دبیرکل ناتو: پیمان آتلانتیک شمالی در پایگاه هوایی رامستاین در آلمان مرکز فضایی می سازد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺دبیرکل ناتو: پیمان آتلانتیک شمالی در پایگاه هوایی رامستاین در آلمان مرکز فضایی می سازد ⚡️ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، می گوید این اتحاد نظامی یک مرکز فضایی در پایگاه فرماندهی هوایی ناتو در رامستاین در آلمان تاسیس می کند.

صدای آمریکا ـ ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، می گوید این اتحاد نظامی یک مرکز فضایی در پایگاه فرماندهی هوایی ناتو در رامستاین در آلمان تاسیس می کند.

دبیرکل ناتو، روز پنج شنبه، پس از کنفرانس مجازی وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل، گزارش آژانس های خبری اروپایی در اوایل هفته درباره مرکز فضایی را تائید کرد: «ناتو مصمم است برتری ما را در تمام دامنه ها شامل زمین، دریا، هوا، سایبر و فضا حفظ کند.»دبیرکل ناتو گفت این مرکز فضایی به هماهنگ کردن فعالیت های فضایی کشورهای متحد کمک می کند و از ماموریت های ناتو و عملیات فضایی با استفاده از ماهواره های ارتباطی و تصویربرداری پشتیبانی می کند.

استولتنبرگ به دفعات گفته است که ناتو به «نظامی شدن» فضا هیچ علاقه ای ندارد. اما او پنج شنبه گفت تهدیدها علیه ماهواره ها و سیستم های فضایی ناتو واقعی هستند: «روسیه و چین قابلیت هایی را در حال توسعه دارند که می تواند موجب کور شدن و نابودی توانایی های ما شود. این امر اثرات مخرب شدیدی بر فعالیت های نظامی و غیرنظامی ما بر روی زمین خواهد گذاشت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ناتو از درون دچار مشکلات فراوان است مثلا احتمال خروج ترکیه از ناتو زیاد است، آمریکا بودجه پرداختی به ناتو را منصفانه نمی داند ‌و با ناتو مشکل دارد، بین اعضا تفاهم وجود ندارد و .... جای تعجب است در اوج مشکلات درونی ناتو چنین اهدافی را دنبال می کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آکار: در نشست ناتو پیشنهاد خود را ارائه کردیمآکار: (لغو رزمایش مشترک ترکیه و یونان) دوستان‌مان در این خصوص بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند. منتظر اتمام مراحل رسمی در روزهای آتی هستیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رایزنی وزیران دفاع ناتو در مورد خروج نیروهای خود از افغانستانوزیران دفاع کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در مورد خروج نیروهای خود از افغانستان، رایزنی می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دختر ناهید تقوی، آخرین دوتابعیتی بازداشت‌شده در تهران: ۹ روز است از مادرم بی‌خبریم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: امریکا مشتاق آغاز مسابقات تسلیحاتی در جهان استوزیر امور خارجه تاکید کرد: امریکا مشتاق آغاز مسابقات تسلیحاتی در جهان است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نیجریه ملتهب و ناآرام است؛ تظاهرات و تیراندازی و آشوب در زنداندولت نیجریه واحد پلیس «سارس» را منحل کرده و وزیر کشور قول رسیدگی قضایی در این رابطه داده است. معترضان اما خواهان رسیدگی و پاسخگویی دولت نسبت به کشتار روز سه‌شنبه هستند. نیجریه آبان_خونین شده و ما هنوز هیچ
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

میدل ایست آی: خامنه‌ای دستور توقف حملات به منافع آمریکا در عراق را داده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »