شهردار طالبان در کابل: به کارمندان زن گفتیم در خانه بمانند

29/06/1400 09:40:00 ق.ظ

شهردار طالبان در کابل: به کارمندان زن گفتیم در خانه بمانند #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, طالبان

شهردار طالبان در کابل: به کارمندان زن گفتیم در خانه بمانند العربيه_فارسى

حمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.به باور او

آخرین به روزرسانی:20 سپتامبر ,2021: 10:37 صبح GSTShareآدرس کپی شدحمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.به باور او «زنان نمی‌توانند تمام کارهای مردان را انجام دهند» و درحال حاضر تنها مشاغلی مانند «کار کردن در توالت‌های زنانه شهر کابل» در این اداره به آنها واگذار خواهد شد.

Advertisementدر حکومت پیشین افغانستان، 3 هزار زن در شهرداری کابل مشغول به‌کار بودند که یک سوم کارکنان این اداره را تشکیل می‌دهد. اما اکنون به نظر می‌رسد اکثر آنها از کار محروم خواهند شد.همچنان یک بخش از کارکنان تنظیف شهرداری کابل را نیز زنان تشکیل می‌دادند، آنها در کنار مردان، در نظافت جاده‌ها سهم داشتند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

طالبان وحوش دشمن زنان اند

تظاهرات در افغانستان در واکنش به انحلال «وزارت امور زنان» توسط طالبانشماری از زنان افغان در کابل، در پی انحلال «وزارت امور زنان » از سوی طالبان و تبدیل شدن آن به وزارت «دعوت، ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر»، تظاهرات

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند

برگزاری تجمعی در واشنگتن در حمایت از بازداشت‌شدگان یورش ششم ژانویه به کنگرهکمیته‌ای متشکل از هفت نماینده دموکرات و دو جمهوریخواه، که همگی توسط مجلس نمایندگان برگزیده شده‌‌اند، در حال تحقیق درباره پرونده یورش ۶ ژانویه به کنگره هستند.

هزاران مهاجر برای رسیدن به آمریکا در رودخانه مرزی به آب زدندآنها پس از گذشتن از راه‌های دشوار به مکزیک رسیده‌ و اکنون با پای پیاده از رود مرزی ریو گرانده در شمال این کشور می‌گذرند تا به شهر دل ریو در خاک آمریکا برسند.

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

سخنگوی طالبان در قندوز از آلمان درخواست کمک کرد | DW | 19.09.2021یکی از سخنگویان طالبان در پایگاه نظامی آلمان در قندوز از جامعه بین‌المللی، از جمله آلمان درخواست کمک کرد. او گفت، این کمک‌ها می‌توانند به شکل سرمایه‌گذاری، پروژه‌های بازسازی و یا کمک بشردوستانه ارائه شوند. اشتباه کرده امارت اسلامی که از کفار کمک نمیگیره بی شرفا از پاکستان کمک بگبرین عوضی ها کمک به طالبان، شریک شدن در جنایات، شامل سنگسار، تیرباران، قطع اعضا از طرفی و از طرف دیگر کمک به نابودی بشر در دراز مدت میباشد. چرا کمک مالی باید بکنید؟ مگر در رژیم دموکراتیک قبلی که شما ساختید در کنفرانس بن، این پول ها نتیجه داد؟ دلیلش شاید همان خارج کردن پول و پس بازگرداندن آن به اروپا و آلمان باشید، تا بدین وسیله پول از چرخه سیستم مالیاتی خارج و به جیب مبارک سیاست مداران اروپایی برگردد.

20 سپتامبر ,2021: 10:15 صبح GST آخرین به روزرسانی: 20 سپتامبر ,2021: 10:37 صبح GST Share آدرس کپی شد حمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.September 19, 2021 وزارت معارف طالبان، روز گذشته دروازه‌های مدارس پسرانه در این کشور را به روی دانش آموزان بازگشایی کرد، اما دروازه‌های مدارس دخترانه همچنان مسدود است.د.مطالب مرتبط.

به باور او «زنان نمی‌توانند تمام کارهای مردان را انجام دهند» و درحال حاضر تنها مشاغلی مانند «کار کردن در توالت‌های زنانه شهر کابل» در این اداره به آنها واگذار خواهد شد. Advertisement در حکومت پیشین افغانستان، 3 هزار زن در شهرداری کابل مشغول به‌کار بودند که یک سوم کارکنان این اداره را تشکیل می‌دهد. زنان معترض افغانستانی، در این اعتراضات نیز خواهان برابری حقوق خود با مردان شدند. اما اکنون به نظر می‌رسد اکثر آنها از کار محروم خواهند شد. بر اساس ویدیوها و تصاویر منتشرشده، معلمان در این تجمعات شعارهایی از جمله «معلم داد بزن، حقت را فریاد بزن» و «صدا و سیما کجاست، صدای ما بی صداست» سر دادند. همچنان یک بخش از کارکنان تنظیف شهرداری کابل را نیز زنان تشکیل می‌دادند، آنها در کنار مردان، در نظافت جاده‌ها سهم داشتند. برخی از معترضین هشدار داده‌اند تا زمانی که وزارت امور زنان دوباره فعال نشود و دروازه‌های مدارس به روی دختران گشوده نشوند، به اعتراضات مدنی خود ادامه خواهند داد. از سویی حمدالله نعمانی، افزوده است: «ما به زنان گفته‌ایم تا زمان عادی شدن وضعیت در خانه بمانند.

حقوق آنها پرداخت می‌شود.. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه‌ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی اعلام کرده که دولت و مجلس موظفند این لایحه را تصویب کنند.» اما زنان افغانستان نگران هستند که مبادا طالبان آنها را برای همیشه از کار کردن در ادارات و دفاتر محروم کند. پیش‌تر ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفته بود زنان شاغل در ادارات دولتی، به‌دلیل اینکه از سوی عناصر طالبان مورد بی احترامی قرار نگیرند در خانه‌های خود بمانند؛ زیرا عناصر آنها تخصصی آموزش ندیده‌اند و ممکن است برخورد غیر حرفه‌ای با کارمندان زن داشته باشند. روز گذشته، 19 سپتامبر، شماری از زنان افغان در کابل، در پی انحلال «وزارت امور زنان» از سوی طالبان و تبدیل شدن آن به وزارت «دعوت، ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر»، تظاهرات کردند. گزارش‌هایی نیز از خودکشی معلمان نیز منتشر شده است. زنان معترض با تجمع مقابل وزارت امور زنان پیشین، شعارهای «تحصیل، کار، آزادی، پیش به‌سوی آبادی» و «حذف زنان=حذف انسان»، سر دادند و از طالبان خواستند وزارت امور زنان را دوباره فعال کند.

زنان معترض افغانستانی، در این اعتراضات نیز خواهان برابری حقوق خود با مردان شدند. هرچند طالبان به این باور است که حقوق زنان بر اساس قوانین «شریعت» اسلام به آنها داده خواهد شد. روز شنبه همچنین جمعی از معلمان «کارنامه سبز» برای پانزدهمین روز متوالی در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی خود در مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند. برخی از معترضین هشدار داده‌اند تا زمانی که وزارت امور زنان دوباره فعال نشود و دروازه‌های مدارس به روی دختران گشوده نشوند، به اعتراضات مدنی خود ادامه خواهند داد. .