی سیاهان آمریکا در گذشت

28/04/1399 11:45 ق.ظ

او تنها ۲۵ سال داشت که پیشاپیش حدود ۶۰۰ تن در راهپیمایی «یکشنبهٔ خونین» در شهر سِلما به‌راه افتاد. نیروهای پلیس در برابر دوربین‌ها او را به زمین انداختند و چنان او را کتک زدند که جمجمه‌اش ترک برداشت.

او تنها ۲۵ سال داشت که پیشاپیش حدود ۶۰۰ تن در راهپیمایی «یکشنبهٔ خونین» در شهر سِلما به‌راه افتاد. نیروهای پلیس در برابر دوربین‌ها او را به زمین انداختند و چنان او را کتک زدند که جمجمه‌اش ترک برداشت.

انتشار تصاویر خشونت پلیس سبب شد موجی از خشم و اعتراض سراسر برپا شود که خونی تازه در رگ جنبش سیاهان آمریکا دوانید؛ جنبشی که فشار آن سبب شد تا همان سال موانع قانونی رأی دادن سیاهان برداشته شود.

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده پیش از آویختن مدال افتخار بر گردن سناتور لویس گفته بود: «او آنقدر این کشور را دوست داشت که جانش را برای ‌آن به خطر انداخت.» و پس از مرگ وی نیز درباره‌اش گفت:‌ «او برای ایجاد تغییر در این کشور، اصول مقاومت بی‌خشونت و نافرمانی مدنی را می‌ستود.»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پنج عدد که نقش حیاتی نشست بروکسل در آینده اقتصاد اروپا را توضیح می‌دهدتصویب بودجه بلند مدت و نحوه اجرای طرح ۷۵۰ میلیارد یورویی احیای اقتصادی اروپا جهت جبران خسارت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا مهم‌‌ترین محورهای این نشست را تشکیل می‌دهد.

در صورت ادامه شرارت‌ها دست برتر ایران را در میدان عمل خواهند دیدسخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: به دروغ پردزان صهیونیست اخطار می‌کنیم، اقتدار محور مقاومت و ایران را بار دیگر نیازمایند که در این صورت، دست قدرتمند کشورمان را در میدان عمل لمس خواهند کرد.

ارتش آلمان در جستجوی تجهیزاتی که از انبار ناپدید شده است | DW | 17.07.2020بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی در صورت ادامه شرارت، دست برتر محور مقاومت و ایران را خواهد دیدسخنگوی ارشد نیروهای مسلح: *صهیونیست‌ها در صورت ادامه شرارت دست برتر ایران را خواهند دید *در طول ۹ سال گذشته، در بمباران‌های رژیم صهیونیستی در سوریه، ۸ ایرانی شهید شده‌اند

پاپ دستورالعمل تحقیق درباره آزار جنسی کودکان در کلیساها را صادر کرددستورالعمل واتیکان که روز پنج‌شنبه منتشر شده برای کمک به افراد کلسیا است تا کار دشوار بررسی درستی یا نادرستی رفتار کشیشانی که به خشونت جنسی یا سوء استفاده از کودکان متهم می‌شوند را انجام دهند.

در غرب مکزیک خودروها را آب بردباران‌های سیل‌آسا روز چهارشنبه بخش‌های دیگری از «خالیسکو»، ایالتی که شهر گوادالاخارا در آن واقع شده است را نیز تحت تاثیر قرار داد و خساراتی به سازه‌ها و خودورهای شخصی وارد کرد.