درخواست حبس ابد برای حمید نوری؛ آیا این شادمانی زودهنگام است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هیات دادستانی دادگاه_حمید_نوری تایید کرد جرایمی که نوری به ارتکاب آن‌ها متهم شده بر اساس قوانین بین‌المللی و قوانین عرف(کشورها) مشمول سنگین‌ترین شکل مجازات «جنایت جنگی» می‌شود و برای درخواست حبس ابد کردند. دادخواهی کشتار۶۷ گزارشی از DehkordiMaryam

دادستان‌های این پرونده بر این باورند که بنا بر اسناد مکتوب و شهادت‌های دادگاه، کارکنان زندان گوهردشت در دوران اعدام‌ها روزهای شلوغ و را می‌گذراندند و مسئولیت اصلی به اجرا گذاشتن دستوری که بنیانگذار انقلاب ایران در قالب یک «فتوا» صادر کرده بود بر دوش اعضای هیات مرگ، ناصریان ، داوود لشکریان و حمید نوری بوده است.

امروز پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ پس از هشتاد و نه جلسه دادگاه برای رسیدگی به اتهامات حمید نوری، دادیار سابق قوه قضاییه و متهم به مشارکت در قتل‌عام زندانیان سیاسی زندان گوهردشت در تابستان ۱۳۶۷ حکم پیشنهادی از سوی هیات دادستانی اعلام شد.این جلسه دومین جلسه ارائه کیفرخواست نهایی برای متهمی است که پس از سی و یک سال گذر زمان از وقوع یکی از بزرگترین کشتارهای تاریخ معاصر محاکمه شد.

این گزارش مروری دارد به محاکمه فردی که بسیاری از دادخواهان از او به عنوان «نماینده نظام جمهوری اسلامی» یاد می‌کنند.حمید نوری ۶۰ ساله است. او از جوانی با نام مستعار «حمید عباسی» در مقام دادیار در زندان‌های ایران مشغول به کار شد. در اغلب کتاب‌هایی که زندانیان سیاسی از خاطرات دوران محکومیت خود نوشته‌اند از او با نام حمید عباسی یا دادیار عباسی یاد شده است. اغلب نویسندگان این کتاب‌ها، در جلسات برگزار شده برای محاکمه حمید نوری به عنوان شاهد حاضر شده و از مواجهه با او سخن گفتند.

ایرج مصداقی، از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ و یکی از افراد تاثیرگذار در بازداشت این مقام سابق قوه قضاییه ایران، در جلد سوم کتاب «نه زیستن، نه مرگ» که تلفیقی از خاطرات و گزارش از زندان‌های جمهوری اسلامی است، می‌نویسد: «آن شب از اعدام رهیده بودم، بیرون که آمدم الله ستارنژاد را در راهرو دیدم.

دادستان با اشاره به شهادت عباس رحیمی یکی از جان به در بردگان اعدام‌های ۶۷ گفت: «رحیمی با گوش خود شنیده بود که دو تن از کارکنان زندان در حال صحبت با هم بوده‌اند و یکی از آنها از عدم رضایت خود برای حضور در زندان و نداشتن امکان مرخصی صحبت کرده است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست دادستانی سوئد برای حمید نوری: اشد مجازات، حبس ابد🔺درخواست دادستانی سوئد برای حمید_نوری: اشد مجازات، حبس ابد دادستان در جریان دادگاه حمید نوری، دادیار پیشین زندان رجایی‌شهر، برای نقش داشتن در اعدام‌های دهه ۶۰ اشد مجازات درخواست کرد که مطابق قوانین سوئد حبس ابد است. ⬇️ بیشتر بخوانید: اشد مجازات برای این قاتلان بالفطره در ایران طناب داره... بزودی....
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آلمان برای اولین بار به اوکراین سلاح سنگین می‌دهد؛ سفر دبیرکل سازمان ملل به روسیهاهمیت این تصمیم دولت آلمان نه قابلیت‌های تاکتیکی تانک‌های «گپارد» بلکه پیامی است که برلین می‌فرستد و نشان می‌دهد که بزرگترین اقتصاد اروپا در مورد حمایت از اوکراین جدی است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بایدن از کنگره آمریکا برای مصادره دارایی‌های الیگارش‌های روس درخواست مجوز کردبایدن از کنگره آمریکا برای مصادره دارایی‌های الیگارش‌های روس و فروش آ‌ن‌ها برای کمک به مردم اوکراین درخواست مجوز کرد. بایدن اعلام کرد که از کنگره آمریکا برای حمایت نظامی، اقتصادی و بشردوستانه از اوکراین درخواست کمک مالی 33 میلیارد دلاری کرده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای حکم حبس ابد کرددادستانی سوئد برای حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج که به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت و نقش داشتن در کشتار جمعی زندانیان سیاسی در ایران، در قتل الآلاف ولم تثير الإعلام الغربي عن جرائم إيران ومليشياتها والابادات الجماعية في حق زمن الملالي وتثبيت حكمهم ولكن ماذا عن زعماء مليشيات إيران الإرهابية التي قتلت العراقيين والسوريين واليمنيين واللبنانيين باسم الدين..
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کردهنوز حکم نهایی دادگاه حمید نوری صادر نشده است و دادگاه او طی روزهای آینده با ارائه دفاعیات نهایی وی ادامه پیدا خواهد کرد. الان خامنه ای قرمساق چلاق مغز دستور گروگان گیری از سوئد را صادر می‌کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه به درخواست اسرائیل گروهی از فعالان جنبش حماس را «اخراج کرده است»مقامات ترکیه به فعالان حماس گفته‌اند که دولت آنکارا تصمیمات خود را با نظر به «منافع اقتصادی» گرفته و به دوران جدید رابطه با اسرائیل اهمیت می‌دهد. اردوغان سیاست را هزار مرتبه از خامنه‌ای بهتر می‌فهمد. خامنه‌ای واقعا پخمه است. سر همین ماجرای پرچمداری مبارزه با اسرائیل، ایران کلی پول خرج کرد، اردوغان فقط یک کشتی ماوی مرمره فرستاد قرنطینه غزه را بشکند. اینقدر صدا کرد که همه مسلمانان افراطی اردوغان را پرچمدار شناختند. الان هم که افکار عمومی جهان اسلام روشن‌تر شده. اسرائیل با اعراب وارد رابطه شده. اردوغان سطح روابطش رو با اسرائیل بالا میبره. رو سیاهیش فقط واسه خامنه‌ای می‌مونه. جنگ روسیه و اکراین هم خطوط شر و خیر رو مشخص کرده. اسد و خامنه‌ای و طالبان گماشته های پوتین محسوب می‌شوند و منفوراند پولکیه مایه بده دولا دولا راه میره
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »