العربيه_فارسى, فایزر, کرونا, خامنه‌ای, واکسن فایزر, ایران

العربيه_فارسى, فایزر

تایید «ورود» واکسن فایزر ساخت بلژیک به ایران یک سال پس از منع خامنه‌ای

تایید «ورود» واکسن فایزر ساخت بلژیک به ایران یک سال پس از منع خامنه‌ای #العربيه_فارسى

22/09/2021 10:54:00 ق.ظ

تایید «ورود» واکسن فایزر ساخت بلژیک به ایران یک سال پس از منع خامنه‌ای العربيه_فارسى

حیدر محمدی، مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت اعلام کرده است که این ایران واکسن فایزر - بیونتک را تائید کرده و قرار است 2 میلیون

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، حیدر محمدی با بیان اینکه برای واردات 2 میلیون واكسن فایزر قراردادی با هیئت امنای ارزی كشور در حال تنظیم است گفت که این واکسن‌ها در یک تا دو ماه آینده «به شرطی كه مشكلات بین المللی انتقال ارز و جابجایی واكسن پیش نیاید» از كشور بلژیک به ایران ارسال می‌شود.

شیر شاه ژاپنی وارد می‌شود | DW | 18.10.2021 کمبود راننده کامیون؛ نخست در بریتانیا و حال در آلمان | DW | 18.10.2021 نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۱؛ نیمی مجازی، نیمی حضوری | DW | 18.10.2021

Advertisementمدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران در خصوص واكسن‌های وارداتی گفته است: «در حال حاضر 6 واكسن اسپوتنیك، بعضی از سایت‌های آسترازنكا ، سینوفارم، بهارات هند، فایزر بلژیک و جانسون‌اندجانسون آلمان در كشور مجوز مصرف اضطراری گرفته اند و به محض تطبیق در بدو ورود به كشور، اجازه مصرف خواهند داشت.»

پیش‌ از این، علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در 19 دی 1399 ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا به ایران را ممنوع کرده بود.خامنه‌ای در آن‌ زمان، ورود واکسن‌های تولید آمریکا و بریتانیا را عامل اصلی فاجعه معرفی کرده بود.همزمان با اعلام رهبر ایران نسبت به ورود واکسن‌ها خارجی، «ستاد فرمان اجرایی فرمان امام» که زیر نظر دفتر علی خامنه‌ای است، وعده تولید 50 میلیون دوز واکسن داخلی را داد. headtopics.com

پیش‌تر روزنامه «شرق» در گزارشی اعلام کرد که «موسسه برکت»، برای پیش‌فروش 120 میلیون دوز واکسن برکت یک میلیارد دلار از «محل اعتبارات دولتی» دریافت کرده است.با این‌حال این وعده تحقق پیدا نکرد و به‌دنبال آن، اخیرا خامنه‌ای شیوع کرونا را مسئله «اول و فوری» ایران خواند و گفت که اگر این واکسن‌ها ساخت کشور دیگری باشد مانعی ندارد.

ادامه این کشمکش ها برای تامین واکسن در حالی صورت گرفته است که وضعیت کرونا در ایران به گفته وزیر بهداشت این کشور، «فاجعه» است.بهرام عین‌الهی در جلسه کمیته کشوری علمی کویید 19 گفت: «فکر نکنید همه جا مانند مسیح دانشوری و بقیه‌الله و ... است. همه جای کشور اینگونه نیست، بلکه به سادگی افراد را اینتوبه می‌کنند. من 9 استان را رفتم و تمام آی‌سی‌یو‌های آن را دیده‌ام. اوضاع بسیار خراب است.»

او در این نشست در حالی از واکسینه‌شدن 50 درصدی شهروندان ایران خبر داد که منتقدان می‌گویند آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت با سخنان بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در تضاد است.مطابق اعلام وزارت بهداشت تا 30 شهریور امسال آمار شهروندان ایرانی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند 14 میلیون و 416 هزار نفر است. واکسن‌هایی که در ایران برای شهروندان تزریق می‌شوند دارای دو دوز هستند. برای واکسینه‌کردن 50 درصد جمعیت ایران دست‌کم باید 40 میلیون نفر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

با مقایسه این آمار و ارقام، به نظر می‌رسد وزیر بهداشت ایران شمار دوز های تزریق شده واکسن کرونا را به‌عنوان افراد واکسینه‌شده اعلام کرده است.مطابق آمار رسمی، روزانه بین 300 تا 600 شهروند در ایران بر اثر بیماری کرونا جان می‌دهند. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

بنی‌صدر: نیازی به انقلاب نیست، نظام ایران بسیار شکننده است

بنی‌صدر در گفت‌وگو با رویترز گفته «وقتی خمینی در فرانسه بود بسیار امیدوار بودیم و به نظر می‌رسید خمینی به اصول آزادی باور داشته باشد اما سخن خمینی وقتی به ایران رسید تغییر کرد.»

ولی فقیه امام خامنه ای روحی و ارواحکم فداه فرمودند از مقصد شیطان بزرگ و انگلیس مکار ممنوع هست برای سوزوندن جیگر شماها😌😂

نتایج فایزرـ بیو‌ن‌تک: کارایی خوب واکسن کرونا در کودکان | DW | 21.09.2021دو شرکت فایزر و بیو‌ن‌تک اعلام کردند، طبق آزمایش‌‌های بالینی واکسن مشترک آن‌ها بر روی کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال، تزریق این واکسن از نظر مصونیت‌بخشی، تولید پادتن و عوارض جانبی نتایج قابل قبولی داده است.

تکذیب پیدا شدن واکسن های فایزر معدوم شده در حاشیه رودخانه مهابادمدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: انتشار خبر پیدا شدن واکسن های فایزر معدوم شده در حاشیه رودخانه مهاباد کذب است.

واکسن فایزر-بیون‌تک کودکان ۵ تا ۱۱ سال را در برابر کرونا ایمن می‌کنداین یافته نتایج بخشی از تحقیقات بالینی است که روی ۴ هزار و ۵۰۰ کودک شش ماهه تا یازده ساله در ایالات متحده آمریکا، فنلاند، لهستان و اسپانیا انجام شده است.

مقامات بهداشتی آمریکا: احتمالا به زودی افراد بیشتری واجد شرایط دریافت دز یادآور واکسن فایزر خواهند شدرئیس مؤسسه ملی سلامت ایالات متحده آمریکا می‌گوید احتمالا تا چند هفته آینده بیشتر مردم آمریکا واجد شرایط دریافت دز سوم واکسن فایزر خواهند شد. SIVareStillLeftBehind

اگر به جای سینوفارم، واکسن برکت تامین شود، مردم بیشتر استقبال می‌کنندنماینده جاسک و میناب با اشاره به وضعیت واکسیناسیون تاکید کرد: اگر به جای سینوفارم، واکسن برکت تامین شود مردم بیشتر استقبال می‌کنند و در منطقه ما واکسن برکت را بیشتر داوطلبانه حاضرند تزریق کنند. سینوفارم هم خیلی خوبه من در حسینیه ثارالله زدم هیچ عوارضی نداشت و خوشحالم⚘⚘⚘

جانسون اند جانسون می‌گوید تزریق دز یادآور واکسن این شرکت دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند🔺 جانسون اند جانسون می‌گوید تزریق دز یادآور واکسن این شرکت دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند ◾ داده‌های این شرکت نشان می‌دهد دریافت این دز یادآور چند ماه پس از اولین دز، موجب قوی شدن سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا می‌شود. ⬇ بیشتر بخوانید: