درخواست عجیب ظریف از وزیر دفاع: ماهواره پرتاب کنید، موشک آزمایش کنید

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

بر خلاف تصویری که از ظریف به عنوانی فردی مصالحه‌جو وجود داشت، وی در تماس با حسین_دهقان، پیشنهاد آزمایش_موشکی و پرتاب_ماهواره به عنوان اقدام متقابل در برابر وارد شدن افراد تازه‌ای به تحریم‌ها، اراده انجام چنین اقدامی را کرده بود. راستی_آزمایی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بر خلاف آنچه افکار عمومی ایران و احتمالا بخش‌هایی از نخبگان آمریکایی تصور می‌کنند، «محمدجواد ظریف» در کتاب شش جلدی «» می‌گوید او فقط چند هفته پس از توافق موقت اتمی که منجر به توقف تحریم‌های تازه و پرداخت مقداری از پول های مسدود شده ایران شد، از سرتیپ پاسدار «حسین دهقان»، وزیر وقت دفاع جمهوری اسلامی خواسته بود، فورا دست به آزمایش موشکی و پرتاب ماهواره بزنند.

«در همان روز انتشار دو شایعه هم‌زمان، یکی مکالمه تلفنی وزرای خارجه ایران و آمریکا با موضوع گفت‌وگو درباره برنامه دفاع موشکی جمهوری اسلامی و دیگری ممانعت وزارت امور خارجه از سفر هیات موشکی کره شمالی به ایران که توسط جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شکل سوال از وزیر خارجه گرفت؛ دیگر حکایت از یک اشتباه و تصادف نداشت، بلکه به نظر می‌رسید مسیری تازه در تقابل با اشتباهات گمراه‌کننده گشوده شده است.

مشابه همین اقدام متقابل که پاسخی نسنجیده محسوب می‌شود، اقدامی دیگر پس از به دست آمدن توافق برجام در پاییز ۱۳۹۴ انجام شد و سپاه با درج شعار «مرگ بر اسراییل» دست به آزمایش موشکی بالستیک زد که منجر به ارجاع موضوع به شورای امنیت سازمان ملل و از دست رفتن فضای مثبتی شد که درباره ایران به دست آمده بود. با اضافه شدن افراد جدیدی به فهرست تحریم‌های آمریکا، فضای داخلی در ایران علیه مذاکرات اتمی وارد جو تازه‌ای شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

توی اون مصاحبه(تاریخ شفاهی قوادی آخوندی) میدان میدان می‌کرد!! نمی‌کرد، گوه می‌خورد؟!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تشکر رهبر انقلاب از تیم ملی والیبال در پی قهرمانی در رقابت‌های ۲۰۲۱ آسیاآیت‌الله خامنه‌ای در پیامی از تیم ملی والیبال کشورمان که در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی دست یافت، تشکر کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کشف شواهد از قدیمی‌ترین لباس جهان با قدمت ۱۲۰ هزار سال در غاری در مراکشباستان‌شناسان می‌گویند در غاری در مراکش اشیائی متعلق به ۱۲۰ هزار سال پیش یافته‌اند که نشان می‌دهد انسان به کمک آن‌ها لباس می‌ساخته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشت اثر منحصر به‌فرد از پیکاسو از سوی دخترش به فرانسه واگذار شدبه گفته وزیر فرهنگ فرانسه واگذاری آثار جدید پیکاسو بر اساس توافقی صورت می‌گیرد که به دختر این هنرمند اجازه می‌دهد تا مالیات بر ارث خود را به صورت غیرنقدی پرداخت کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شهردار طالبان در کابل: به کارمندان زن گفتیم در خانه بمانندحمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.به باور او طالبان وحوش دشمن زنان اند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کشته شدن دست‌کم شش تن در حمله یک دانشجوی مسلح به دانشگاهی در روسیهیک دانشجوی مسلح با حمله به دانشگاهی در شهر پرم در روسیه دست‌کم شش نفر را کشت و تعداد بسیاری را نیز مجروح کرد. این در حالی است که برخی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر شمار جان‌باختگان را «دست‌کم هشت تن» گزارش کرده‌اند. انشالله پای داعش و طالب و ترویست‌های بین المللی داخل خاک آن عده کشورهای می‌شود که از آنها حمایت کرد تا وطنم ناآرام باشد دقیق یادتان باشد بر دری کسی نزن انگشتي تا بر درت نخورد مشتی ..بیاید جمع کنید حالا حالا بعضی از کشورها فهمیدند که عواقب‌ حمایت از طالبان چی ضررهای دارد روسیه فک میکرد ازطالبان ودیگر تروریست ها حمایت کند از گزند انان درامان خواهد بود روسیه فردا اعتراف خواهد کرد که کار افراطی های تندرو اسلامگراست شاید داعش سوریه وطالبان والقاعده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »