دبیرکل کمیته فتوای لبنان: آیا مواد منفجره قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب بسازد

07/08/2020 11:00:00 ب.ظ

لبنان, اسد

دبیرکل کمیته فتوای لبنان : آیا مواد منفجره قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب بسازد

07.08.2020بيروت/ ريا شرتونی/ خبرگزاری آناتولیشیخ امین الکردی، دبیرکل کمیته فتوای لبنان در رابطه با آمونیوم نیترات نگه‌داری شده در بندر بیروت که منجر به انفجار مهیبی شد، گفت: حق داریم بپرسیم که این مواد منفجره چه بوده و آیا قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب‌ بشکه‌ای ساخته و غیرنظامیان را در سوریه بمباران کند؟

وی امروز طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد محمد امین در بیروت اظهار داشت: آیا با افراد متعدد در مکان‌های مختلف توافقنامه‌هایی امضا شده که به موجب این توافق‌ها، این مواد منفجره اینجا، در میان مردم نگه‌داری می‌شد؟الکردی، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، رئیس مجلس، وزرا، نمایندگان مجلس و نهادهای امنیتی لبنان را در وقوع این انفجار مقصر دانسته و افزود: پلیس و ارتش لبنان کجا بودند؟ متاسفانه در حال محافظت از برخی افراد بودند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

سخنگوی شورای نگهبان: داغدار شب خونین بیروت هستیمسخنگوی شورای نگهبان: داغدار شب خونین بیروت هستیم ناآرامی و بی ثباتی،مهمترین هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است و نباید اجازه داد این فاجعه به بی ثباتی لبنان منجر شود لبنان حوادث و توطئه‌های بزرگی را پشت سر گذاشته و توانسته با وحدت بر آن‌ها غلبه کند

انفجار بیروت؛ کمک‌های بین‌المللی بشردوستانه که تا به امروز به لبنان رسیددر پی انفجار بزرگ روز سه شنبه بیروت و آسیب گسترده به لبنان ، کشورهای مختلف جهان اقدام به ارسال کمک‌های انساندوستانه کرده‌اند.

سید حسن نصرالله فردا جمعه سخنرانی می‌کند- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimسید حسن نصرالله فردا سخنرانی می‌کند دبیرکل حزب الله لبنان فردا درباره تحولات اخیر لبنان به ویژه فاجعه انفجار بیروت سخنرانی خواهد کرد Lebanon

گزارشی از کمک‌های ارسالی ایران به لبنان برای آسیب‌دیدگان انفجار بیروت🎥کمک‌های ارسالی ایران به لبنان ؛ ۱۵ تن اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی، ۲ اتاق عمل و ۱۵ پزشک فوق تخصص انفجار_ لبنان گزارش جواد منتظری و حمیدرضا همایونی فر را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

ماکرون در لبنان بر ضرورت اصلاحات در این کشور تأکید کردرئیس جمهوری فرانسه که مورد استقبال رئیس جمهوری لبنان قرار گرفته بود، پشتیبانی پاریس از بیروت را یک امر واضح دانست.

بازداشت خانگی شماری از مسئولان بندر بیروتبازداشت خانگی شماری از مسئولان بندر بیروت دولت لبنان می‌گوید که شماری از مقام‌های بندر بیروت تا زمان انجام تحقیقات درباره انفجار عظیم روز سه‌شنبه تحت بازداشت خانگی قرار می‌گیرند.

دبیرکل کمیته فتوای لبنان از مقامات این کشور در رابطه با انفجار اخیر در بندر بیروت سوال کرد آیا آمونیوم نیترات نگه‌داری شده در بندر قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب بشکه‌ای ساخته و غیرنظامیان را بمباران کند؟ 07.به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: "لبنان حوادث و توطئه‌های بزرگی را پشت سر گذاشته و توانسته با وحدت و ایستادگی بر آنها غلبه کند.Aa در پی انفجار بزرگ روز سه شنبه بیروت و آسیب گسترده به لبنان، کشورهای مختلف جهان برای کمک رسانی اعلام آمادگی کرده اند.خبرگزاری تسنیم ، شبکه المنار از سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله خبر داد.

08.2020 بيروت/ ريا شرتونی/ خبرگزاری آناتولی شیخ امین الکردی، دبیرکل کمیته فتوای لبنان در رابطه با آمونیوم نیترات نگه‌داری شده در بندر بیروت که منجر به انفجار مهیبی شد، گفت: حق داریم بپرسیم که این مواد منفجره چه بوده و آیا قرار بود به رژیم اسد ارسال شود تا بمب‌ بشکه‌ای ساخته و غیرنظامیان را در سوریه بمباران کند؟ وی امروز طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد محمد امین در بیروت اظهار داشت: آیا با افراد متعدد در مکان‌های مختلف توافقنامه‌هایی امضا شده که به موجب این توافق‌ها، این مواد منفجره اینجا، در میان مردم نگه‌داری می‌شد؟ الکردی، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، رئیس مجلس، وزرا، نمایندگان مجلس و نهادهای امنیتی لبنان را در وقوع این انفجار مقصر دانسته و افزود: پلیس و ارتش لبنان کجا بودند؟ متاسفانه در حال محافظت از برخی افراد بودند.  ناآرامی و بی ثباتی، مهمترین هدف آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است و نباید اجازه داد این فاجعه به بی ثباتی لبنان منجر شود. وی همچنین بر لزوم مجازات عاملان انفجار در بیروت تاکید کرده و گفت: بر این حادثه به این صورت نخواهند توانست سرپوش بگذارند. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که این کشور در فکر بسته دیگری از کمک‌های حمایتی برای لبنان است. امید که این وضعیت بغرنج تغییر یابد. گفتنی است چند روز پیش انفجار مهیبی در بندر بیروت در لبنان رخ داد که منجر به مرگ 154 و زخمی شدن حدود 5 هزار نفر شد.

در این حادثه به ساختمان‌های اطرف این بندر از جمله نهادهای دیپلماتیک، خانه سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق این کشور، مقر نخست‌وزیری لبنان و مسجد محمدالامین خسارات سنگینی وارد شد. از سوی دیگر دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا از اختصاص ۵ میلیون پوند کمک به دولت لبنان و همچنین نیروی ارتش این کشور که در حال امدادرسانی به سانحه دیدگان هستند خبر داده است. .