فریب اطلاعات تحریف‌شده را نخورید؛ واکسن‌های کووید-۱۹ موثرند

29/06/1400 09:49 ق.ظ

پژوهشی که بر اساس داده‌های موجود تهیه شده است، نشان می‌دهد که واکسن‌های_کووید۱۹ در برابر سویه‌ بسیار مسری «دلتا» موثر بوده‌اند. خطر بستری شدن آن‌هایی که واکسینه نشده‌اند، ۱۰ برابر بیشتر از آن‌هایی بوده که دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. راستی_آزمایی

درست است که این رقم در دوران شیوع سویه‌ «دلتا» اندکی کاهش یافته است، اما همچنان از این واقعیت حکایت دارد که واکسن‌ها موثرند و میزان ابتلا به نوع حاد بیماری کووید-را کاهش داده‌اند.

این پژوهش بر اساس اطلاعات «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» تهیه و تنظیم شده است که شامل داده‌های بیش ازبیمارستان است. علاوه بر این داده‌ها، گزارش دیگری از «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» این پژوهش را تکمیل کرده است که نه تنها تعداد بستری‌شدگان بلکه نوع و میزان عفونت و تعداد مرگ‌ومیر را نیز دربرمی‌گیرد؛ در این گزارش، پژوهشگران داده‌های ارائه شده از۱۷همان‌طور که دکتر «تام فریدِن»، ریيس پیشین «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» در حساب توییتری خود نوشته است، این پژوهش نشان می‌دهد که خطر ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که کاملا واکسینه شده‌اند،برابر کاهش یافته و خطر بستری شدن‌ و مرگ نیز بیش ازبرابر پایین آمده است. او می‌گوید که این پژوهش ثابت می‌کند که «واکسن‌ها حتی در برابر سویه‌ی دلتا هم موثر هستند.

ادامه مطلب:
iranwire »

فوتبال در ارتفاع هزاران متری؛ زنان بولیویایی که قله‌ها را فتح می‌کنند«کوهنوردان چولیتاس» در آخرین صعود خود نذرهای خود را برای سلامتی و سعادت خود و خانواده‌هایشان نثار «پاچاماما» یا خدای زمین کردند.

سرلشکر سلامی: امروز یک آمریکای شکست‌خورده، فراری و افسرده را شاهد‌یم/ دنیا به ایستادگی ملت ‌ایران در برابر ابرقدرت‌ها‌ غبطه می‌خورد- اخبار آذربایجان شرقی - اخبار استانها تسنیم | Tasnimفرمانده کل سپاه: امروز ما دیگر آمریکای خطرناک نمی‌بینیم بلکه یک آمریکای شکست خورده و فراری و افسرده را شاهد هستیم ما امروز رژیم سعودی را که بتواند به هر شکل ممکن به یک ملت بی دفاع مثل یمن حمله کند را نمی‌بینیم و این قدرت‌ها در حال احتضار است افول_آمريكا اون در قابلمه که برای شناسایی ویروس ساختن به اروپا و آمریکا صادر شد؟؟؟ حالاكه ما طرفدارمستضعفان جهانيم گناه داره باامريكاى بيچارهء شكست خورده رابطه برقراركنيم 🤪 ادمین جان دمت گرم،خیلی حال دادی

تائید بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از زائران عتبات که دو نوبت واکسن ثبت شده داشتندمرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از افرادی که برای سفر عتبات ثبت‌نام کرده و دو نوبت واکسن ثبت شده داشتند مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند.

عزت‌الله فروهی؛ پزشک بهایی که به خاطر اعتقاداتش اعدام شدالبته باید تصحیح کنی، یک صهیونیست

حامد اسماعیلیون: مأیوس‌کننده است که در انتخابات کانادا اشاره‌ای به پرواز پی‌اس۷۵۲ نشد

ویدئویی از نماز جمعه کابل؛ امام جماعت: خوشحالیم که افغانستان اکنون امن استشماری از جنگجویان طالبان در این ویدئو در حال نمازگزاری و سلاح بر دوش و بر زمین به تصویر کشیده شده‌اند. کدام ویدئو؟ نماز جمعه و مسجد محل آغاز خریت و حماقت بشر است. پس چرا با اسلحه داخل مسجد شدین همه اگه افغانستان امن شده؟ اینها جز یک دسته حیوانات وحشی و جنگلی هیچ نیستند. بوی از انسانیت نبردند. حال آدم از سر و وضع اینها بهم میخوره. حیوانات باغ وحش صد برابر قابل تحمل تر اند. حیف حیف صد حیف. عروسک دست میمون افتاد.