لبنان, اسد, بیروت, دبیرکل کمیته فتوای لبنان, رژیم اسد, شیخ امین الکردی, لبنان

لبنان, اسد

دبیرکل کمیته فتوای لبنان: آیا مواد منفجره قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب بسازد

07/08/2020 11:00:00 ب.ظ

دبیرکل کمیته فتوای لبنان : آیا مواد منفجره قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب بسازد

07.08.2020بيروت/ ريا شرتونی/ خبرگزاری آناتولیشیخ امین الکردی، دبیرکل کمیته فتوای لبنان در رابطه با آمونیوم نیترات نگه‌داری شده در بندر بیروت که منجر به انفجار مهیبی شد، گفت: حق داریم بپرسیم که این مواد منفجره چه بوده و آیا قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب‌ بشکه‌ای ساخته و غیرنظامیان را در سوریه بمباران کند؟

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021

وی امروز طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد محمد امین در بیروت اظهار داشت: آیا با افراد متعدد در مکان‌های مختلف توافقنامه‌هایی امضا شده که به موجب این توافق‌ها، این مواد منفجره اینجا، در میان مردم نگه‌داری می‌شد؟الکردی، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، رئیس مجلس، وزرا، نمایندگان مجلس و نهادهای امنیتی لبنان را در وقوع این انفجار مقصر دانسته و افزود: پلیس و ارتش لبنان کجا بودند؟ متاسفانه در حال محافظت از برخی افراد بودند.

وی همچنین بر لزوم مجازات عاملان انفجار در بیروت تاکید کرده و گفت: بر این حادثه به این صورت نخواهند توانست سرپوش بگذارند. امید که این وضعیت بغرنج تغییر یابد.گفتنی است چند روز پیش انفجار مهیبی در بندر بیروت در لبنان رخ داد که منجر به مرگ 154 و زخمی شدن حدود 5 هزار نفر شد. headtopics.com

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

سخنگوی شورای نگهبان: داغدار شب خونین بیروت هستیمسخنگوی شورای نگهبان: داغدار شب خونین بیروت هستیم ناآرامی و بی ثباتی،مهمترین هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است و نباید اجازه داد این فاجعه به بی ثباتی لبنان منجر شود لبنان حوادث و توطئه‌های بزرگی را پشت سر گذاشته و توانسته با وحدت بر آن‌ها غلبه کند

انفجار بیروت؛ کمک‌های بین‌المللی بشردوستانه که تا به امروز به لبنان رسیددر پی انفجار بزرگ روز سه شنبه بیروت و آسیب گسترده به لبنان ، کشورهای مختلف جهان اقدام به ارسال کمک‌های انساندوستانه کرده‌اند.

سید حسن نصرالله فردا جمعه سخنرانی می‌کند- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimسید حسن نصرالله فردا سخنرانی می‌کند دبیرکل حزب الله لبنان فردا درباره تحولات اخیر لبنان به ویژه فاجعه انفجار بیروت سخنرانی خواهد کرد Lebanon

گزارشی از کمک‌های ارسالی ایران به لبنان برای آسیب‌دیدگان انفجار بیروت🎥کمک‌های ارسالی ایران به لبنان ؛ ۱۵ تن اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی، ۲ اتاق عمل و ۱۵ پزشک فوق تخصص انفجار_ لبنان گزارش جواد منتظری و حمیدرضا همایونی فر را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

ماکرون در لبنان بر ضرورت اصلاحات در این کشور تأکید کردرئیس جمهوری فرانسه که مورد استقبال رئیس جمهوری لبنان قرار گرفته بود، پشتیبانی پاریس از بیروت را یک امر واضح دانست.

بازداشت خانگی شماری از مسئولان بندر بیروتبازداشت خانگی شماری از مسئولان بندر بیروت دولت لبنان می‌گوید که شماری از مقام‌های بندر بیروت تا زمان انجام تحقیقات درباره انفجار عظیم روز سه‌شنبه تحت بازداشت خانگی قرار می‌گیرند.